BlackRock попередив, що SEC відсутність замовлення на акції Bitcoin ETF може завдати шкоди інвесторам

Новий аспект нових спотових Bitcoin ETF, як затверджено SEC, це механізм створення грошових коштів для випуску та викупу акцій. Розглядаються ETF ETF товарних акційоднак, як зазначає BlackRock у своєму проспекті iShares Bitcoin ETF (IBIT), «усі спот-ринкові товари, крім біткойнів, такі як золото та срібло, використовують натуральні створення та погашення за допомогою базового активу».

У своїх документах BlackRock рішуче виступала за замовлення на акції в натуральній формі, але SEC скерувала заявників до моделі створення грошових коштів через характер конкретних регулятивних процесів. Люди, яким дозволено купувати та продавати акції трасту (уповноважені учасники), мають бути зареєстрованими брокерами-дилерами, що означає, що вони офіційно визнані та повинні дотримуватися певних фінансових правил. Наразі незрозуміло, як ці брокери-дилери можуть дотримуватися цих правил, якщо вони безпосередньо мають справу з біткойнами.

Через цю невизначеність цим брокерам-дилерам ризиковано використовувати біткойн для купівлі чи продажу акцій трасту. SEC, ймовірно, не дозволив би такий продукт на фондовій біржі, якби було незрозуміло, як застосовуються правила. тому оновлено всі програми ETF від натуральної до грошової створює в грудні до затвердження.

Якщо «NASDAQ отримає схвалення регуляторів у натуральній формі», щоб дозволити купувати та продавати акції безпосередньо за біткойни в майбутньому, ETF, ймовірно, вимагатимуть зміни, щоб увімкнути замовлення в натуральній формі. Однак ми не знаємо, коли це станеться і чи станеться взагалі.

Погляд BlackRock на модель створення готівки для Bitcoin ETF

Ця інформація доступна інвесторам з 19 грудня оновлення до заявки BlackRock S1. Однак після успішного запуску Новонароджена дев'ять ETF і обсяг мільярдів доларів, перегляд попередження SEC від найбільшого у світі менеджера активів щодо створення грошових коштів здається доцільним. Важливо зазначити, що BlackRock зобов’язаний зазначати будь-які суттєві ризики у своєму проспекті, тому включення потенційного сценарію означає, що він можливий, а не ймовірний.

Тим не менш, BlackRock не вважає метод створення готівки ефективним, заявляючи, що поточна практика трасту щодо купівлі та продажу акцій за готівку замість безпосереднього використання біткойнів може спричинити проблеми з утриманням цін на акції у відповідності з фактичною вартістю біткойнів.

Він попереджає, що ця невідповідність може виникнути через те, що готівкові транзакції є складнішими та займають більше часу, ніж прямі транзакції з біткойнами. Він продовжує ідентифікувати, що затримки в цих транзакціях можуть означати, що ціни, які використовуються для розрахунку вартості акцій трасту (NAV), можуть не точно відображати ціну біткойна в реальному часі.

Крім того, у розділі під назвою «Фактори ризику, пов’язані з трастом і акціями» BlackRock також попереджає про обмеження арбітражних можливостей для Авторизованих учасників,

«Використання створення та викупу готівкою, на відміну від створення та викупу в натуральній формі, може негативно вплинути на арбітражні операції Уповноважених учасників, спрямовані на те, щоб ціна Акцій була тісно пов’язана з ціною біткойна, і, як наслідок, ціна Акцій може впасти або іншим чином відрізнятися від ВЧА».

Нарешті, BlackRock попередив, що існує ймовірність того, що авторизовані учасники можуть не захотіти продовжувати сприяти довірі, якщо вони вважають, що ці затримки та додаткові кроки стали занадто ризикованими або дорогими. Це небажання також може ускладнити утримання цін на акції трасту близько до фактичної вартості біткойна. Якщо ця система не працює належним чином, інвестори можуть купувати акції дорожче, ніж вони коштують, або продавати їх дешевше. Це може призвести до збитків для акціонерів.

BlackRock є більш помітним прихильником замовлення в натуральній формі, ніж модель, схвалена SEC. У проспекті емісії сказано, що створення та викуп акцій у натуральній формі «як правило, є більш ефективним і, отже, менш дорогим для спотових товарних біржових продуктів».

Кореляція NAV Bitcoin ETF із моделлю створення готівки.

Найцікавіше те, що BlackRock визначає ETF, що створюють готівку, як «новий продукт, який не тестувався і на який може вплинути будь-яка операційна неефективність». Зокрема, BlackRock висвітлює періоди «ринкової волатильності або потрясінь», коли створення грошових коштів може суттєво вплинути на здатність ETF торгувати.

«Крім того, неспроможність Трасту сприяти створенню та викупу в натуральній формі та, як наслідок, залежність від створення та викупу грошових коштів, можуть призвести до того, що Спонсор зупинить або призупинить створення чи викуп Акцій під час ринкової нестабільності чи потрясінь, серед інших наслідків .”

З моменту запуску премія NAV до дисконтного спреду становила менше 100 базисних пунктів за секунду, коливаючись від +40 базисних пунктів до -30 базисних пунктів за десять торгових днів. Для порівняння, BlackRock's iShares Core S&P 500 ETF (IVV) не відхилявся більше ніж +5 і -11 bps за останні дванадцять місяців.

Преміум / знижка BlackRock Bitcoin ETF (Джерело: BlackRock)

У більш прямому порівнянні, проте, iShares Gold Trust (IAUM) за останні дванадцять місяців спостерігав розкид близько +300 біт/с. Його найвища премія до золота становила понад +200 базисних пунктів, а найнижча знижка становила близько -140 базисних пунктів.

З огляду на те, що IAUM може використовувати замовлення в натуральній формі для золота, а BlackRock вважає, що створення грошових коштів може створити більш нестабільну знижку або премію для IBIT, інвестори можуть запитати, чи варто нам очікувати відхилення від NAV понад 3% у майбутньому. Крім того, можливо, рішучість BlackRock отримати замовлення в натуральній формі була передвіщенням вихід з Grayscaleякий, якщо його обробляти в натуральній формі, міг просто призвести до того, що біткойн залишив один ETF і перелив безпосередньо в інший замість того, щоб бути перепроданим кілька разів.

Наступна заявка, на яку слід звернути увагу щодо потенційних замовлень Bitcoin ETF в натуральній формі, полягає в тому, чи вимагає Nasdaq вважати біткойн життєздатним активом для купівлі та продажу акцій. До того часу створення готівки акцій триватиме.

Source link

Поділіться своєю любов'ю