«Біткойн Родні» звинуватили в Меріленді, арештували з квитком в один кінець до ОАЕ

Федеральна прокуратура штату Меріленд порушує кримінальну справу, пов’язану з онлайн-інфлюенсером, відомим як «Bitcoin Rodney», партнером, відомим як «Bitcoin Beautee», і міжнародним утікачем, яких усіх звинувачують в організації криптовалютної схеми Понці на суму 1,89 мільярда доларів.

Трьох звинувачують у шахрайстві та неправдивому сповіщенні інвесторів про те, що вони отримають значні прибутки від операцій з майнінгу криптовалюти, яких не існувало.

Троє обвинувачених: 35-річний Сем Лі, громадянин Австралії, який живе на Близькому Сході; 54-річний Родні Бертон, відомий як «Біткойн Родні”, з Маямі, штат Флорида, і Бренда Чунга, 43 роки, з Северна Парк. Chunga, відомий в Інтернеті як «Bitcoin Beautee», визнав себе винним.

Бертона, якого заарештували та перебувають під вартою до суду, звинувачують за одним пунктом у змові з метою ведення неліцензійного бізнесу з переказу грошей і за одним пунктом у веденні неліцензованого бізнесу з переказу грошей. У січні йому висунули звинувачення, а в четвер його справу розкрили.

The Baltimore Banner дякує своїм спонсорам. Станьте одним.

Магістрат США Ерін Аслан в окружному суді США в Балтіморі постановив взяти Бертона під варту, посилаючись на вагомі докази, включаючи свідків, записи транзакцій і записані дзвінки, разом з тим, що Бертон отримував 40 000 доларів на місяць і мав яхти, автомобілі та інші активи.

Суддя зазначив, що Бертона заарештували в аеропорту Флориди з квитком в один кінець до Об'єднаних Арабських Еміратів, згідно з судовими документами.

Об'єднані Арабські Емірати не має угоди про екстрадицію зі Сполученими Штатами.

Згідно з судовими документами, Бертон був промоутером HyperFund, «нібито законної» інвестиційної платформи криптовалюти, і хвалився своїми інвестиціями в соціальних мережах. Відповідно до скарги Комісії з цінних паперів і бірж Гіперфонд зараз припинив свою діяльність після краху в 2022 році, оскільки інвестори більше не могли вивести свої інвестиції.

Згідно з судовими документами, інвесторам у HyperFund сказали, що вони можуть заробляти до 1% щоденних пасивних винагород і з часом подвоїти або потроїти свої початкові інвестиції. HyperFund сказав інвесторам, що їм частково отримають виплату через масштабні операції з видобутку криптовалюти, яких насправді не існувало, згідно з документами.

The Baltimore Banner дякує своїм спонсорам. Станьте одним.

HyperFund використовував внутрішню валюту під назвою «HU» або «гіперодиниці» та стверджував, що вона має паритет один до одного з доларом США. Щоб отримати HU, інвестори конвертували випущену державою валюту в іншу криптовалюту під назвою Tether через цифровий обмін, а потім передали Tether до Hyperfund, нарешті обмінявши Tether на HU, згідно з судовими документами.

Однак єдиним способом отримання доходу від Hyperfund були кошти інвесторів, і група «не мала підстав для отримання обіцяної прибутку», згідно зі скаргою SEC, яка назвала всю операцію «пірамідою та схемою Понці».

Починаючи принаймні з липня 2021 року, платформа HyperFund почала блокувати можливість виведення HU з платформи, що означало, що інвестори не могли конвертувати їх назад у криптовалюту, а потім назад у долари США, згідно з судовими документами.

Чунга, який визнав себе винним у грудні, був відомий в Інтернеті під псевдонімом «Bitcoin Beautee», згідно з протоколами суду.

Згідно зі скаргою SEC, її головна роль в організації полягала в тому, щоб бути одним із її «найкращих промоутерів і, можливо, обличчям її присутності в США». Вона отримала понад 3,7 мільйона доларів безпосередньо від інвесторів і з платформи HyperFund.

The Baltimore Banner дякує своїм спонсорам. Станьте одним.

Наприклад, Чунга «провела кілька онлайн-зустрічей з інвесторами», згідно з угодою про визнання провини, яку вона підписала.

Відповідно до скарги SEC, у відео, яке було записане в лютому 2021 року, Чунга сказав, що інвестори «отримають ваше початкове членство [investment] через 6,5 місяців, давайте округлимо це до 7 місяців… Тепер у вас є початкова сума інвестицій у вашій кишені. А що відбувається після цього? Усе інше, що приходить до вас щодня після цього, що це? Це чистий прибуток. Вам не потрібно було працювати для цього».

Згідно з обвинувальним висновком, Бертон і його співучасники мали на меті зрештою використати кошти інвесторів для збільшення власного багатства.

Вирок Чунгі заплановано на березень. Лі не заарештований. У скарзі SEC влада заявила, що Лі живе в Дубаї.

Blockchain Global Сем Лі, австралієць, звинувачується у федеральному суді в Балтіморі в допомозі в схемі Понці на суму 1,8 мільярда доларів із залученням криптовалюти. Федеральні прокурори заявили, що він може проживати на Близькому Сході.

Лі був співвласником австралійської блокчейн-компанії Blockchain Global, яка розвалилася, заборгувавши кредиторам 58 мільйонів доларів. Згідно з даними Міністерства юстиції, Лі, якщо його визнають винним, загрожує максимальний термін покарання у федеральній в’язниці строком до п’яти років за змову з метою шахрайства з цінними паперами та шахрайства з банківськими послугами.

The Baltimore Banner дякує своїм спонсорам. Станьте одним.

Позов SEC призвів до обмежувального наказу, який забороняє Chunga брати участь у маркетингу будь-якої майбутньої криптовалюти та позбавляється прибутку від схеми HyperFund. Ця сума буде визначена на наступному засіданні.

Справа SEC проти Лі очікує на розгляд.

Коді Ботелер, репортер The Banner's Express Desk, повідомляє про останні новини, популярні історії та цікаві речі в Балтиморі та його околицях. Його роботи публікувалися в The Baltimore Sun, USA TODAY, Baltimore Magazine та інших.Source link

Поділіться своєю любов'ю