Ці три речі стимулюють ралі біткойнів

Біткойн точно знає, як зробити шум. Цього року він зріс більш ніж на 163%, піднявшись майже на 60% лише за останні шість тижнів. Це бурхливе зростання, яке затьмарило інші інвестиції, як-от акції, облігації та золото, викликало у інвесторів почуття скандалу. Незалежно від того, фанат ви чи ні, варто приділити хвилину, щоб зрозуміти, що зумовлює прибуток одного з найефективніших класів активів цього року. Ось короткий огляд…

Чому біткойн зараз зростає?

Існували три основні фактори. По-перше, існує ринкове передчуття, що центральні банки можуть припинити підвищення процентних ставок (і навіть знизити їх). По-друге, зростають надії, що спотові біткойн-ETF можуть нарешті отримати схвалення регуляторів на початку наступного року. І по-третє, це великий халвінг біткойнів, який, як очікується, відбудеться в квітні. І хоча цей фактор є меншим рушієм, також є відчуття, що найгірше може бути позаду в секторі після одного з найагресивніших репресій США в його історії – той, який залишив Сема Бенкмана-Фріда з FTX ув’язненим за шахрайство, а Binance та його засновника отримали ляпаса. штрафи за боротьбу з відмиванням грошей.

Отже, якщо вам цікаво, скільки ще може працювати ця монета, ви можете взяти ці три важливі фактори по черзі…

По-перше, процентні ставки.

Це ніколи не погане місце для початку: процентні ставки завжди є слоном у кімнаті для ринків.

Прямо зараз інвестори роблять ставку на те, що Федеральна резервна система (ФРС) завершила свою довгу, агресивну серію підвищення процентних ставок і незабаром може перейти до вирізати ставки. Така перспектива розпалила їхній апетит до більш ризикованих активів з високою волатильністю, таких як біткойн, і низки дрібніших криптовалют, таких як ефір і навіть доджкойн.

По-друге: довгоочікуваний (але все ще невизначений) спотовий біткоін ETF.

Це те, що великі будинки управління капіталом Уолл-стріт намагалися схвалити роками: ETF, який відкрив би інвесторам доступ до криптовалюти, просто купуючи акції, так само, як вони зробили б це з акціями.

Але спотовий біткойн ETF не був би новим. Біткойни вже є ф’ючерси ETF, які, як і запропоновані спотові біткойн ETF, дозволяють користувачам інвестувати в біткойни, не володіючи ними безпосередньо (це робота постачальника ETF). А це означає, що ви можете позбутися цифрових ключів і клопоту щодо безпечного зберігання своїх крипто. На папері різниця між спотовим біткойн-ETF і біткойн-ф’ючерсним ETF невелика.

Не можна заперечувати, що більш очевидним впливом спотового схвалення біткойн ETF є короткострокове зростання ціни біткойна. Крипто OG піднявся приблизно на 20% цього літа за кілька тижнів після того, як BlackRock подав заявку на спотовий біткойн ETF до регуляторів США. Частина цього підйому згодом згасла, але все ще є великий оптимізм щодо того, що ці нові ETF можуть заохотити нові інвестиції від великих інституційних інвесторів та індивідуальних роздрібних інвесторів, які хочуть отримати доступ до ціни біткойна без необхідності купувати справжні біткойни. Також є відчуття, що вони принесуть більше ліквідності біткойнам, що полегшить інвесторам торгівлю монетами.

Але не всі продаються. Аналітики JPMorgan заявили, що потенційний вплив ETF переоцінений. Вони відзначають, що біткойн-фонди не привернули багато уваги інвесторів з 2021 року, і кажуть, що це навряд чи зміниться з тією незначною різницею, яку запропонували б спотові біткойн-ETF. Тож, кажуть вони, ви можете спостерігати коротке зростання в очікуванні схвалення спотового біткойн ETF, але воно, ймовірно, не триватиме.

Третє: розведення навпіл.

Халвенінг біткойнів, також відомий як «розділ біткойнів», відбувається приблизно кожні чотири роки, зменшуючи (удвічі) винагороду за видобуток нових блоків біткойнів. А наступне удвічі очікується в квітні. Цей процес є частиною монетарної політики біткойнів, спрямованої на підтримку вартості криптовалюти шляхом зниження швидкості створення нових біткойнів, доки не досягне максимальної фіксованої загальної пропозиції в 21 мільйон монет у 2140 році.

Ви можете подумати про це так: загальний запас біткойнів становить 21 мільйон монет, і понад 90% з них уже викарбувано майнерами. А при наступному удвічі кількість нових біткойнів, викарбуваних на блок, буде скорочена вдвічі в історії біткойнів – це означає, що пропозиція монет, яка останнім часом зростала на 1,8% на рік, тоді зросте лише на 0,8%. %. Оскільки виробництво нових монет скорочується, закони попиту та пропозиції свідчать про те, що ціна має зростати (за інших рівних умов).

У минулому рік, що передував халвінгу, був чудовим часом для накопичення біткойнів. Але в усьому цьому також є психологічний аспект: інвестори в біткойни, як правило, вкрай захоплені цими подіями, і схильні думати, що інші інвестори так само захоплені, і це призводить до того, що багато людей купують приблизно в один і той же час. Інакше кажучи, очікування зростання вдвічі допомагає створити ралі.

Тож яка тут можливість?

Ентузіазм щодо того, куди біткойн може рухатися далі, зашкалює: прогнози коливаються від короткострокового зростання до 50 000 доларів США, аж до астрономічних 530 000 доларів. Але ви, можливо, захочете затримати своїх коней, а не мчати повним галопом по ділянці біткойнів прямо зараз. Зрештою, мітинг без особливої ​​фундаментальної основи може згаснути так само швидко, як і виник.

Останнім часом біткойн сильно піднявся на американських гірках, і це викликало масу оптимізму. Але пам’ятайте, що криптовалюті OG все одно доведеться піднятися ще на 65% від поточної вартості, щоб повернутися до свого піку 2021 року в 69 000 доларів. Минулі сплески часто закінчувалися спадом, як-от падіння на 64% минулого року, яке послідувало за зростанням на 60% у 2021 році. Можна лише здогадуватися, коли це конкретне зростання може закінчитися, але важливо зазначити, що ринки не тупі: вони мають тенденцію до піку або дна перед фактичною подією.

У всякому разі, загальна економічна картина, як правило, більше впливає на ціну біткойна. Ключовою причиною стабільної роботи біткойнів у 2020 і 2021 роках був величезний приплив грошей у систему під час пандемії. Нагадаємо, що біткойн з’явився після фінансової кризи 2008-09 років, і ФРС влила майже 9 трильйонів доларів через широкі програми купівлі облігацій або програми «кількісного пом’якшення» до квітня минулого року, стимулюючі кроки, які ринок прирівнює до «друкування грошей». ”. Отже, оскільки Федеральна резервна система все ще попереджає про потенціал нового підвищення ставки, а такого рівня стимулювання все ще немає в полі зору, у вас, ймовірно, є достатньо часу, щоб підхопити біткойн.

Source link

Поділіться своєю любов'ю