Криптовалюти рекламують як стійкі під час воєн, але біткойн падає після нападу ХАМАС на Ізраїль

Автор Френсіс Юе

Ласкаво просимо до Distributed Ledger. Це Френсіс Юе, репортер MarketWatch.

Біткойн (BTCUSD) знизився після того, як бойовики ХАМАС здійснили безпрецедентний напад на Ізраїль 7 жовтня. Це кидає виклик давньому погляду індустрії на криптовалюту як на несуверенний засіб збереження вартості, особливо корисний під час воєн і стихійних лих.

Відступ біткойна контрастує з його зростанням після вторгнення Росії в Україну в лютому 2022 року.

Я поспілкувався з кількома учасниками індустрії, щоб дізнатися, чому.

Знайдіть мене в Твіттері за адресою @FrancesYue_, щоб поділитися будь-якими думками щодо криптовалют або цього інформаційного бюлетеня.

Роль біткоіна у війнах

За словами Алекса Тапскотта, керівника відділу цифрових активів і портфельного менеджера Ninepoint Partners, на ціну біткойна наразі домінують макроекономічні умови, оскільки світова економіка стикається з ризиками рецесії.

«Я думаю, що той факт, що йде війна на Близькому Сході та війна в Європі, а також підвищена напруженість у всьому світі говорить мені про те, що на ринку існує великий ризик», — сказав Тапскотт.

Також не допомогло репутації біткойна те, що стаття Wall Street Journal повідомляла про те, що три групи бойовиків, ХАМАС, Палестинський ісламський джихад та їхній ліванський союзник Хезболла, отримали великі суми коштів через криптовалюту протягом року, що передував нападам на Ізраїль. Ніколас Колас, співзасновник DataTrek.

Усі три групи бойовиків були визнані урядом США іноземними терористичними організаціями та підпадають під санкції Міністерства фінансів.

«Поки рано говорити, скільки репутаційної шкоди було завдано [digital asset] космічного простору, або якими будуть довгострокові регуляторні наслідки», – написав Колас у четверговій записці.

«Однак новини про те, що терористичні організації масово використовують віртуальні валюти, принаймні посилять думку про те, що ця галузь потребує набагато більшого регулювання, перш ніж інвестиційні продукти, такі як ETF, можна буде оприлюднити для громадськості. Ми точно не будемо додавати віртуальну валюту авуари на нещодавній слабкості. Ця історія потребуватиме часу, щоб розігратися”, – написав Колас.

Під час українсько-російської війни криптовалюта використовувалася для збору коштів для обох сторін.

Суд SBF

Керолайн Еллісон, колишній виконавчий директор дочірнього хедж-фонду криптобіржі FTX Alameda Research, давала свідчення у справі про шахрайство засновника FTX Сема Бенкмана-Фріда, який розпочався минулого тижня. Еллісон, яка також два роки зустрічалася з Бенкмен-Фрідом, є головним свідком у суді.

Згідно з повідомленнями Wall Street Journal, Еллісон розповіла присяжним, що Бенкмен-Фрід наказав їй та іншим вчинити злочинні шахрайські дії.

Вона сказала, що вони з Бенкман-Фрідом місяцями знали про тривожні фінансові умови Alameda і хвилювалися, чи зможуть вони втримати його від краху. Вона сказала, що останні дні FTX були «найгіршим тижнем у моєму житті», як пише Wall Street Journal.

Крипто за мить

За даними CoinDesk, біткойн (BTCUSD) втратив 3,4% за останні сім днів і торгувався на рівні близько 26 720 доларів у четвер. Ефір (ETHUSD) впав на 5,3% за той самий період до 1531 долара.

Обов’язкові до прочитання

Ізраїль заморозив крипторахунки, які шукали пожертвувань від ХАМАС, повідомляє поліція (Reuters)План засновника Binance зі збереження криптовалюти вартістю 1 мільярд доларів тихо провалився (Bloomberg)

-Френсіс Юе

Цей вміст створено компанією MarketWatch, якою керує Dow Jones & Co. MarketWatch публікується незалежно від Dow Jones Newswires і The Wall Street Journal.

 

(КІНЕЦЬ) Dow Jones Newswires

10-12-23 1648ET

Авторське право (c) 2023 Dow Jones & Company, Inc.

Source link

Поділіться своєю любов'ю