Криптовалюта справляє багато шуму, буквально

Сім років тому Гледіс Андерсон купила будинок своєї мрії в Боно, штат Арканзас. «Ми переїхали сюди, щоб втекти від міської суєти та шуму», — сказала вона. «Просто спокій і тиша, сільське життя».

Але минулого травня тиша закінчилася, коли почався шум. «Це було схоже на тортури, як форма тортур військового класу», – сказала вона.

Це звуки 17 000 комп’ютерних шанувальників у біткойн-центрі по сусідству.

Сусід Шейн Маркусон часто вимірює децибели. «Вісімдесят два — це найбільше число», — сказав він. [Note, a hair dryer is 90 decibels.]

«Це викликало у мене проблеми зі слухом, кров’яним тиском, у коханої, через яку у неї болить мігрень», — сказав Маркусон.

Мешканці навіть не можуть відійти. «Я не знаю, хто хотів би купити мій будинок або купити моє житло», — сказав Маркусон. «Знаєте, з таким шумом, би ви хочеш жити поруч?”

Андерсон сказала, що зв’язалася з офіційними особами щодо шуму: «Я розмовляла з офісом судді округу, адміністратором округу, я кілька разів дзвонила в офіс губернатора. І я знаю, що сотні інших людей дзвонили про це».

На запитання, чому вона вважає, що нічого не зроблено, Андерсон відповіла: «Гроші. Це гроші».

bitcoin-mining-operation-wide.jpg
Шум від відкритого майнінгу біткойнів у Боно, штат Арканзас, змусив жителів подати до суду.

CBS News


І це є гроші, зокрема криптовалюта.

Біткойн — це цифрова валюта без централізованого банку. Натомість транзакції підтверджуються величезними банками комп’ютерів, якими керують люди, яких називають майнерами. Як заохочення для створення цих засобів система періодично винагороджує майнерів щойно викарбуваними біткойнами на суму в сотні тисяч доларів.

Але всі ці комп’ютери споживають приголомшливу кількість енергії — і створюють багато шуму.

Минулого року, Арканзас прийняв те, що стало відомим як законопроект «Право на видобуток».. Це запобігає місцеві громади від регулювання цих операцій.

Сенатор від Республіканської партії Джошуа Брайант був головним автором законопроекту. «У нас держава, дружня до бізнесу», — сказав він. «У нас є недорога земля. У нас є доступна електроенергія. І це ідеальне поєднання, щоб бути дешевою датою для цієї галузі».

Браянт вважав, що видобуток біткойнів буде корисним для держави, але це призвело до деяких непередбачених наслідків. «Ми виявили, що оператори почали працювати так, щоб сусіди не отримували спокійного задоволення». Він зазначає, що не всі біткойн-фабрики шумні.

Арканзаський біткойн-майнер Бен Сміт каже, що майнінг заводів може бути дуже тихим – охолоджуватися водою замість вентиляторів, будуватися далеко від житлових районів і бути повністю закритим, а не просто неба. «Я б сказав, що приблизно половина сайтів в Арканзасі належить самим по собі поганим гравцям», — сказав Сміт. «Все залежить від дизайну та, чесно кажучи, від того, скільки грошей ви збираєтеся вкладати, щоб бути хорошим сусідом або хорошим актором».

Отже, хто будує всі ці дешеві, гучні заводи? – каже сенатор Брайант це мережа китайських компаній, який має зв’язки аж до китайського уряду. The New York Times повідомляє, що китайські біткойн-майни зараз працюють щонайменше в 14 штатах.

Але китайський уряд не єдина тут невидима рука. Сам законопроект про «право майнінгу» був розроблений групою захисту біткойнів, Фонд дій Satoshiщо просуває подібні законопроекти принаймні в 12 інших штатах.

В Арканзасі планується побудувати щонайменше 50 заводів з видобутку біткойнів, і навіть сенатор Браянт визнає, що його законопроект потребує виправлення. «Ми розглядаємо закон штату, який, ви знаєте, зрештою вимагатиме, щоб ці криптооперації не створювали шуму», — сказав він.

Тим часом Гледіс Андерсон та її сусіди подають до суду. «Ми створили GoFundMe; ми провели кілька розіграшів», — сказала вона. «Нещодавно ми продавали копчені свинячі обухи».

Юристи заводу Боно кажуть, що обсяг знаходиться в межах місцевих обмежень, і сказали в заяві для «CBS Sunday Morning», що «наразі наш клієнт розробляє проектні плани, щоб повністю огородити ділянку… протягом кількох місяців».

Ну, добре, тому що Гледіс Андерсон не здасться: «Я дуже вперта жінка, і я дуже презирлива жінка», – сказала вона. «Я стану для них таким же головним болем, тому що вони скрізь облаштовують».


Для отримання додаткової інформації:


Сюжет створив Амол Мхатре. Редактор: Майк Левін.


Дивись також:

Source link

Поділіться своєю любов'ю