Цього року ціна біткойна тихо подвоїлася. чому – Національний

Побачивши його цінний кратер протягом більшої частини 2022 року, біткойн ціна тихо подвоїлася за останній рік.

Ціна популярна криптовалюта минулого тижня досяг 18-місячного максимуму в 37 344 долари США, а його вартість з початку року зросла більш ніж на 100 відсотків. Незважаючи на сплеск, BTC не повернувся до свого історичного максимуму в 67 617 доларів США, який спостерігався в листопаді 2021 року.

Аналітики, які спілкувалися з Global News, кажуть, що простір криптовалюти врегульовується після року скандалів і жорсткого тиску на ринку, і сподівання на більш широке впровадження біткойна та його аналогів у найближчі місяці підігрівають зростання активу.

Грег Тейлор, головний інвестиційний директор Purpose Investments, каже, що у 2022 році відбулося «досить велике вимивання» криптовалюти, коли багато інвесторів виводили готівку з активу після того, як його вартість підскочила наприкінці 2021 року.

Історія продовжується під рекламою

У 2022 році центральні банки по всьому світу також нарощували цикли посилення процентних ставок.

Алекс Тапскотт, керуючий директор групи цифрових активів у Ninepoint Capital, каже, що це спонукало до потоку людей, які вийшли з фондового ринку у відносно безпечні гавані, такі як долар США. Оскільки ринки акцій зазнали удару на тлі невизначеності, пов’язаної зі зростанням процентних ставок, криптовалюти не були захищені від тиску, каже він.

«Біткойн і клас активів загалом не мали шансів», — каже він.

Крипто також зіткнувся з екзистенційними проблемами через згортання численних бірж і токенів криптовалют, а також гучний крах FTX. Ця біржа, яка колись оцінювалася на піку в 32 мільярди доларів США і була визнана лідером у галузі, була в центрі судового розгляду, який нещодавно засновника Сема Бенкмана-Фріда засуджено за обман інвесторів.


Натисніть, щоб відтворити відео: «Криптоімперія FTX Сема Бенкмана-Фріда «побудована на брехні»: прокурори»


Криптоімперія FTX Сема Бенкмана-Фріда «побудована на брехні»: прокурори


Після колапсу FTX, за словами Тапскотта, регулятори почали загострювати свої ножі за допомогою «агресивного» підходу до сектора, що ще більше погіршило перспективи зростання.

Історія продовжується під рекламою

Але він каже, що негативний вплив розвалу FTX був укріплений під час краху, а засудження за шахрайство ознаменувало «розділову точку» в цій главі історії криптовалют і шанс «рухатися» для галузі.

«Ринки дивляться у майбутнє», — каже він. «Тож після краху FTX, я думаю, багато людей відчули: «Що тут ще може піти не так?»»

Біткойн-ETF у США можуть вивести криптовалюту на мейнстрім

Незважаючи на те, що FTX залишив пляму на криптоіндустрії, Тейлор каже, що усунення «поганих акторів» і спекулятивних сил у галузі тепер допомагає стабілізувати простір.

«Система стає здоровішою, — каже він. «Посилення регулювання, я думаю, врешті-решт, буде позитивним, оскільки ви отримаєте більше довіри до системи».

Американська сторона індустрії може незабаром також зробити ще один крок до мейнстріму, за чутками, запустити біткойн-ETF на південь від кордону.

Історія продовжується під рекламою

Біржові фонди дозволяють інвесторам отримати доступ до цілого кошика цінних паперів, таких як акції, облігації та інші активи, без необхідності володіти ними повністю.

Bitcoin ETF були схвалені протягом багатьох років у Канаді, а також у Європі. Проте канадський регулятор цінних паперів попередив інвесторів – особливо непрофесійних або роздрібних інвесторів – про ризики, пов’язані з криптовалютою.

«Канадські адміністратори цінних паперів (CSA) попереджають інвесторів про те, що торгівля криптоактивами пов’язана з високим рівнем ризику, який може не підійти багатьом інвесторам, зокрема роздрібним», сказано в нагадуванні за листопад 2022 року. «Взагалі кажучи, вартість і ліквідність криптоактивів дуже мінливі».

Bitcoin ETF були схвалені протягом багатьох років у Канаді, запущені в Амстердамі на початку цього року в Європі. Purpose Investments запустив перший у світі біткойн-ETF у 2021 році, і Тейлор каже, що на нього спостерігається великий попит з боку інвесторів.

