Біткойн ETF торгувався на максимальні 4,6 мільярда доларів у «новаторський» день

(Bloomberg) — Перші ETF в США, які безпосередньо тримають біткойни, почали успішно, коли мільярди доларів перейшли з рук в руки в історичний перший день торгів довгоочікуваними інвестиційними інструментами.

Найбільш читані від Bloomberg

Майже дюжина спотових біржових фондів США, що торгуються на біржі біткойн, у четвер торгували акціями на суму понад 4,6 мільярда доларів. Відповідно до даних, зібраних Bloomberg, Grayscale Bitcoin Trust, який перетворився на ETF, отримав близько 2,3 мільярда доларів США. Тим часом iShares Bitcoin Trust (IBIT) компанії BlackRock перейшло з власників на понад 1 мільярд доларів.

«Це, безумовно, новаторство», — сказав Атанасіос Псарофагіс, аналітик ETF у Bloomberg Intelligence. «Безсумнівно, попит на ці ETF буде високим, але цифри загалом вражають».

Тим не менш, важко порівняти активність четверга з будь-яким іншим днем ​​в історії ETF. Як правило, тільки один фонд, який відстежує новий клас активів, починає торгівлю в один день. Це безпрецедентно, коли одночасно починаються понад 10 майже ідентичних фондів. Але навіть виділення одного ETF вказує на масштабність торгівлі.

Grayscale Bitcoin Trust був дебютом ETF з найбільшою кількістю торгів за всю історію. Безсумнівно, продукт існує в його трастовій структурі з 2013 року, і його активи становлять майже 27 мільярдів доларів.

Обсяг торгів не вказує на купівлю чи продаж чи приплив інвесторів. Через те, як фонди розраховуються за угодами, чисті потоки в продукти або з них, ймовірно, не будуть відомі принаймні до п’ятниці.

Коли початковий ф’ючерсний фонд на біткойн почав торгувати у 2021 році, його обіг склав майже 1 мільярд доларів протягом усього першого дня. У той час дебют ф’ючерсного фонду був другим за обсягом торгівлі фондом в історії.

Psarofagis додав застереження, що велика частина попиту може бути пов’язана з так званими «початковими» коштами, які заздалегідь організовані емітентами фонду. Ознаки більшого органічного попиту, як-от з боку роздрібних інвесторів або фінансових консультантів, можуть з’явитися пізніше, оскільки більше брокерів-дилерів розмістять кошти на своїх платформах.

Найчитаніші з Bloomberg Businessweek

© Bloomberg LP, 2024

Source link

Поділіться своєю любов'ю