Coinbase у центрі Bitcoin ETF викликає заздрість і ризики

(Bloomberg) — Дебют спотових біткойн-ETF у США висунув Coinbase Global Inc. у центр найбільшого мейнстріму криптовалюти на сьогоднішній день. Проте те, що може здатися завидним становищем, також створює низку ризиків для компанії та її партнерів.

Перші біржові фонди, що інвестують безпосередньо в біткойни, почали торгувати минулого тижня після того, як Комісія з цінних паперів і бірж США нарешті схвалила заявки від майже десятка інвестиційних компаній, у тому числі таких важковаговиків, як BlackRock Inc. і Franklin Templeton. Запуски, що відбулися після багаторічного поштовху галузі, були оголошені ключовими подіями, які сприятимуть ширшому прийняттю найбільшої у світі криптовалюти.

Більшість цих емітентів ETF так чи інакше залежатимуть від Coinbase для функціонування своїх фондів, а біржа цифрових активів збирається надавати послуги зберігання, торгівлі та кредитування BlackRock та іншим.

Незважаючи на те, що Coinbase виграє від стрибка біткойна на традиційні ринки, домовленості підкреслюють те, що дехто вважає потенційно небезпечною концентрацією ризику. Тим часом поява групи фондів, які пропонують знижені ставки за інвестиційні механізми біткойнів, створює окрему загрозу доходам основної торгової платформи Coinbase.

«За задумом наша інфраструктура фінансового ринку розділена на різні ролі», — сказав Девід Швед, операційний директор Halborn, фірми з блокчейн-безпеки. «Коли у вас є одна організація, яка відповідає за весь життєвий цикл торгівлі, я думаю, що це викликає занепокоєння».

Численні ролі Coinbase викликають занепокоєння самої SEC, яка втягнута в судову битву з компанією після того, як у червні звинуватила її в управлінні незареєстрованою біржею, брокером-дилером і розрахунковою палатою для токенів, які вона вважає цінними паперами. Coinbase заперечує звинувачення, стверджуючи, що SEC переходить свої межі.

Докладніше: Криптоскептик Генслер неохоче підтримує біткойн ETF

Оголошуючи про схвалення в середу, голова SEC Гері Генслер чітко зазначив, що агентство не схвалює жодних домовленостей фондів, а також не «схвалює та не схвалює криптовалютні торгові платформи чи посередників, які, здебільшого, не відповідають вимогам». з федеральними законами про цінні папери та часто мають конфлікт інтересів».

Coinbase, яка вже є найбільшим у світі зберігачем криптовалют, є найпопулярнішим вибором провайдера зберігань серед Bitcoin ETF. Але емітенти також позначають можливість того, що компанії доведеться обмежити або скоротити деякі послуги, які вона надає, відповідно до їх розкриття ризиків.

«Безумовно існує ризик концентрації через те, що так багато фірм використовують Coinbase як зберігача криптовалют», — сказав Дейв Абнер, директор Dabner Capital Partners, консалтингової компанії ETF. «Навіть якщо це виявиться не проблемою для SEC, мені здається, що це непотрібний ризик для інвесторів, і я здивований, що від емітентів не вимагається встановлення кількох зберігачів лише для захисту від непередбачених проблем. »

Алезія Хаас, головний фінансовий директор Coinbase, сказала, що компанія «старанно працює над уникненням конфлікту інтересів» і що структура ринку традиційних цінних паперів може не підходити для криптовалюти. Прес-секретар додав, що депозитарний бізнес Coinbase «не є проблемою в нашій справі з SEC».

Наразі Coinbase є єдиним торговим агентом BlackRock, який буде купувати та продавати біткойни за свій ETF через Coinbase Prime. І його кредитний бізнес, менша частина організації, є ще одним важливим гвинтиком у машині Bitcoin ETF. Такі емітенти, як BlackRock, можуть позичити біткойни або готівку в Coinbase для короткострокових угод.

