Біткойн за прогнозами в $200 000 провалився, оскільки монета в кінці року впала на 60%

Рік тому криптоаналітики, захоплені успіхами 2021 року, покладали великі надії на біткойн, і деякі з них бачили, що токен досягне 100 000 доларів або більше у 2022 році.

Це дуже далеко від того, де монета фактично закінчує цей annus hribilis: 16 500 доларів.

Біткойн, обтяжений супер-яструбом Федеральний резерв і низка скандалів і зривів колись розхвалюваних проектів криптопростору втратили понад 60% у 2022 році, що стало другим найгіршим показником за рік і лише третім роком падіння за всю історію. Інші криптовалюти також постраждали: ефір втратив майже 70%, а індекс 100 найбільших монет впав приблизно на 65%.

«Люди не розуміли, наскільки криптовалюти класу активів «легких грошей» були у 2020 і 2021 роках, — сказав Метт Малей, головний ринковий стратег Miller Tabak + Co. — Деякі криптовалюти виживуть і навіть процвітатимуть у майбутньому, але вони переїхав занадто далеко, занадто швидко після Годували брали участь у своїй політиці нульової процентної ставки та масштабної політики QE. Тепер, коли ці програми зникли, класу криптоактивів знадобиться набагато більше часу, щоб повністю розкрити свій потенціал».

Том Лі з Fundstrat наприкінці 2021 року сказав, що монета може легко досягти 100 000 доларів у 2022 році і що діапазон у 200 000 доларів цілком досяжний. «Я знаю, що це звучить фантастично, але це дуже корисно», — сказав він інтерв’юеру.

Тим часом, на початку січня стратеги Goldman Sachs передбачили, що біткойн може досягти 100 000 доларів протягом п’яти років, оскільки він забирає частку ринку у золота. Криптозахисник Майк Новограц закликав досягти токена 500 000 доларів за той самий проміжок часу, а потім відмовився від цього прогнозу на початку грудня.

Прогнози ціни понад 100 000 доларів показали, «наскільки на більшість із нас все ще впливає упередженість щодо нещодавності», — сказала Ноель Ачесон, автор інформаційного бюлетеня «Crypto Is Macro Now».

Але, мабуть, ніхто не був сміливішим, ніж Кеті Вуд з ARK Investment Management, яка наприкінці листопада підтвердила свою ціль у розмірі біткойна в 1 мільйон доларів до 2030 року — приблизно на 6000% більше від поточного рівня.

«Іноді потрібно пройти через кризу, щоб побачити тих, хто вижив», — сказав Вуд тоді Bloomberg TV. «Ми вважаємо, що біткойн виходить із цього, пахнучи трояндою».

Багато стратегів на початку року неправильно розуміли, наскільки агресивною буде Федеральна резервна система підвищувати процентні ставки, намагаючись зменшити інфляція. Інші центральні банки в усьому світі також підвищили ставки, створивши небажане середовище для ризикованих активів, таких як криптовалюта, — і велика зміна порівняно з бурхливими днями 2020 і 2021 років, коли ставки були наднизькими.

Криптоцентричні акції також зазнали падіння у 2022 році: Coinbase Global Inc. і Marathon Digital Holdings Inc. втратили приблизно 90%, Riot Blockchain Inc. втратили 85%, а MicroStrategy Inc. — на 74%.

«У 2020-2021 роках проводилася вечірка з нульовою відсотковою ставкою, яка винагороджувала найбільш ввічливих учасників вечірки за екстремальний ризик», — написав у дослідницькому звіті Ветле Лунде, старший аналітик Arcane. З іншого боку, «2022 рік був роковим похміллям», — сказав він, додавши, що «фортуна не сприяла сміливим, і ми увійшли в послідовний цикл загибелі дефолтів, шахрайства та поширення».

Від краху блокчейну Terra, який призвів до збою ряду криптокредиторів, до банкрутства FTX, рік завдавав удар за ударом для галузі. Лунде зазначає, що проксі-сервер «Liquid Tradeable BTC» його фірми впав до мінімуму червня 2020 року, а баланси обміну також впали, що впливає на ліквідність біткойнів. Він очікує, що ринок заспокоїться у 2023 році, але не бачить, що ціни протягом цього періоду досягнуть колишніх історичних максимумів, хоча біткойн може завершити рік вище, ніж на початку.

«У 2022 році голих плавців викрили, і погані яблука знищили», — сказав він. «Протягом останнього року ми перевчили старий слоган біткойнів — нікому не довіряти».Source link

Поділіться своєю знахідкою