Grayscale очолив боротьбу за біткойн ETF. Тепер його фонд стікає мільярдами.

Керівник криптоактивів, який змусив регулятори США схвалити біржові фонди біткойнів, втратив мільярди від їх запуску.

Згідно з даними Bloomberg Intelligence станом на п’ятницю, інвестори перевели 2,8 мільярда доларів із Grayscale Bitcoin Trust після того, як 11 січня він перетворився на ETF.

Навпаки, дев’ять нещодавно запущених спот-біткойн-ETF залучили близько 4 мільярдів доларів США протягом перших шести торгових днів, причому фонди BlackRock і Fidelity Investments залучили понад 1 мільярд доларів США.

Біткойн-фонд Grayscale залишається найбільшим з активами в 22,9 мільярда доларів станом на п’ятницю.

Комісія з цінних паперів і бірж схвалила запуск спотових біткойн ETF на початку цього місяця після того, як неодноразово відхиляла заявки на такі кошти на тій підставі, що базовий ринок сприйнятливий до шахрайства. Під час схвалення біткойн-ETF голова SEC Гері Генслер сказав, що рішення суду минулого року на користь Grayscale змусило зміни.

Протягом багатьох років Grayscale Bitcoin Trust, відомий під своїм тикером GBTC, був одним із небагатьох варіантів для окремих інвесторів отримати доступ до біткойнів без необхідності безпосередньо купувати криптовалюту. Але GBTC не був ETF, і інвестори не могли легко викупити акції за базовий біткойн. Акції фонду будуть торгуватися з премією або дисконтом до базової вартості біткойна, який він тримав. З початку 2021 року фонд торгував зі все більш різким дисконтом до базового біткойна, який він тримав, досягнувши майже 50% у грудні 2022 року.

Grayscale подав до суду на SEC у 2022 році після того, як агентство відхилило його попередню пропозицію перетворити свій біткойн-траст на ETF. Дисконт фонду скоротився майже до нуля після того, як він перетворився на ETF.

На думку аналітиків JPMorgan, інвестори, які отримували прибуток від підвищення ціни GBTC і переходили до конкурентів з нижчими комісіями, допомогли знизити крипторинки.

Криптоінвестори сподівалися, що нові біткойн-ETF відкриють потік грошей від окремих інвесторів у біткойн, що підвищить ціну цифрової валюти. Але після схвалення SEC ціна біткойна впала більш ніж на 10%. Найбільша криптовалюта торгувалась за 39 852 долари в понеділок вдень, порівняно з 46 000 доларів 10 січня, коли кошти були затверджені.

Інтенсивна війна за комісійні між менеджерами активів спалахнула ще до запуску фондів. У той час як Grayscale знизив комісію за свій біткойн-траст до 1,5% з 2%, конкуренти, включаючи BlackRock і Fidelity, протягом перших кількох місяців пропонували нульові рекламні ставки.

Майкл Зонненшайн, виконавчий директор Grayscale, сказав, що комісія фонду в розмірі 1,5% виправдана, враховуючи його «ліквідність, вузькі спреди та десятирічну історію».

Джордж Бодайн, 67-річний капітан авіакомпанії у відставці з Ковінгтона, штат Кентуккі, заявив, що незабаром продасть свої акції GBTC і реінвестує виручені кошти в аналогічні фонди, запропоновані BlackRock, Fidelity і VanEck. Будучи інвестором фонду Grayscale з 2020 року, Бодайн сказав, що комісія за управління GBTC у розмірі 1,5% виділяється серед конкурентів і є «серйозною помилкою».

Однією з причин для деяких інвесторів зберігати GBTC, незважаючи на високу комісію, можуть бути податки. Інвестори, які володіють GBTC на оподатковуваних рахунках і розглядають можливість переходу на дешевший ETF, можуть отримати великі податки на приріст капіталу. Це особливо вірно для тих, хто купив фонд, коли він торгував із великою знижкою, і зараз отримує величезні прибутки.

Збанкрутіла криптобіржа FTX продала значну частину своїх холдингів GBTC, за словами людей, знайомих з цим питанням.

Відповідно до заяв про банкрутство станом на жовтень минулого року FTX зберігав понад 22 мільйони одиниць GBTC на суму 597 мільйонів доларів. FTX відмовився від коментарів.

Джон Хоффман, керуючий директор із продажу та дистрибуції Grayscale, сказав, що минуло лише кілька днів з моменту запуску GBTC як найбільшого спот-біткойн ETF з активами в 28 мільярдів доларів, і інвестори, як правило, використовують великі ETF на ринках капіталу для різноманітних інвестицій. стратегії.

«Ми очікуємо, що різноманітна база акціонерів GBTC продовжуватиме розгортати стратегії, які впливатимуть на приплив і відтік», — сказав він.

Напишіть Вікі Ге Хуан на vicky.huang@wsj.com та Олександру Саіді на alexander.saeedy@wsj.com

Source link

Поділіться своєю любов'ю