Майнерам біткойнів важко після запуску ETF — за винятком одного

Запуск біткойн-ETF у січні призвів до того, що ціна BTC різко злетіла за останні 50 днів, але компанії, які видобувають найпопулярнішу криптовалюту, не були такими радісними, як люди, які інвестували в неї. За одним помітним винятком.

У 2024 році акції кількох державних гірничодобувних компаній не змінюються або знижуються. Riot Platforms (RIOT) впав на 6,2%, а Iris Energy (IREN) впав на 11%. Хоча майнінгові гіганти, такі як Bitfarms (BITF) і Marathon Digital (MARA), зросли, це лише на скромні 5% і 17% відповідно.

Тим часом ціна BTC зросла на 42% з початку року, а iShares Bitcoin Trust (IBIT) BlackRock зріс на 35% з моменту запуску.

Контраст є незвичним, враховуючи тісний зв’язок між ціною біткойна та бізнес-моделлю майнерів. Компанії, що займаються видобутком корисних копалин, купують дороге обладнання та електроенергію, щоб постійно отримувати нові BTC, що випускаються мережею.

Оскільки майнінгова галузь загалом отримує прямі виплати, деноміновані в біткойнах, їх дохід у доларах природно зростає прямо пропорційно до ціни біткойна. Прямо зараз майнери заробляють 6,25 BTC з кожним блоком Bitcoin, який виробляється в середньому кожні 10 хвилин.

Тим не менш, з Халвінг біткойна У квітні винагорода за BTC назавжди знизиться до 3,125 BTC за блок. Декілька аналітиків з таких компаній, як JPMorgan та інших, погоджуються, що вдвічі може вивести з бізнесу менших, менш ефективних майнерів.

«Протягом останніх кількох днів у категорії майнерів спостерігався здоровий відкат», — сказав Ісаак Холіоак, директор із комунікацій CleanSpark. Розшифрувати. «Але до цього майнінгові акції справді випереджали нещодавнє зростання цін на біткойни — майже всі майнери значно випереджали біткойни».

«Ми спостерігаємо певну стабілізацію в галузі, оскільки акції біткойнів і майнінгу повертаються до паритету», — сказав він.

Однак майнери мають інші джерела доходу, і це стало порятунком для компанії хмарних обчислень, яка підтримує біткойн CleanSpark (CLSK).

Популяризація токенів Bitcoin BRC-20 минулого року допомогла підвищити комісію за транзакції біткойнів, надаючи майнерам додаткові соковиті виплати з кожним блоком. У більших масштабах фірми, які займаються видобутком біткойнів, також проникають у ШІ, підтримуючи нові технології за допомогою високопродуктивних хмарних обчислень. Про це кажуть керівники. набагато вигідніше на одиницю енергії, ніж майнінг BTC.

CleanSpark виділяється серед публічних біткойн-майнерів тим, що цього року перевершив BTC. Її акції з початку року зросли на 64%, а минулого місяця вартість зросла більш ніж удвічі.

За останні 12 місяців CLSK значно перевершив BTC, збільшившись на 603%.

Холіоак стверджував, що біткойн-ETF і майнінгові фірми пропонують різні можливості для інвесторів залежно від їхнього ризику.

«Майнери, які готові до халвінгу, швидше за все, будуть винагороджені довірою інвесторів», — підсумував він.

Будьте в курсі криптовалютних новин, отримуйте щоденні оновлення на свою поштову скриньку.

Source link

Поділіться своєю любов'ю