ETF можуть бути привабливим способом інвестування в крипто-ринок, оскільки вони не передбачають жодного технічного навчання, яке приходить із прямим володінням біткойнами чи іншими токенами, пояснює він.


Клацніть, щоб відтворити відео: «Як захистити свої гроші від криптовалютного шахрайства»


Як захистити свої гроші від криптошахраїв


Ninepoint також запустив біткойн ETF у Канаді. Тапскотт каже, що наявність ETF для криптовалюти схожа на те, що інвестори хочуть отримати доступ до золотих активів, але не хочуть зберігати золоті злитки в сейфі.

Історія продовжується під рекламою

Коли майже 20 років тому в США був запущений перший ETF на золото, ціна на золото підскочила, зазначає він.

Тейлор каже, що Комісія з бірж цінних паперів США протягом багатьох років відмовлялася від запуску біткойн-ETF, але нещодавні сигнали про те, що BlackRock, найбільший постачальник ETF у світі, подає заявку на запуск такого продукту, надають правомірність тому, що схвалення може бути горизонт.

«Коли ви бачите, що ETF у космосі приходить і хтось розміром з BlackRock залучається, я думаю, що це викликає велике хвилювання, оскільки потенційно, коли вони отримують одне з цих доказів, ви можете побачити багато покупок, оскільки сектор стає все більш масовим, – каже Тейлор.

Що таке «халвінг» біткойна?

Тапскотт каже, що на криптоіндустрію тисне ще одна сила, через яку біткоіни відчуваються особливо дефіцитними.

Історія продовжується під рекламою

Криптоіндустрія покладається на «майнерів», які беруться за роботу з виробництва більше токенів, таких як біткойни, за допомогою енергоємного обчислювального процесу. Сума, яку ці майнери отримуватимуть за токен BTC, буде скорочена на 50 відсотків у результаті події, яка отримала назву «розполовинення», яке очікується в квітні 2024 року.

«Тобто, за дорученням, пропозиція нових біткойнів скоротиться приблизно вдвічі», — пояснює Тапскотт.

За даними Reuters, у минулому ціни на біткойни зазвичай зростали після уповільнення. Через півроку після першого халвінгу в 2012 році ціна підскочила до 126 доларів з 12 доларів. Після другого уполовинення в 2016 році він піднявся до 1000 доларів США з 654 доларів протягом семи місяців, а в 2020 році він піднявся до 18 040 доларів США з 8 570 доларів США за той самий період часу. (Усі цифри USD.)

Незважаючи на те, що останнім часом традиційні фондові ринки продовжують стикатися з корекцією, оскільки центральні банки попереджають, що відсоткові ставки, можливо, доведеться залишатися вищими довше, ті самі сили, які підштовхнули криптовалюту в ціні минулого року, можуть перетворитися на благо, каже Тейлор.

Вища інфляція та відсоткові ставки можуть підштовхнути гравців ринку за межі «традиційної банківської системи» до фізичних активів, таких як енергія та золото, пояснює він, оскільки інвестори шукають надійного притулку від ставок центрального банку.

Є деякі аргументи, що криптовалюти можуть вписатися в цю групу реальних активів і отримати вигоду в середовищі вищих процентних ставок.

Історія продовжується під рекламою


Клацніть, щоб відтворити відео: «ФРС США утримує процентні ставки стабільними на тлі «сильної» економіки: Пауелл»


ФРС США утримує процентні ставки на стабільному рівні в умовах «сильної» економіки: Пауелл


Тапскотт каже, що він очікує, що криптоіндустрія стане гарячою темою під час майбутніх президентських виборів 2024 року, після яких простір має виграти від більшої ясності щодо того, як регулятори підходитимуть до цих активів.

У криптовалютах все ще може спостерігатися «волатильність», але він зазначає, що те саме стосується технологічних акцій та інших активів з високим ризиком. Але чим більше буде сприйнято ринок і чим більше випадків використання технологій, що підтримуються блокчейном, стане поширеним, тим краще майбутнє для біткойна та його криптовалютних аналогів.

«Біткойн ризикований? Так, я маю на увазі, я думаю, що будь-яка інвестиція несе певну форму ризику», — каже він.

«Ви можете говорити про відсоткові ставки, халвінг і ETF скільки завгодно, але якщо ви хочете, щоб галузь чи технологія були успішними, вони повинні бути широко впроваджені та стати економічно впливовими».

Історія продовжується під рекламою

— з файлами ReutersSource link

Поділіться своєю любов'ю