Крипто для злочинців? JPMorgan був оштрафований на 39 мільярдів доларів і має власний токен

Генеральний директор JPMorgan Джеймі Даймон підданий крипто-спільноті на X (колишньому Twitter) після того, як він вимагав біткойн (BTC) і «єдиним справжнім випадком використання» криптовалюти є сприяння злочинам.

«Єдиним справжнім випадком його використання є злочинці, торговці наркотиками, відмивання грошей, ухилення від сплати податків», – сказав Дімон на слуханнях перед Комітетом Сенату Сполучених Штатів з банківської справи, житлового будівництва та міських справ 5 грудня. «Якби я був урядом, я б його закрив».

Але крипто експерти швидко вказали на лицемірство у заявах Даймона, підкресливши, що JPMorgan є другим за величиною оштрафованим банком, який сплатив 39,3 мільярда доларів США штрафів за 272 порушення з 2000 року. відповідно до засобу відстеження порушень Good Jobs First.

Близько 38 мільярдів доларів з цих штрафів потрапили під нагляд Дімона, який є генеральним директором з 2005 року.

«Поговоріть про те, щоб бути довбаним лицеміром!» сказав криптоюрист Джон Дітон у дописі 6 грудня на X.

«Джеймі Даймон не в змозі критикувати біткойн з таким послужним списком», сказав Радник VanEck зі стратегії Габор Гурбакс, який зазначив що банки по всьому світу сплатили 380 мільярдів доларів у вигляді штрафів цього століття.

JPMorgan погодився до врегулювання на суму 75 мільйонів доларів США з Віргінськими островами США у вересні через звинувачення в тому, що вони сприяли та отримували фінансову вигоду від операції секс-торгівлі Джеффрі Епштейном між 2002 і 2005 роками. Однак слід зазначити, що угоди не є визнанням провини.

У жовтні 2013 року банк платний 13 мільярдів доларів — найбільший штраф в історії компанії — за шахрайське введення інвесторів в оману через «токсичні» іпотечні угоди. Токсичні інвестиції значно падають у ціні, спричиняючи крах ринку.

Декілька трейдерів JPMorgan також були розслідувані за маніпулювання різними ф’ючерсними ринками металів між 2008 і 2016 роками. погодився заплатити майже 1 мільярд доларів для завершення розслідування у вересні 2020 року.

Штрафи, сплачені JPMorgan за різні порушення. Джерело: Good Jobs First

JPMorgan також опинився в центрі найбільшого викрадання кокаїну в історії США, коли було викрадено 20 тонн кокаїну вартістю 1,3 мільярда доларів. захоплені в липні 2019 року на кораблі повідомляється належить фонду JPMorgan.

Дімон каже, що закрив би криптовалюту, але JPMorgan має власний токен

Генеральний директор JPMorgan сказав: «Якби я був урядом, я б його закрив», у заключній заяві перед сенатором США Елізабет Валлет на слуханнях, маючи на увазі біткойн і криптовалюту.

Однак, незважаючи на те, що JPMorgan «глибоко виступає проти» сектору цифрових активів, останнім часом запустила власну криптотокен — JPM Coin — у приватній версії блокчейну Ethereum для його інституційної клієнтської бази.

Банк також розгорнув a платформа токенізації на основі блокчейну у жовтні, одним із клієнтів якого є BlackRock. У квітні 2021 року він також зробив внесок у раунд фінансування 65 мільйонів доларів для фірми Consensys, що займається інфраструктурою Ethereum.

пов’язані: Дочірня компанія JPMorgan Chase UK обмежує криптовалютні транзакції

Однак Даймон, ймовірно, розрізняв централізовані та децентралізовані криптовалюти, як він згадував раніше. децентралізовані валюти як схеми Понці.

Безбанківський також критикували Коментарі Дімона, пояснюючи, що уряд США не може накласти ефективну заборону на біткойн або сектор криптовалют через його децентралізований характер.

Коментарі Даймона спровокували перевірку фактів у Community Notes на X, заявивши, що менше 1% транзакцій з криптовалютою є незаконними.

Додано контекст до коментарів Даймона, нотаток спільноти X. Джерело: X

Журнал: Страх і сумнів законодавців спонукають до запропонованих правил щодо криптовалют у США