Чи буде біткоін краще поводитися на Уолл-стріт?

Ліза Полін Маттакал і Медха Сінгх

(Reuters) – Цього місяця біткойн відсвяткував своє 15-річчя, увірвавшись на Уолл-стріт із бурхливим вибухом. Тепер підлітковому активу, можливо, доведеться швидко рости.

Інвестори підтримали 11 американських біржових фондів (ETF), що відстежують спотову ціну біткойна, які почали торгуватися 11 січня після отримання схвалення регуляторних органів; За даними аналітичної компанії Glassnode, після двох торгових днів вони мали 644 860 біткойнів на суму понад 27 мільярдів доларів.

Значна частина цього — понад 500 000 біткойнів — уже зберігалася в Grayscale Bitcoin Trust, який раніше був закритим фондом, перш ніж йому було дозволено перезапустити як один із нових ETF.

Згідно з даними CoinShares, з 11 січня 11 ETF зафіксували загальний приплив 4,1 мільярда доларів.

Вихід найбільшої у світі криптовалюти на найбільший у світі фондовий ринок «знаменує кінець початку фази зрілості та зростання біткойна», — сказав Glassnode.

Це повторило погляди багатьох гравців ринку, які стверджували, що збільшення ліквідності з часом приборкає волатильність біткойнів.

«Це логічна, майже неминуча еволюція, оскільки новонароджені цінні папери з надзвичайно невизначеною вартістю та ціною дозрівають до основного активу, на який звертаються мільйони гравців», — сказав Брент Доннеллі, валютний трейдер і президент Spectra Markets.

За словами Доннеллі, загальна вартість біткойнів, якими торгують на криптовалютних біржах, становить у середньому близько 500 мільйонів доларів на день. Для порівняння, спотові біткойн-ETF в США досягли 4,6 мільярда доларів США в перший день торгів.

«Я б припустив, що навіть коли ситуація нормалізується, вартість біткойна в доларах NYSE буде більшою, ніж те, що проходить через блокчейн», — сказав Доннеллі.

Проте ще занадто рано оцінювати, чи зможуть нові інвестиційні продукти біткойнів утримати інтерес інвесторів у довгостроковій перспективі, попереджають учасники ринку.

Незважаючи на це, 644 860 біткойнів, що зберігаються 11 американськими ETF після двох торгових днів, становлять близько 30% усіх глобальних спотових біткойн-холдингів ETF, показали дані Glassnode.

Навіть якщо обсяги торгівлі впадуть із хвилюванням, підвищення ліквідності ринку може спричинити запуск похідних продуктів, які роблять ставку на волатильність біткойнів, на думку деяких дослідників ринку.

«Через поточну важливість потоків ETF США ми очікуємо, що торгова сесія в США буде найважливішою сесією з точки зору цінової динаміки біткойна», — сказав Андерс Хелсет, керівник відділу досліджень K33 Research, маючи на увазі найближчу перспективу.

БІТКІН-КИТИ ЗРОБУЮТЬ РУХ

Біткойн, народжений таємничим Сатоші Накамото, який здобув перший блок 3 січня 2009 року, за останні 15 років пережив чималу частку розливів і хвилювань.

У своїй останній драмі він підскочив на 50% з середини жовтня через ставки на те, що довгоочікуване схвалення ETF, що дозволяє отримати доступ до криптовалюти через звичайну фондову біржу, залучить свіжий капітал як від роздрібних, так і від інституційних інвесторів.

Різке зростання протягом місяців, що привели до рішення ETF, спонукало інвесторів заробляти гроші, тиснучи на ціни.

Досягнувши дворічного піку в 49 033 доларів США після схвалення ETF, сумнозвісна нестабільна криптовалюта впала на 16% до 40 267 доларів США. Він залишається приблизно на 40% нижче свого історичного піку в 69 000 доларів.

Є ознаки того, що кити, когорта інвесторів, які володіють понад 1000 біткойнів кожен і контролюють значну частину пропозиції біткойнів, отримують певні прибутки.

Згідно з даними Glassnode, загальна пропозиція біткоїнів, що зберігаються довгостроковими власниками – тими, хто тримає принаймні шість місяців – знизилася приблизно на 75 000 порівняно з історичним максимумом у листопаді, оскільки старі монети витрачаються на фіксацію прибутку.

Дані показали, що в середньому довгостроковий власник біткойнів має 55% нереалізованого прибутку.

«Якщо ви сидите на дуже великих нереалізованих прибутках, як кит, справді має сенс почати монетизувати частину свого портфеля», — сказала Орелі Бартере, аналітик компанії Nansen, що займається обробкою даних блокчейну.

(Репортаж Медха Сінгх і Лізи Полін Маттакал з Бенгалуру; редагування Віді Ранганатана та Правіна Чара)

Source link

Поділіться своєю любов'ю