Біткойни вартістю 1,4 мільярда фунтів стерлінгів конфіскували після того, як колишній працівник магазину, який готує на винос, намагався купити особняк за 23 мільйони фунтів стерлінгів, розглядає суд | Новини Великобританії

Поліція конфіскувала біткоіни на суму понад 1,4 мільярда фунтів стерлінгів після того, як колишній китайський робітник, який займався виносом, намагався купити особняк у Хемпстеді за 23,5 мільйона фунтів стерлінгів.

Стверджується, що 42-річний Цзянь Вень виступав у ролі «підставної особи», щоб допомогти відмити частину прибутку від шахрайства з інвестиціями на суму 5 мільярдів фунтів стерлінгів, здійсненого в Китаї Чжімінем Цянем між 2014 і 2017 роками.

Цянь купив криптовалюту, щоб вивести кошти з країни перед тим, як приїхати до Великобританії, використовуючи фальшиве ім’я Яді Чжана за паспортом Сент-Кітс і Невіс, повідомили присяжні.

Вона втекла з Великобританії і досі перебуває на волі після того, як поліція провела обшук у будинку з шістьма спальнями, який вони орендували за понад 17 000 фунтів стерлінгів на місяць поблизу Хемпстед-Хіт на північному заході Лондона, а також у сейфі.

зображення:
Нерухомість була продана за 23,5 мільйона фунтів стерлінгів. Фото: Google Street View

Коли поліція отримала доступ влітку 2021 року, поліцейські конфіскували пристрої, що містять цифрові гаманці, у яких зберігалося понад 61 000 біткоінів на суму понад 1,4 мільярда фунтів стерлінгів.

Вень, яка, як кажуть, не була причетна до основного шахрайства або мала доступ до всіх біткойнів, перебуває перед судом у Коронному суді Саутуорка, де вона заперечує три пункти звинувачення у відмиванні грошей у період з жовтня 2017 року по січень 2022 року.

Прокурор Джилліан Джонс KC сказала, що Вен не заперечує справу з біткойнами, але стверджує, що вона опікувала Чжана, і присяжні повинні будуть вирішити, чи знала вона або підозрювала, що це були доходи, отримані злочинним шляхом.

Вона сказала, що коли Чжан, яка використовувала такі псевдоніми, як Роуз, Емма та Хуа Хуа, прилетіла до Лондона в 2017 році, їй потрібно було конвертувати криптовалюту назад у готівку або «власність, коштовності чи інші дорогоцінні речі».

До зустрічі з Чжаном Вень – громадянин Китаю, який переїхав до Великобританії в 2007 році та став британським громадянином у 2018 році – працював у китайському кафе на винос у південно-східному Лондоні та жив у кімнаті під рестораном.

Вень називала Чжан своїм «босом», і вони стверджували, що займаються міжнародним ювелірним бізнесом, торгуючи діамантами та антикваріатом у таких країнах, як Японія, Таїланд і Китай, сказав прокурор.

Пара багато подорожувала Європою, продаючи біткойни та купуючи вишукані ювелірні вироби, зокрема годинники вартістю приблизно 49 300 фунтів стерлінгів і 69 900 фунтів стерлінгів від Van Cleef & Arpels у Швейцарії.

Суд дізнався, що вони обговорювали купівлю нерухомості в Цюріху до того, як Вень, який залишився у Великій Британії, а Чжан орендував нерухомість у Швеції, спробував купити нерухомість у Лондоні.

Пані Джонс сказала, що це майно включало особняк Хемпстед із 7 спальнями та басейном, який продавався за 23,5 мільйона фунтів стерлінгів, і будинок із 8 спальнями вартістю 12,5 мільйона фунтів стерлінгів із кінотеатром і тренажерним залом.

Але жодна з покупок не була здійснена, оскільки не вдалося пояснити джерело біткойна, як повідомили присяжним.

Manor House, West Heath Close, London, Greater London NW3 7NJ
зображення:
Жінки орендували будинок за 17 000 фунтів стерлінгів на місяць у Гемпстеді. Фото: Google Street View


Прокурор сказав, що Вень спочатку стверджувала, що криптовалюта була видобута, а потім сказала, що це був «любовний подарунок», склавши акт дарування, в якому говорилося, що Чжан подарувала їй 3000 біткойнів, які тоді вартували 15 мільйонів фунтів стерлінгів.

«Це досить висока зарплата», — сказав прокурор присяжним. «Вам доведеться уважно вивчити обставини того передбачуваного подарунка.

«Жест дуже щедрого благодійника, задоволеного наданою турботою та допомогою, або спосіб чи обман, щоб створити враження легітимності щодо джерела коштів, коли міс Вень намагалася придбати цінне майно від імені міс Чжан».

Суд триває.

Source link

Поділіться своєю любов'ю