Біткойн піднявся вище 45 000 доларів США вперше з квітня 2022 року

У вівторок (2 січня) біткойн перевищив 45 000 доларів США вперше з квітня 2022 року, оскільки найбільша у світі криптовалюта розпочала Новий рік із тріском, підкріпленим оптимізмом щодо можливого затвердження біржових спотових біткойн-фондів.

Біткойн досяг 21-місячного піку в 45 532 долари США, набравши 156 відсотків минулого року в найсильнішому річному показнику з 2020 року. Востаннє він виріс на 2,5 відсотка до 45 318 доларів США, але залишається далеким від рекордного максимуму в 69 000 доларів США, якого він досяг у листопаді. 2021 рік.

Ефір, монета, пов’язана з мережею блокчейнів Ethereum, у вівторок подорожчала на 1,45 відсотка до 2386 доларів США, після того, як у 2023 році вона зросла на 91 відсоток.

Інвестори зосереджувалися прямо на тому, чи незабаром американський регулятор цінних паперів схвалить спотовий біткойн ETF, який відкриє ринок біткойнів для мільйонів інвесторів і залучить мільярди інвестицій.

Комісія з цінних паперів і бірж США за останні роки відхилила численні заявки на запуск спотових біткойн ETF, стверджуючи, що ринок криптовалюти вразливий до маніпуляцій.

Проте в останні місяці з’явилося все більше ознак того, що регулятори готові підписати принаймні деякі з 13 запропонованих спотових біткойн-ETF, і очікується, що рішення, ймовірно, буде прийнято на початку січня.

Реакція на можливу відмову буде однозначною і, ймовірно, негайно зазнає падіння, сказав Кріс Вестон, керівник відділу досліджень Pepperstone.

«Однак, якщо ми побачимо зелене світло, очевидне питання полягає в тому, чи отримаємо ми сценарій «купи за чутками», «продай на факті» чи це сприятиме ще одній ланці вище», — додав він у примітці.

Зростання ставок на те, що головні центральні банки знизять процентні ставки цього року, також стало благом для криптовалют, допомагаючи позбутися похмурої ситуації, яка охопила криптовалютні ринки після краху FTX та інших крахів криптовалютного бізнесу в 2022 році.

«Цього року криптовалютний ринок очікує помітне зростання, причому ключовими факторами впливу є приплив інвестиційних коштів із спотових ETF, халвінг біткойнів і більш поступлива грошово-кредитна політика як у Сполучених Штатах, так і в усьому світі», — сказав Юпітер Чжен, партнер ліквідних коштів у HashKey Capital.

Source link

Поділіться своєю любов'ю