Цей абсолютно безглуздий аргумент переконав мене купити біткойн і тримати його назавжди

Прості й дивовижні аргументи можуть бути заразливо переконливими.

Я інвестував у Bitcoin (BTC 0,93%) і вимикається вже більше 10 років, але я ніколи не мав переконання тримати свої монети дуже довго. Зрештою, сумнівно, що монети коли-небудь матимуть справжню корисність, як дорогоцінний метал, і, безперечно, немає великої національної держави чи еквівалентно потужного суб’єкта, який би підтримував їх цінність або приймав їх як засіб обміну.

Однак кілька років тому я почув абсурдний аргумент, який повністю обійшов усі ці занепокоєння, і тепер я переконаний, що буду купувати та тримати біткойн назавжди.

Цінність – соціальний феномен

Ми щодня використовуємо долари як основну валюту. Незважаючи на те, що аркуш паперу із зображенням президента США ніколи не стане в нагоді для будь-яких продуктивних промислових цілей, у всьому світі є багато людей, які визнають, що такий аркуш паперу все ще цінний.

Насправді люди настільки глибоко переконані в тому, що долари цінні, що вони зазвичай готові обмінюватися своїм часом, зусиллями та іншими ресурсами, щоб придбати їх. Іншими словами, існує широко поширений соціальний консенсус щодо того, що папірці, відомі як долари, самі по собі обмінюються на ресурси інших людей.

Такого консенсусу щодо біткойна ще немає, незважаючи на його драматичні кроки в набутті більш широкого визнання як запас вартості. Тим не менш, існує популярний стереотип, згідно з яким існує група затятих ентузіастів криптовалюти, які повністю впевнені в достоїнствах біткойна, незважаючи на те, що хтось інший може сказати про це, аж до омани.

Недоброзичливці стверджуватимуть, що такі інвестори накопичують біткойни через нездатність зрозуміти, що цифрові монети насправді нічого не варті, оскільки вони не корисні для виконання більшості транзакцій, для виконання яких потрібні долари. У цьому пункті недоброзичливці, здається, мають рацію; Якщо ви коли-небудь намагалися купити буріто за біткойн, то, ймовірно, ви пішли додому голодними. Фінансова інфраструктура для використання його для щоденних покупок просто відсутня, і, здається, це не на шляху.

Але ведмеді упускають набагато важливіший момент. Люди, які культово цінують біткойн, настільки впевнені в його цінності, що фактично несприйнятливі до будь-яких спроб переконати їх, незалежно від того, наскільки вправними, широкими чи фактично правильними можуть бути заперечення. Їм просто байдуже; їхні думки прийняті, і, якщо їм вірити, їхня думка з цього приводу висічена в камені. Вони практично вивчені, тому що вони завжди будуть готові купити біткойн у того, хто більше в нього не вірить.

І якщо вони зможуть допомогти, вони ніколи не продадуть жодної частки біткойна. На їхню думку, як монета складність видобутку збільшується з часом в результаті половинки які закодовані в протоколі, все менше і менше нових токенів додаватиметься до тих, що циркулюють, і ціна зростатиме. Тож їм раціонально купувати за будь-яку ціну, бо в майбутньому вона буде дорожчою.

Інакше кажучи, існування цих серйозних шанувальників біткойнів означає, що монета не може обнулитися, оскільки навіть якщо ціна різко впаде, все одно будуть люди, які захочуть її купити, якщо у них є долари чи інша валюта для цього. . Тому існує мінімальна ціна біткойна.

Вони думають, що ця постійна купівельна поведінка буде винагороджена в довгостроковій перспективі. Група, яка чинить постійний висхідний тиск на ціну монети, відповідає за забезпечення базового рівня попиту, який створює бажану цінову дію. Вони інвестують і проповідують як свідомі акти самоздійснюваного пророцтва.

Поки що вони були щедро винагороджені за свої переконання. І, отже, абсурдний аргумент: вам навіть не потрібно вірити в переваги протоколу біткойн, щоб зрозуміти, чому це хороша інвестиція – вам просто потрібно повірити, що фанатики існують, і вони подбають про решту.

Немає гарантії, що він буде зростати вічно

Чи справді відносно невелика група євангелістів — це все, що потрібно біткойну, щоб вічно розвиватися?

Звучить не правильно. Але напевно так. Щодня все більше інвесторів додають монети до своїх портфелів, і ніколи не буде більше монет, ніж 21 мільйон, описаних у протоколі.

Беручи до уваги прихильників, будь-яке зростання популяції інвесторів монети означає, що ціни зростуть, навіть якщо новонавернені не настільки переконані. Звичайно, можливо, що переконання інвесторів будуть мінливими. Також можливо, що вартість Bitcoin буде впасти надзвичайно а потім ніколи не відновиться, що робить це жахливою інвестицією.

Але позитивний аргумент є переконливим, оскільки він визнає, що пряма корисність валюти може бути окремою проблемою від її ролі засобу збереження вартості. Подібним чином, все, що потрібно, щоб щось було запасом вартості, це щоб інші люди вірили в це і поводилися відповідно. Віра в біткойни вже є, тому я буду повільно купувати його ще деякий час.

Source link

Поділіться своєю любов'ю