Криптовалюта охоплює шалені злиття та поглинання, оскільки біткойн-майнери переслідують бум ШІ

Генеральний директор Whinstone Чед Харріс проводить CNBC в екскурсію по найбільшій шахті біткойнів у Північній Америці.

Криптокомпанії раптово опинилися в центрі укладання угод. Каталізатором є штучний інтелект.

Компанії, що займаються видобутком біткойнів, мають розгалужені центри обробки даних із доступом до оптоволоконних ліній і великою потужністю по всій території США. Це саме те обладнання, яке необхідне для інтенсивних операцій ШІ, а це означає, що їхні сайти та технології користуються великим попитом.

Тим часом майнерам потрібно диверсифікуватись. Дотримуючись біткойн халвінг У квітні, подія, яка відбувається приблизно раз на чотири роки, бізнес з генерації нових токенів став набагато менш прибутковим. Раніше цього місяця аналітики JPMorgan Chase написали у звіті, що «деякі оператори відчувають фінансові труднощі через нещодавнє скорочення винагороди за блоки вдвічі, що скоротило доходи галузі вдвічі, і активно вивчають стратегії виходу».

Оскільки індустрія штучного інтелекту, що розвивається, потребує потужності, а майнери біткойнів шукають нових способів окупити свої значні капіталовкладення, злиття, фінансування та партнерства швидко об’єднуються.

У вівторок біткойн-майнер США Core Scientific оголосив про розширену угоду з CoreWeaveан Nvidiaстартап із підтримкою, який є одним із основних постачальників технологій виробників мікросхем для запуску моделей ШІ. Core Scientific надасть 70 мегават обчислювальної інфраструктури для підтримки діяльності CoreWeave.

Core Scientific сказав угоду принесе додатковий дохід у розмірі 1,2 мільярда доларів США протягом 12 років на додаток до існуючої угоди, яка, як очікується, принесе 3,5 мільярда доларів США. Загалом компанія планує забезпечити близько 270 мегават інфраструктури для CoreWeave до другої половини 2025 року з можливістю додавання додаткових 230 мегават на інших майданчиках Core Scientific.

Раніше цього місяця CoreWeave пропонується купити Core Scientific за 1,02 мільярда доларів, невдовзі після їх початкової угоди. Core Scientific відхилив пропозицію. Компанія, яка повернувся на публічний ринок у січні після банкрутства, зараз коштує близько 1,8 мільярда доларів.

«Світ змінюється, і багато центрів обробки даних, побудованих за останні 20 років, не підходять для підтримки майбутніх обчислювальних вимог», — сказав генеральний директор Core Scientific Адам Салліван у прес-релізі у вівторок.

За день до цього оголошення про це заявила група майнінгу біткойнів Hut 8 залучив 150 мільйонів доларів боргу від приватної інвестиційної компанії Coatue щоб допомогти їй створити портфоліо центрів обробки даних для ШІ.

Хатина 8, що базується в Маямі, є однією з багатьох компаній, що займаються майнінгом крипто, які переходять на ШІ. Про це повідомляє компанія звіт про прибутки за перший квартал Минулого місяця компанія придбала свою першу партію з 1000 графічних процесорів (GPU) Nvidia та уклала клієнтську угоду з венчурною хмарною платформою ШІ. За даними CoinShares, Hut 8 генерує 6% продажів завдяки ШІ.

«Ширший ринок починає розуміти дефіцит високоякісних енергетичних активів, і Hut 8 побудувала глибокий портфель дуже привабливих активів для розширення», — сказав Роберт Їн, партнер Coatue, у фінансовому оголошенні.

Генеральний директор Hut 8 Ашер Генут недавно повідомив CNBC, що його компанія «завершила комерційні угоди для нашої нової вертикалі штучного інтелекту за моделлю GPU як послуга, включаючи угоду з клієнтом, яка передбачає оплату фіксованої інфраструктури та розподіл доходу».

Bit Digital викидає токени, щоб купувати графічні процесори

Bit Digital, біткойн-майнер, який зараз отримує приблизно 27% свого доходу від ШІ, сказав у понеділок, що вона уклала угоду з клієнтом про постачання 2048 графічних процесорів Nvidia протягом трьох років, подвоївши кількість процесорів, які вона надає невизначеному клієнту.

Для виконання контракту Bit Digital замовила 256 серверів у Технології Dell, і незабаром розгорне їх у центрі обробки даних в Ісландії. Компанія заявила, що контракт принесе 92 мільйони доларів річного доходу. Він платить за графічні процесори, частково, відкидаючи частину криптовалюти.

«Компанія має намір профінансувати угоду за допомогою суміші готівки та цифрових активів на балансі», — повідомили в Bit Digital.

Bit Digital також уклала так звану угоду про продаж із зворотною орендою половини нових графічних процесорів, «що відповідно зменшить капітальні витрати компанії». Завдяки зворотній оренді інша компанія володіє цими графічними процесорами, а Bit Digital бере їх у зворотну оренду, отримуючи прибуток, надаючи технологію клієнтам.

Люди чекають у черзі за футболками в спливаючому кіоску онлайн-брокерської компанії Robinhood на Уолл-стріт після того, як компанія вийшла на IPO 29 липня 2021 року в Нью-Йорку.

Спенсер Платт | Getty Images

Незважаючи на те, що в більшості останніх криптовалютних угод беруть участь майнери, був принаймні один великий виняток.

Раніше цього місяця торгова платформа Робін Гуд погодився з a угода про купівлю Bitstampкриптобіржа з ​​Люксембургом, приблизно за 200 мільйонів доларів готівкою.

Bitstamp володіє 50 активними ліцензіями та реєстраціями по всьому світу та популярний у Європі та Азії. Покупка допомагає Робін Гудпрограма для роздрібної торгівлі, посилює свою криптооперацію, щоб краще протистояти Binance та Coinbase.

Угода, яка має бути закрита наступного року, відбувається в той момент, коли Robinhood стикається з проблемами регулювання в США через свої криптовалютні операції. У травні компанія ім сказав, що отримав сповіщення Wells для своїх криптооперацій. Комісія з цінних паперів і бірж також подала до суду на Coinbase і Binance.

Станом на кінець першого кварталу Robinhood мав 4,7 мільярда доларів готівкою та їх еквівалентами. Його запаси цього року зросли на 75%.

Не пропустіть цю статистику від CNBC PRO

Стартап, який підтримує Джек Дорсі, використовує геотермальну, гідро- та сонячну енергію для запуску біткойн-шахт по всій Африці

Source link

Поділіться своєю любов'ю