Етер розчарував те, що біткойн отримав частку криптовалютного ринку під час спаду

(Bloomberg) — Ефір поступається позицією лідеру ринку біткойну, оскільки інвестори шукають притулку в найбільш поширеному цифровому активі, тоді як останній спад цін на криптовалюту поглиблюється.

Друга за величиною цифрова валюта за ринковою вартістю впала приблизно на 18% з червня, тоді як біткойн за той же період впав приблизно вдвічі. У понеділок ефір впав на 5,4% до 1639 доларів, а початкова криптовалюта впала на 2,3% до 27 290 доларів.

Відповідно до даних, зібраних CoinMarketCap, це допомогло знизити відсоток ефіру в загальній капіталізації криптовалютного ринку в 1 трильйон доларів до 17,8% з приблизно 18,4% на початку року. Тим часом домінування Bitcoin зросло до 50,3% з 40%.

Останніми тижнями зросла стурбованість щодо зростання та перспектив Ethereum, оскільки активність і комісії в мережі різко впали, а пропозиція монет знову почала зростати після місяців дефляції. Страх централізації в мережі Ethereum також зростає. Нові потрясіння на Близькому Сході та можливість подальшого підвищення процентних ставок змусили багатьох криптоінвесторів перейти на біткоіни, які вже давно перевершують показники на ведмежих ринках.

Загалом біткойн зріс на 66% цього року порівняно з 32% для ефіру. Різниця стає ще більш приголомшливою, якщо поглянути на дані з 15 вересня 2022 року, коли Ethereum зазнав оновлення мережі під назвою «Злиття», яке тримало інвесторів у стані страху протягом кількох місяців.

«Насправді, Ефір значно відстає від широкого ринку з моменту злиття, причому як ціна ETH/BTC, так і співвідношення обсягу мають тенденцію до зниження протягом останнього року», — йдеться у звіті дослідника Кайко. «Недостатня ефективність ефіру, ймовірно, пов’язана з постійним впливом ведмежого ринку, на якому історично трейдери звертаються до біткойнів».

Деякі короткострокові фактори посилили тиск. За даними трекера даних Etherscan і Arkham Intelligence, Ethereum Foundation, який працює над розвитком екосистеми мережі, продав ефір на суму близько 2,7 мільйона доларів у понеділок і конвертував його в стейблкойн USDC. Фонд не відразу відповів на запит про коментар.

Деякі трейдери також зазначили, що криптопідприємець Джастін Сан перемістив частину свого ефіру. Сан сказав Bloomberg, що він «не продає», і просто переміщує свій ефір між гаманцями.

«Я оптимістично налаштований щодо ETH, і я думаю, що зараз гарний час для покупки», — сказав Сан у повідомленні.

Тим часом, за словами Кайко, біржові фонди Ether на основі ф’ючерсів, які почали торгувати на ринках США минулого тижня, «не змогли залучити значний обсяг і стимулювати ринки криптовалюти».

«Цілком можливо, що запуск ф’ючерсних ETF на Ethereum міг спричинити надмірну купівлю Ethereum інвесторами чи трейдерами, і запуски були досить приземленими та невтішними», — сказав Джеймс Сейффарт, аналітик Bloomberg Intelligence.

–За сприяння Терези Се.

© Bloomberg LP, 2023Source link

Поділіться своєю любов'ю