ETF з відстеженням біткойнів: переломний момент чи вологий удар? | Нільс Претлі

ятоді ти їдеш на місяць за ціною біткойна? Принаймні таким був тон попередньої думки серед криптовалютної команди, якщо фінансовий регулятор США схвалив створення біржових фондів (ETF), які відстежують вартість криптовалюти. Тепер Комісія з цінних паперів і бірж, неохоче та з серйозним попередженням, що вона не підтримує сам біткойн, підняв великий палець.

Нам кажуть, що американські інституції та приватні гравці зможуть підвищити попит, який зможе причепити себе до біткойн-фургону, не відкриваючи цифровий гаманець або користуючись криптотрейдинговою платформою. Слово «вододіл» широко використовувалося для опису моменту. Великі інвестиційні імена, такі як BlackRock, пропонуватимуть ці нові ETF. Легкість доступу та стандартна респектабельність надійшли як пакет.

Теза про бум попиту, а отже, і суттєво вищі ціни, правдоподібна – хоча б тому, що історія біткойна за останні вісім років включала в себе різке зростання або падіння ціни. Криптовалюта не має внутрішньої цінності, і, як засіб обміну, її волатильність робить її майже марною, якщо ви не шахрай чи злочинець, але апетит людей до спекуляцій не пояснюється. Як і у випадку з казино та гральними автоматами, люди будуть схильні використовувати їх, якщо ви полегшите для них це робити.

Але ідея подорожі на місяць також здається дещо спрощеною. По-перше, впевненість у тому, що SEC схвалить ETF, була високою та зростала протягом місяців. Дійсно, у нескінченних пошуках пояснень руху цін на біткойн, ймовірність зеленого світла від SEC була запропонована як причина підвищення з $17 000 (£13 370) на Різдво 2022 року до поточних $47 000. До певної міри значення ажіотажу від схвалення SEC вже має бути вичерпано.

По-друге, новий набір інвесторів насправді має з’явитися у великій кількості, щоб задовольнити очікування. А деякі прогнози щодо хвилі нових грошей величезні. Цього тижня аналітики Standard Chartered заявили, що цього року ETF можуть залучити від 50 до 100 мільярдів доларів, що, на їхню думку, призведе до підвищення ціни біткойна до 100 000 доларів.

Будь-що може трапитися, але навіть нижня межа цього діапазону для прогнозованого потоку готівки не може бути досягнута лише роздрібними спекулянтами. Невже інституційні фірми справді прагнуть зробити асигнування на інструмент, вартість якого може подвоїтися або вдвічі впасти за шість місяців без чіткої причини? Можливо, вони й є, але є багато інших способів збільшити ризик у портфель. Існує (будемо сподіватися) певний ступінь кар’єрного ризику для професійних управлінців капіталом у тому, що їх спіймають не на тій стороні падіння цін на криптовалюту.

У перший день торгів новими ETF обсяг торгів біткойнами справді зріс, а коливання ціни досягало звичайних стандартів (майже 49 000 доларів за хвилину, потім 46 000 доларів за годину). Поверніться через кілька місяців, щоб дізнатися, чи дійсно запуск ETF ознаменував нову еру. Але для рекламних торговців має бути небезпека того, що краще подорожувати, ніж прибути. У реальному світі повсякденних транзакцій щодо товарів і послуг біткойн все ще не має значення.

Source link

Поділіться своєю любов'ю