Але фінансова спроможність Coinbase — виходячи з власного балансу компанії — потенційно може створити вузьке місце для таких торгів. Правда, у BlackRock принаймні є кілька способів керування угодами, навіть якщо фінансування недоступне.

Бретт Теджпол, голова Coinbase Institutional, сказав, що Coinbase пропонує комплексні послуги з зберігання, торгівлі та фінансування для забезпечення безперебійного процесу. Клієнти, які користуються різними провайдерами, можуть у кінцевому підсумку створити більше ризиків, додав він.

У той час як акції Coinbase зросли майже на 400% минулого року разом зі сплеском біткойнів, нові ETF можуть збільшити дохід компанії лише на 5-10%, згідно з нещодавньою запискою Mizuho. За оцінками аналітиків, ETF можуть додати лише від 25 до 30 мільйонів доларів у вигляді комісії за зберігання, а також до 210 мільйонів доларів додаткового доходу від торгівлі біткойнами на платформі. Це відносне падіння в порівнянні із загальним доходом Coinbase у 2,15 мільярда доларів за дев’ять місяців, що закінчилися 30 вересня.

Деякі поточні клієнти можуть почати купувати біткойни через ETF, а не через Coinbase, де стягуються вищі торгові комісії. Навіть якщо вони цього не зроблять, Ден Долев, старший фінтех-аналітик Mizuho, ​​каже, що низькі комісії за управління активами ETF, швидше за все, призведуть до стиснення комісій у всьому просторі, включно з Coinbase.

Хаас із Coinbase сказала, що вона не очікує тиску торгових комісій відразу після появи біткойн-ETF, хоча компанія може зіткнутися зі стисненням комісії в довгостроковій перспективі. «Ми вважаємо, що спотові ETF будуть додатком до крипторинку та Coinbase», — сказав Грег Тусар, керівник інституційних продуктів Coinbase.

Комісія за зберігання набагато нижча, ніж комісія за торгівлю, і може ще знизитися, оскільки конкуренція в цьому бізнесі зростає. І є альтернативи Coinbase: Fidelity Investments використовує свій підрозділ цифрових активів, щоб зберігати біткойни для свого ETF. Gemini, криптобіржа, співзасновником якої є Кемерон і Тайлер Вінклвосс, також претендує на роль, і вже отримала VanEck Bitcoin Trust як клієнта.

Імовірно, з часом ETF диверсифікуються, щоб використовувати кількох зберігачів, оскільки вони хочуть зменшити свою залежність від однієї компанії — навіть якщо їм не наказано це робити. Haas готовий до такої можливості. Хоча Coinbase є тим, що вона назвала надійним вибором для багатьох інших біржових продуктів і регульованих фондів, вона визнала, що емітенти можуть вибрати вторинного зберігача для «надлишковості та диверсифікації» у міру зростання активів. Вона зазначила, що емітенти ETF на традиційних фінансових ринках зазвичай мають кілька зберігачів, хоча вона очікує, що Coinbase збереже значну частину активів.

Для деяких перевагою є той факт, що Coinbase як публічна компанія, ймовірно, більш ретельно перевіряється, ніж багато інших, і це може залучити більше бізнесу в довгостроковій перспективі. Метт Хоуган, головний інвестиційний директор Bitwise, сказав, що його фірма вибрала Coinbase для опіки, тому що компанія є «найбільшою та найвідомішою».

«Вони хочуть, щоб їхні клієнти торгували на Coinbase так само комфортно та впевнено, як і на Nasdaq», — сказав Кемпбелл Гарві, професор фінансів Університету Дьюка.

Наразі Coinbase насолоджується моментом своєї перемоги. Коли біткойн-ETF дебютували в четвер, настрій у стильному нью-йоркському офісі компанії, розташованому в Хадсон-Ярдс на західній частині Манхеттена, був піднесений. «Ніхто з нас не спав», — сказала Емілі Чой, головний операційний директор Coinbase. «Ми були надто схвильовані».

Чи триватиме цей шум, ще невідомо.

© Bloomberg LP, 2024Source link

Поділіться своєю любов'ю