Банки приймають біткойн ETF на свій страх і ризик: Morningstar DBRS

У новому звіті рейтингове агентство повідомило, що схвалення SEC включало запобіжні заходи, такі як вимоги до розкриття інформації, і зобов’язання розміщувати ці ETF на регульованих біржах, що повинно забезпечити додатковий комфорт для інвесторів, які раніше не бажали проникати в криптосектор.

«Представлення біткойн-ETF спростить диверсифікацію портфеля для традиційних інституційних інвесторів шляхом пом’якшення проблем, пов’язаних із зберіганням, потенційно усуваючи потребу в більш непрямому відстеженні цін біткойн через ф’ючерсні біткойн-ETF», — йдеться в повідомленні.

Тим не менш, в окремому звіті Morningstar DBRS попереджає, що можливості зростання спотових біткойн ETF можуть збільшити ризики для банків.

Зокрема, зростання ETF може призвести до підвищення ринкового ризику, ризику ліквідності, ризику контрагента та ризику репутації, йдеться у звіті.

«Незважаючи на потенційні переваги спотових біткойн-ETF, включаючи зростання активів під управлінням та пов’язані з ними комісії за управління, залишаються ризики, пов’язані з базовим активом. Зокрема, біткойн має високий ступінь волатильності цін і не має регуляторної структури», – сказав DBRS.

Враховуючи, що ETF будуть ретельно відстежувати базову криптовалюту, очікується, що фонди також зіткнуться з підвищеною волатильністю цін, йдеться в повідомленні.

«Внаслідок потенційних коливань цін банки, які інвестують у біткойн-ETF, можуть зазнати підвищеного ринкового ризику, що призведе до втрат у порівнянні з ринковими цінами», — йдеться в повідомленні.

Крім того, оскільки спотові біткойн ETF є новими, «вони можуть наражати банки на ризик ліквідності», припускають.

«На відміну від традиційних цінних паперів, ринкова ліквідність може бути недостатньою для швидкого та ефективного виконання угод, особливо в періоди нестабільності. Недостатня ліквідність може призвести до надзвичайно великих спредів між покупками та попитами, посилюючи волатильність цін», – зазначив DBRS.

За словами DBRS, банки також можуть бути піддані кредитному ризику контрагента, оскільки криптобіржа Coinbase Global, Inc. виступає в якості зберігача та місця торгівлі для цих ETF.

«Тому безпека роботи Coinbase має вирішальне значення, і будь-які потенційні проблеми можуть порушити роботу всіх учасників ринку, включаючи банки», — йдеться в повідомленні.

Нарешті, існує ймовірність репутаційного ризику, який може виникнути, якщо роздрібні інвестори приймуть спотові біткойн ETF у спосіб, який не відповідає їхнім обставинам, а потім зазнають значних збитків.

«На відміну від досвідчених інституційних інвесторів, роздрібні інвестори можуть бути не в змозі належним чином оцінити свою толерантність до ризику, і, отже, ці ETF можуть не відповідати їхнім довгостроковим фінансовим цілям», — йдеться в повідомленні.

«Тому банки, які просувають і дозволяють інвестиції в спотові ETF для біткойнів, можуть зіткнутися з репутаційним ризиком у разі суттєвих фінансових втрат, понесених власниками цих інструментів, або ширшої вразливості, яка може виникнути в екосистемі криптовалюти», – зазначається в ньому.

Source link

Поділіться своєю любов'ю