Джуліан Ассанж отримав пожертву в біткойнах у розмірі 500 000 доларів, оскільки офіційно став вільною людиною

Джуліан Ассанж став вільною людиною в середу за австралійським часом (пізно у вівторок за материковим часом США). визнав себе винним у шпигунстві принесений урядом США в обмін на його свободу. І хоча незрозуміло, чи найближчим часом співзасновник WikiLeaks відновить свою роботу, публікуючи секрети, Ассанжу не варто хвилюватися про вартість приватного літака, який вивіз його з Великобританії. Анонімний біткойн-кит пожертвував приблизно 500 000 доларів, щоб покрити його.

Невдовзі дружина співзасновника WikiLeaks Стелла Ассанж опублікувала в соцмережах «заклик про надзвичайні ситуації». з’явилася новина про угоду про визнання провини це вважало б п'ять років Ассанжа у лондонській в'язниці терміном. Раніше Ассанжу загрожувало до 170 років американської в'язниці.

«ТЕРМІНОВО: надзвичайний заклик для пожертвувань для покриття величезного боргу в 520 000 доларів США за літак», — Стелла твітнув вівторок. «Подорож Джуліана на свободу коштує величезних витрат: Джуліан буде винен 520 000 доларів США, які він зобов’язаний повернути уряду Австралії за чартерний рейс VJ199. Йому було заборонено літати комерційними авіалініями або маршрутами на Сайпан і далі в Австралію. Будь-який великий чи маленький внесок буде дуже вдячний».

Стелла опублікувала посилання на a Британський краудфандинговий сайт приймати пожертви у фіатній валюті, а також посилання на крипто гаманці для Bitcoin, Ethereum, Doge та інших. Біткойн-гаманець щойно 24 пожертви на момент написання цієї статті, але одна з них була значною, впавши на 8,07 біткойна, або приблизно на 498 000 доларів США за поточними цінами. Інші пожертви здебільшого становлять менше 100 доларів США, деякі сягають кількох сотень.

І цих приблизно 500 000 доларів майже вистачить, щоб покрити приватний рейс Джуліана, який, як стверджує його дружина, організував, але не оплатив уряд Австралії. Австралійці лобіювали президента Джо Байдена щодо повернення Ассанжа в країну його народження, хоча досі неясно, наскільки Байден міг особисто втрутитися, щоб Міністерство юстиції США (DOJ) уклало угоду про визнання провини. Спочатку звинувачення проти Ассанжа висунули Міністерство юстиції Дональда Трампащо є певною іронією, враховуючи той факт, що інформація про Ассанжа випливає напередодні виборів 2016 року допоміг Трампу виграти Білий дім.

Пожертви Ассанжу в фіксованій валюті наразі становлять 387 359 фунтів стерлінгів від понад 8 000 жертводавців, що еквівалентно приблизно 490 000 доларів США. Кошти, що залишилися після оплати рейсу, підуть на «одужання та благополуччя» Ассанжа, відповідно до краудфандингової кампанії.

52-річний Ассанж утримувався в лондонській в’язниці Белмарш протягом останніх п’яти років після того, як його фізично витягли з посольства Еквадору в 2019 році. Ассанж потрапив до посольства в 2012 році, попросивши притулку, відмовившись від звільнення під заставу за звинуваченнями в сексуальному насильстві в Європі, які з тих пір було випущено. Ассанж завжди стверджував, що всі його юридичні проблеми, не пов’язані з WikiLeaks, були пов’язані з його роботою з публікації секретних урядових документів, включаючи його найвибуховішу роботу 2011 року під назвою «Попутне вбивство». У 2007 році WikiLeaks опублікував відео з Іраку, на якому показано, як війська США вбивають мирних жителів, у тому числі двох журналістів Reuters.

Ассанж постав перед федеральним судом США на Сайпані, острові американської співдружності Північних Маріанських островів, території США в Тихому океані на північ від Індонезії, де він визнав себе винним за одним пунктом змови. Літак Ассанжа приземлився в столиці Австралії Канберрі в четвер увечері за місцевим часом, і прем'єр-міністр Ентоні Альбанезе висловив свою підтримку.

«Раніше сьогодні ввечері я був радий поговорити з паном Ассанжем, щоб привітати його додому, і мав можливість запитати його про його здоров’я та провести з ним мою першу розмову», — сказав Албанезе, повідомляє Australia's. ABC News. «Його безпечне повернення до Австралії, як ми знаємо, дуже багато означає для його родини».

Знову ж таки, незрозуміло, чи повернеться Ассанж до роботи над публікацією секретних документів для WikiLeaks, але час несприятливий для американської демократії. Тому що, якщо ви пам’ятаєте, обліковий запис WikiLeaks у Twitter (швидше за все, ним керував сам Ассанж у той час) активно домагався політичного призначення в адміністрації Трампа в обмін на помилування перед виборами 2016 року. І коли Трамп знову в бюлетені, хто знає, що може статися.

Source link

Поділіться своєю любов'ю