Біткойн на межі «жорстокого» руху після сплеску до рекорду, показують опціони

(Bloomberg) — Після карколомного зростання до рекордного рівня цього тижня різке зростання попиту на опціони, схоже, призвело до того, що біткойн балансує на межі ще одного параболічного зростання або сильного падіння.

Найбільш читані від Bloomberg

З минулої п'ятниці біткойн підскочив приблизно на 20%. Здавалося б, нескінченний попит на американські біржові фонди, які зберігають токени, змушує трейдерів підвищувати ставки на те, що рекордна ціна в майже 69 000 доларів США, яку востаннє спостерігали під час пандемії Covid, незабаром буде перевищена. У п'ятницю біткойн майже не змінився на рівні близько 62 000 доларів.

«Все вказує на те, що якщо імпульс змусить нас рухатися вгору, то ми можемо побачити ще один бурхливий рух угору», — сказав Люк Нолан, науковий співробітник менеджера цифрових активів CoinShares. Але навіть невелика зміна в потоках ETF може призвести до того, що люди швидко зменшать боргові зобов’язання, «це працює в обох напрямках», — сказав він.

Наплив покупців короткострокових опціонів підвищив волатильність біткойна до найвищого рівня з моменту минулорічного краху дружнього до криптографії Silicon Valley Bank. За даними Amberdata, умовна вартість опціонних контрактів кол і опціонів пут, підписаних 29 березня, зросла приблизно до 7 мільярдів доларів, що значно перевищує суму будь-яких інших контрактів на певну дату закінчення терміну дії.

Стрибок короткострокових опціонів, які мають страйк-ціни у відносно невеликому діапазоні, закладає основу для так званого гамма-стиску, коли зміна ціни може викликати швидке коливання на ринку. Згідно з даними Deribit, відкриті відсотки за контрактами з терміном дії 29 березня згруповані на рівні 65 000, 60 000 і 70 000 доларів США, що невелике від поточної ціни на спотовому ринку.

«Ми все ще бачимо величезну кількість дзвінків OTM (без грошей), — сказав Нолан. «Якщо біткойн підніметься до таких рівнів, то, на мій погляд, ми можемо отримати тиск».

Якщо купується велика кількість опціонів колл, продавці опціонів, зазвичай дилери або маркет-мейкери, повинні хеджувати свої ризики. Звичайним способом хеджування є покупка базового інструменту, щоб вони не піддавалися спрямованому ризику, сказав Нолан. Якщо біткойн почне зростати, дилерам доведеться ще більше хеджувати, таким чином купуючи більше базового токена.

«Ця самозмінна петля може призвести до швидкого зростання ціни, оскільки дилери підвищують ціну, змушуючи їх купувати більше», — сказав Нолан.

У той час як ETF були рушійною силою зростання, криптодеривативи були головним каталізатором параболічного руху. Інституційні та роздрібні інвестори покладаються на ф’ючерси та опціони, враховуючи їх ефективність капіталу та легкість уникнення ризиків, пов’язаних із прямим утриманням криптовалюти.

Deribit, одна з найбільших криптовалютних бірж, у четвер зафіксувала рекордні показники в кількох категоріях. Загальна кількість відкритих опціонів склала 27 мільярдів доларів, тоді як обсяг торгів за 24 години склав 12,4 мільярда доларів.

«Протягом останніх кількох днів ми спостерігали значну активність опціонів колл на біткойн, особливо в діапазоні від 60 тис. до 70 тис., що супроводжувалося помітним перекосом колл», — сказав Луук Стрієрс, комерційний директор Deribit. «Оскільки короткострокова волатильність залишається високою, ми очікуємо, що попит на підвищення може тривати, хоча й з потенційними спалахами турбулентності».

Ф’ючерси на біткойни можуть збільшити тиск на зниження, якщо цифровий актив впаде, оскільки трейдери накопичували довгі позиції з кредитним плечем через такі похідні інструменти. Це підштовхнуло ставку фінансування перцептивних ф’ючерсів на біткойн, одного з ключових показників кредитного плеча, значно вище за останні кілька днів. Похідний інструмент зазнав значних коротких ліквідацій напередодні параболічного зростання біткойна в середу.

Найчитаніші з Bloomberg Businessweek

© Bloomberg LP, 2024

Source link

Поділіться своєю любов'ю