Інституційні надходження біткойнів перевищили 1 мільярд доларів у 2023 році на тлі скорочення пропозиції BTC

Bitcoin (BTC) інституційні інвестиційні механізми отримали понад 1 мільярд доларів нових надходжень менш ніж за два місяці.

У своєму останньому тижневику звіт 13 листопада компанія з управління криптоактивами CoinShares розповсюдила наратив про те, що біткойни та альткойни знову залучають капітал.

Криптоінституційний продукт AUM зріс на 99% з початку року

біткоін, ефір (ETH) і деякі великі альткойни користуються зростанням ціни, оскільки хвилювання щодо можливого схвалення першого спотового біржового фонду США (ETF) зростає.

З листопада 2022 року загальна капіталізація криптовалютного ринку зросла на 600 мільярдів доларів, згідно з даними TradingView підтверджує.

Загальна ринкова капіталізація криптовалюти за 1 тиждень. Джерело: TradingView

Однак за останні два місяці спостерігалося стрімке збільшення коштів, спрямованих на криптоінвестиційні продукти, показує CoinShares.

«Минулого тижня загальний приплив інвестицій у цифрові активи склав 293 мільйони доларів США, що призвело до того, що цей 7-тижневий цикл надходжень перевищив позначку в 1 мільярд доларів США, залишивши надходження з початку року на 1,14 мільярда доларів США, що робить його третім найбільшим річним надходженням в історії», він резюмував.

Серед вражаючих статистичних даних, які свідчать про відродження криптовалют у 2023 році, є підрахунок активів під управлінням (AUM) для криптовалютних біржових продуктів (ETP).

З початку року цей показник зріс майже вдвічі, лише за останній тиждень зріс майже на 10%.

«Наразі загальний AuM становить 44,3 мільярда доларів США, що є найвищим з моменту банкрутства основних криптофондів у травні 2022 року», — зазначає CoinShares.

У звіті додається, що ті, хто прагнув отримати лонг BTC, зайняли левову частку обсягу.

«Минулого тижня біткойн зафіксував приплив на загальну суму 240 мільйонів доларів США, що збільшило приплив з початку року до 1,08 мільярда доларів США, тоді як короткі біткойни спостерігали відтік 7 мільйонів доларів США, що свідчить про збереження позитивних настроїв», — йдеться в повідомленні.

Криптоінституційні надходження (скріншот). Джерело: CoinShares

«Ось так виглядає усиновлення»

Тим часом відновлення інтересу спонукало мережеву аналітичну компанію Glassnode переоцінити динаміку пропозиції біткойнів.

пов’язані: Ставки фінансування повторюють ціну BTC у 69 тисяч доларів — 5 речей, які варто знати про біткойни цього тижня

Оскільки наступна блокова субсидія скоротиться вдвічі лише через п’ять місяців, BTC, які вилучаються для зберігання, тепер перевищують кількість видобутих у 2,4 рази, це показав в останньому випуску свого щотижневого інформаційного бюлетеня «The Week On-Chain».

«Четверта подія халвінгу швидко наближається і є важливою фундаментальною, технічною та філософською віхою для біткойна. Для інвесторів це також сфера інтриги, враховуючи вражаючий профіль прибутку в попередніх циклах», — прокоментували в ньому.

Серед різноманітних супровідних діаграм один показує зберігання BTC довгостроковими власниками, або LTH — суб’єктами, які зберігають монети протягом 155 днів або більше.

Діаграма зберігання запасів біткойн LTH (скріншот). Джерело: Glassnode

Продовжуючи, Філіп Свіфт, творець статистичної платформи Look Into Bitcoin, підкреслив збільшення розмірів гаманців, як великих, так і малих.

«Ось як виглядає усиновлення», — сказав він того дня передплатникам X.

Ця стаття не містить інвестиційних порад чи рекомендацій. Кожне інвестування та торгівля пов’язані з ризиком, і читачам слід провести власне дослідження, приймаючи рішення.