BTC, ETH, BNB, XRP, SOL, ADA, DOGE, AVAX, DOT, MATIC

біткойн (BTC) протягом останніх кількох днів спостерігалося перепочинок, але його сильне зростання у 2023 році не залишилося непоміченим. Опитування компаній із фінансових послуг США, проведене криптокомпанією Paxos, показало, що 99% фірм ставлять стільки ж або більше зосереджено на криптопроектах цього року в порівнянні з попередніми роками.

У 2024 році аналітики все більше налаштовані на біткойн і криптопростір. Старший дослідницький аналітик Раян Расмуссен зробив десять прогнозів для криптоіндустрії на 2024 рік у дописі X (раніше Twitter) 13 грудня. Він вважає, що біткойн злетить до 80 000 доларів у 2024 році, і «більше грошей буде окупатися за допомогою стейблкоїнів, ніж за допомогою Visa».

Щоденні показники ринку криптовалют. Джерело: Coin360

Поряд із проблемами, пов’язаними з криптовалютою, очікування щодо зниження ставки Федеральним резервом у 2024 році додають позитивних настроїв. Артур Хейз, колишній генеральний директор криптовалютної біржі BitMEX, повторив свою позитивну точку зору на криптовалюту в дописі X 14 грудня. Він сказав, що фіат є «брудним шматком сміття» і існує немає причин не бути довгою криптовалютою.

Які життєво важливі рівні підтримки можуть зупинити падіння біткойнів і альткойнів? Давайте проаналізуємо графіки 10 найкращих криптовалют, щоб дізнатися.

Аналіз ціни біткоіни

Протягом останніх кількох днів біткойн застряг між лінією спадного тренду та 20-денною експоненціальною ковзною середньою (41 221 долар). Це звуження цінової дії свідчить про те, що в короткостроковій перспективі можливий прорив діапазону.

Денний графік BTC/USDT. Джерело: TradingView

Якщо ціна повертається вниз і проривається нижче 20-денної EMA, це буде сигналом про те, що бики агресивно резервують прибуток. Це може опустити пару BTC/USDT до 50-денної простої ковзної середньої ($38 050). Очікується, що покупці будуть жорстко захищати цей рівень.

З іншого боку, якщо ціна відскакує від 20-денної EMA та пробиває лінію спадного тренду, це буде сигналом про те, що бики залишаються під контролем. Пара може піднятися до 52-тижневого максимуму в 44 700 доларів, і якщо цей рівень буде очищено, наступною зупинкою, ймовірно, буде 48 000 доларів.

Аналіз ціни ефіру

Ефір (ETH) відскочив від підтримки в 2200 доларів 13 грудня, але ралі полегшення стикається з продажем близько 2332 доларів. Це говорить про те, що ведмеді продають на мітингах.

Денний графік ETH/USDT. Джерело: TradingView

Негативна дивергенція RSI також свідчить про те, що бичачий імпульс сповільнюється. Продавці спробують зміцнити свої позиції, опустивши ціну нижче 2200 доларів. Якщо їм це вдасться, пара ETH/USDT може впасти до 50-денного SMA (2049 доларів США), а пізніше – до твердої підтримки на рівні 1900 доларів.

Навпаки, якщо ціна знову відскочить від 2200 доларів, це буде означати, що бики перевернули рівень підтримки. Це збільшить ймовірність зростання до 3000 доларів.

Аналіз цін BNB

Бики намагаються підштовхнути BNB (БНБ) вище опору накладних витрат у 260 доларів, але незначним позитивним моментом є те, що вони не поступилися позицією ведмедям.

Денний графік BNB/USDT. Джерело: TradingView

Поступово зростаюча 20-денна EMA ($240) і RSI на позитивній території вказують на перевагу для покупців. Якщо ціна підніметься з поточного рівня або відскочить від 20-денної EMA, бики знову спробують підштовхнути ціну до декольте зворотної моделі «голова і плечі».

Натомість, якщо ціна опуститься нижче ковзних середніх, це буде означати, що бики втрачають контроль. Тоді пара може впасти до сильної підтримки на рівні 223 доларів, що вказує на обмеження дії між 223 і 260 доларами.

Аналіз ціни XRP

XRP (XRP) є свідком жорсткої боротьби між биками та ведмедями на ковзних середніх.

Денний графік XRP/USDT. Джерело: TradingView

Незмінна 20-денна EMA ($0,63) і RSI поблизу середини вказують на баланс між попитом і пропозицією. Якщо ціна закриється нижче ковзних середніх, пара XRP/USDT може впасти до 0,56 долара. Це важливий рівень для захисту для биків, тому що прорив нижче нього може підняти пару до 0,46 долара.

Якщо ціна відскочить від ковзних середніх, пара знову спробує піднятися вище 0,67 долара. Якщо це станеться, пара може підскочити до 0,74 долара. Очікується, що на цьому рівні ведмеді створять міцний захист.

