Із зростанням цін на біткойн і золото Уолл-стріт стає жадібним

Фотоілюстрація: Intelligencer; Фото: Getty Images

Останні п’ять тижнів були чудовими на Уолл-стріт. З кінця жовтня індекс Dow Jones Industrial Average почав бурхливе зростання, піднявшись більш ніж на 11 відсотків. Ринки облігацій, які протягом більшої частини року відображали похмуру картину економіки, відмовилися від песимізму щодо інфляції та почали веселитися. За всім цим йшлося про те, що, нарешті, Федеральна резервна система незабаром почне знижувати процентні ставки, і краще купувати, купувати, купувати майже все, що можна отримати, поки не стало надто пізно. Але в понеділок, коли акції похитнулися, а ринки облігацій почали відступати, зростання не стільки закінчилося, скільки перемістилося в інше місце: до біткойнів і золота. Щоденні коливання на даний момент, ймовірно, не такі вже й важливі — важливо те, що інвестори, схоже, вирішують відправляти якомога більше активів все вище й вище: все вищезазначене святкове ралі нарешті завершить два роки економічної біди. На Уолл-стріт виглядає так, ніби це нарешті… нарешті! — час знову стати жадібним.

У понеділок біткойн досяг 42 000 доларів, ціни, якої він не бачив з ранніх стадій обвал криптовалюти навесні 2022 року. У той же час унція золота досягла 2100 доларів — історичного максимуму. Але чому? Наскільки ці два активи, як правило, цінуються групою людей, які збігаються, і їх хвилює такі речі, як інфляція та державний борг, дедоларизаціяцифрова валюта також має тенденцію до зростання, коли спекуляції нестримні. Зі свого боку, золото цінується, коли є хаос, страх і геополітичні потрясіння — і це відбувається зараз.

Зростання біткойнів – це щось на зразок випадковості. Протягом останнього року галузь перебувала під тиском, спричиненим торішніми катастрофічними вибухами FTX, Капітал трьох стрілі багато, багато шахрайства що визначило ринок. Але останні кілька місяців стали чимось на зразок очищення. Сем Бенкман-Фрід побачив швидке засудження за семи пунктами шахрайства, і Чанпен Чжао визнав себе винним у тому, що не запобіг відмиванню грошей на своїй провідній біржі Binance. Навіть Близнюки Вінклвосс борються зі звинуваченнями у шахрайстві проти своєї біржі, Gemini. Приблизно в той же час Комісія з цінних паперів і бірж накреслений коли справа дійшла до запобігання біржовому фонду біткойнів — інвестиції, яка полегшила б будь-кому інвестувати в цифрову валюту, від установ до їхніх вкладників 401(k). Для криптосвіту здається, що ведмежий ринок закінчився або майже закінчився. Весь ринок до 1,6 трильйона доларівприблизно на 50 відсотків вище, ніж було лише кілька місяців тому.

Все це повинно сприяти досить оптимістичному періоду в криптовалютній країні, але те, що насправді додає бензину спекуляціям щодо всього, починаючи від біткойнів і закінчуючи десятирічними казначейськими облігаціями (які за останні тижні пережили карколомне зростання), так це ФРС . Джером Пауелл, голова центрального банку, нещодавно не вдалося переконати Уолл-стріт, що він зробить усе, що завгодно, але не почне знижувати процентні ставки наступного року, ймовірно, починаючи з березня. Минулого року індустрія засвоїла на гіркому досвіді, схоже, що процентні ставки мають дуже прямий зв’язок з ціною цифрових валют: коли грошей стає мало, люди, як правило, продають свою криптовалюту та відмовляються від спекулятивної манії. Але якщо ставки незабаром почнуть падати, цілком може статися протилежне. Як зазначив криптожурналіст Девід З. Морріс, це може навіть повернути деякі з них bizarro-land сіткойн пустощі що визначений в епохи пандемії міхур.

Ця широко поширена думка про те, що ФРС збирається почати знижувати ставки, також сприяє зростанню цін на золото. Коли ФРС починає скорочення, ринки очікують, що вартість долара впаде відносно інших валют, включаючи золото. (Центральні банки володіють приблизно 35 000 тоннами золота, або приблизно п’ятою загальною світовою пропозицією, згідно з Всесвітня рада золота. Країни використовують метал, щоб підтримати вартість своїх валют.) Оскільки очікування зниження ставок ФРС стали більш поширеними, вартість долара впала. Це означає, що валютні інвестори, швидше за все, почнуть продавати долари, а не накопичувати їх, щоб заплатити за такі речі, як нафта чи зерно, і це може спровокувати подальше ослаблення валюти. Іншими словами, абсолют домінування долара США зробив його ціннішим у всьому світі, оскільки ставки різко зросли — і може мати протилежний ефект на шляху до зниження.

Звичайно, жодна з цих речей не відбувається прямолінійно. Пізніше в понеділок значення долар знову підскочив, і золото трохи впало від своїх максимумів. Але багато спостерігачів розцінили падіння як стандартну волатильність на ринках. «Інвестори просто перетравлюють деякі нещодавні досягнення», — сказав CNBC Сем Стовалл, головний інвестиційний стратег CFRA Research. Іншими словами, Уолл-стріт намагається отримати добрі прибутки до того, як трейдери закриють свої столи на рік і вирушать у тривалу гірськолижну відпустку в Альпах.Source link

Поділіться своєю любов'ю