Бум біткойнів у Китаї становить загрозу для Сі

Пояснювач

18:30

Популярність криптовалюти свідчить про економічні недоліки країни

за Джон Реплі

Сі Цзіньпін не є прихильником криптовалюти. Авторство: Getty

В останній частині серіалу China-gloom цього сезону це виник Цього тижня інвестори країни використовують біткойни, щоб сховатися від шторму, який зараз розбурхує нерухомість і фондові ринки їхньої країни. Що робить цю розробку настільки чудовою, так це те, що вона передбачає певне хитрощі, враховуючи, що майнінг і торгівля криптовалютою є незаконними в країні.

Але на даний момент це порівняно прибутково. Ціни на нерухомість знизилися на 7% у реальному вираженні з їх піку 2021 року, тоді як фондовий ринок перебуває у ще гіршому стані. На відміну від американського конкурента, ціни на ринку Шанхаю так і не відновилися після світової фінансової кризи, а зараз знизилися. половина їхня вартість з 2007 року. Тенденція на обох ринках безжалісно продовжується вниз. Незважаючи на те, що у біткойна є свої проблеми, і він далеко від свого піку 2021 року, принаймні в останні місяці він тримався відносно добре.

Проте тривале падіння китайських активів відбувається не через відсутність зусиль китайської влади, щоб стимулювати економіку, використовуючи повторювані хвилі стимулювання витрат. Як частка ВВП державний борг має потроївся після фінансової кризи, головним чином завдяки витрачанню коштів на величезні інфраструктурні проекти. Якщо до цієї суміші додати приватний борг, Китай тепер майже винен своїм кредиторам три рази вартість його річного виробництва.

Враховуючи, що більшість із цих кредиторів насправді є китайськими вкладниками, такий рівень боргу не викликає тривоги, як це було б в інших країнах. Але той факт, що Китай нарощує свої рахунки, не отримавши значного додаткового зростання, починає турбувати інвесторів. Існує загальне визнання того, що економіка країни потребує структурні зміни щоб відвести його від зростання експорту, спричиненого інвестиціями, до внутрішнього споживання, що вимагало б певного послаблення громадянського суспільства.

Але дії все ще попереду. Прем'єр-міністр Китаю недавній виступ на Всесвітньому економічному форумі в Давосі, який можна розглядати як ознаку позиції уряду, не виявив почуття термінової необхідності змінити курс. Попри замовлення місцевих розпорядників коштів не продавати акції, Пекіну не вдалося зупинити падіння фондового ринку. Тоді як американський індекс S&P 500 піднявся на 20% за останній рікШанхайський ринок є на десяту частину.

Останніми роками багато ринків були нижчими порівняно зі США, але це не применшує проблем Китаю. Частково його складність полягає в тому, що його активи стали непривабливими для іноземних інвесторів у той самий момент, коли інші регіональні ринки почали манити. Частково це відображає геополітичні зрушення, особливо тиск західних урядів на те, щоб їхні фірми відокремилися від Китаю, а також тенденцію до зменшення ризиків серед американських і європейських керівників, які стурбовані напрямком китайської політики.

Що більш важливо, деякі конкуренти Китаю в Азії раптово стали набагато привабливішими для західних інвесторів. Японія, здається, нарешті струсити проблема дефляції, що може означати значне зростання майбутніх доходів японських компаній. А Індія стала привабливим ринком для компаній, які прагнуть або знайти «друзі-береги», або зв’язатися з середнім класом, який буде найшвидше зростаючим у світі.

Тепер китайські інвестори приєднуються до своїх західних колег у шляху до виходу. Це навряд чи вотум довіри лідерам власної країни. Відомий Уоррен Баффет сказав інвестори ніколи не помиляться, зробивши ставку на Америку. Поки китайські інвестори не виявлятимуть подібної віри у свою країну та її лідерів, решті світу буде добре наслідувати їх приклад.

Source link

Поділіться своєю любов'ю