Аналіз цін Solana

Солана (SOL) 13 грудня відскочив від 20-денної EMA ($66) і 15 грудня піднявся вище опору накладних витрат на рівні $78.

Денний графік SOL/USDT. Джерело: TradingView

Якщо покупці збережуть прорив, пара SOL/USDT, швидше за все, підскочить до психологічного рівня 100 доларів. Висхідні ковзні середні сигналізують про перевагу для биків, але негативна дивергенція RSI попереджає, що бичачий імпульс може слабшати.

Вирішальною підтримкою, на яку варто звернути увагу на спад, є 20-денна EMA. Прорив і закриття нижче 20-денної EMA може вразити стопи кількох короткострокових трейдерів. Це може почати відкат до 50-денного SMA ($55).

Аналіз ціни Cardano

Кардано (ADA) піднявся з 50% рівня корекції Фібоначчі в 0,51 долара 11 грудня і перевищив 0,65 долара 13 грудня.

Денний графік ADA/USDT. Джерело: TradingView

Якщо покупці підтримуватимуть ціну вище $0,65, пара ADA/USDT може досягти $0,70, а згодом і $0,78. Однак ризик корекції є великим, оскільки протягом останніх кількох днів RSI торгувався на території перекупленості.

Першою ознакою слабкості буде падіння нижче $0,61. Це може почати відкат до 20-денної EMA ($0,51). Це залишається ключовим рівнем, на який слід звернути увагу, тому що прорив нижче цього вкаже на зміну тенденції в найближчій перспективі.

Аналіз ціни Dogecoin

Dogecoin (ДОЖ) відскочив від 20-денної EMA ($0,09) 13 грудня, але бикам важко підштовхнути ціну вище рівня $0,10.

Денний графік DOGE/USDT. Джерело: TradingView

Ведмеді спробують опустити ціну нижче 20-денної EMA. Якщо вони це зроблять, продажі можуть посилитися, і пара DOGE/USDT може впасти до 50-денного SMA ($0,08). Цей рівень може виступати як підтримка, але якщо його пробити, пара може знизитися до 0,07 долара.

Обидві ковзні середні мають нахил, а RSI знаходиться на позитивній території, що вказує на те, що покупці тримають перевагу. Якщо ціна відскочить від 20-денної EMA, це свідчитиме про те, що бики продовжуватимуть купувати падіння. Це збільшить ймовірність зростання до 0,11 долара.

пов’язані: Долар США впав до мінімуму за 4 місяці, оскільки трейдер біткойна прогнозує падіння на 10%.

Лавинний аналіз цін

лавина (AVAX) відскочив від 38,2% рівня корекції Фібоначчі в $34,36 13 грудня, вказуючи на те, що покупці не чекають глибшої корекції, щоб купувати.

Денний графік AVAX/USDT. Джерело: TradingView

Бики намагаються підняти ціну вище верхнього опору в $42,89. Якщо їм вдасться це зробити, пара AVAX/USDT може почати наступний етап висхідного тренду. Наступною цільовою цілью є 50 доларів, а потім 70 доларів.

Ризик зростання полягає в тому, що RSI торгується на рівнях глибокої перекупленості. Це означає, що пара вразлива до корекції або консолідації в короткостроковій перспективі. Якщо ціна знизиться з $42,89, пара може скотитися до 20-денної EMA ($30,40).

Ціновий аналіз Polkadot

Бики знову спробували потіснити Полкадота (КРАПКА) вище накладного опору в $7,90 14 грудня, але ведмеді втрималися.

Денний графік DOT/USDT. Джерело: TradingView

Неодноразова нездатність биків подолати накладні витрати, можливо, спокусила короткострокових трейдерів зарезервувати прибуток. Хоча бики впали 14 грудня, вони не змогли витримати більш високі рівні. Відновлені продажі 15 грудня загрожують опустити пару DOT/USDT до 20-денної EMA ($6,43).

Сильний відскок від 20-денної EMA свідчить про те, що настрої залишаються позитивними. Потім бики знову спробують підняти пару до $7,90. Короткостроковий тренд стане ведмежим після прориву нижче 20-денної EMA.

Аналіз ціни багатокутника

Багатокутник (MATIC) торгувався близько 0,89 долара з 12 грудня, але бикам не вдалося підняти ціну вище опору. Це говорить про те, що ведмеді агресивно захищають рівень.

Денний графік MATIC/USDT. Джерело: TradingView

20-денна EMA ($0,84) є важливою підтримкою, на яку варто звернути увагу. Якщо ціна відскочить від 20-денної EMA, це означатиме, що купуються нижчі рівні. Це покращить перспективи зростання вище $0,89. Якщо цей опір буде подолано, пара MATIC/USDT може злетіти до 1 долара.

З іншого боку, якщо ціна опуститься нижче 20-денної EMA, це означає, що бики здалися в короткостроковій перспективі. Це може почати падіння до 50-денного SMA ($0,78), а потім до твердої підтримки в $0,70.