Наближається подія халвінгу біткойна. Чого очікувати від чотирирічної події.

Біткойн відновлюється до свого рекордного максимуму з середини березня, а довгоочікувана квітнева подія вдвічі залишилася за кілька днів. Друга основна тенденція, яка може підштовхнути біткойн до зростання у 2024 році, — зменшення вдвічі після запуску в січні ETF-фондів спотової ціни біткойна. Біткойн, спотові біткойн ETF і Coinbase (МОНЕТА) цього року різко зросла. Але біткойн-майнери були більш нестабільними в останні місяці після того, як на початку 2024 року вони згуртувалися.
XПодії, пов’язані з утриманням вдвічі, зменшують на 50% суму крипто-винагороди, що надається майнерам. Практика була викладена Сатоші Накамото, міфічним творцем криптовалюти, в оригінальному документі про біткойни, опублікованому в 2008 році. Майнери біткойнів отримують винагороду за перевірку його транзакцій і створення блоків. У процесі вони також «створюють» біткоіни.

Зменшення винагороди за майнінг вдвічі допомагає контролювати пропозицію біткойнів, максимальна кількість яких становить 21 мільйон біткойнів. Деякі називають події “переполовини,” суміш “вполовину” та “відбувається”.

Вплив біткойна на половину

Очікується, що квітневий халвінг відбудеться з 18 по 21 квітня. Він скоротить винагороду за майнінг до 3,125 біткойна за блок. Останній раз вдвічі зменшився біткойн у травні 2020 року, коли винагорода за майнінг впала до 6,25 біткойна за видобутий блок з 12,5 біткойна за блок.

Події удвічі відбуваються після того, як видобуто кожні 210 000 біткойнів, що займає приблизно чотири роки. Ціна біткоїна історично зростала протягом місяців після подій, пов’язаних з удвоєнням, оскільки створення нових біткойнів сповільнилося.

«Це, по суті, своєрідний шок пропозиції на ринку, коли загальний обсяг пропозиції скорочується вдвічі», — Уілл Клементе, засновник Reflexivity Research і криптовалютний бик, раніше розповідав IBD. «Просто з точки зору попиту-пропозиції, на ринок надходить менше пропозиції. Навіть якщо попит залишається незмінним, ціна починає дрейфувати вгору».

До кінця 2017 року біткойн зріс приблизно до 20 000 доларів з приблизно 650 доларів під час халвінгу 2016 року. Подібним чином біткойн досяг рекордного на той час рівня близько 69 000 доларів США в листопаді 2021 року після того, як до халвінгу 2020 року торгувався близько 8 800 доларів США, Метью Сігел, керівник відділу дослідження цифрових активів VanEck. написав у січневій дослідницькій записці.

Шахтарі готуються

Coinbase зазначає, що, незважаючи на те, що події, пов’язані з утримуванням вдвічі, покращують технічні характеристики попиту та пропозиції, вони не обов’язково можуть запускати криптопробіги.

«На нашу думку, основне значення халвінгу полягає в його здатності привернути увагу ЗМІ до того, що робить біткойн унікальним: фіксований, дезінфляційний графік пропозиції», — написала команда під керівництвом Девіда Дуонга, керівника інституційних досліджень, у Coinbase Institutional. Прогноз криптовалютного ринку на 2024 рік.

Крім того, швидкість хешування або обчислювальна потужність, необхідна для видобутку біткойнів, продовжує зростати. Це робить видобуток нових біткойнів дорожчим і складнішим. Таким чином, зменшення винагороди за майнінг у поєднанні з вищими вимогами до обчислювальної потужності може призвести до потрясіння серед майнерів біткойнів, оскільки норма прибутку зменшується, каже Дуонг.

Сіґел погоджується, що подія halving призведе до переможців і переможених. «Збиткові майнери відключатимуться, поступаючись акціями тим, хто має дешеву електроенергію», — написав він у Крипто-прогноз VanEck на 2024 рік. Сігел сумнівається, що це спричинить навантаження на публічні ринки завдяки покращенню балансів зареєстрованих майнерів біткойнів, таких як Цифровий марафон (MARA) і Риот Платформи (БУНТ). Вони контролюють близько 25% глобального хеш-рейту.

Хата 8 Гірнича (ХАТИНКА) і US Bitcoin Corp Листопад об'єднався в угоду з усіма акціями, утворивши Hut 8 Corp.

Все-таки Бернштейн 21 берез покращила свій прогноз щодо акцій майнінгу криптовалютибазуючись на розгоні біткойна майже до 74 000 доларів США та позитивному сприйнятті нових спотових біткойн-ETF.

«З новим циклом зростання біткойнів, сильним надходженням ETF, агресивним розширенням потужностей майнерів і рекордно високими доходами майнерів у доларах ми продовжуємо знаходити майнерів біткойнів привабливі покупки для інвесторів, які прагнуть отримати доступ до криптоциклу», — аналітики Гаутам Чхугані та Махіка. – написала Сапра.

Потоки Bitcoin ETF

У своїй січневій аналітичній записці Сігел зазначив, що спотовий запуск біткойн ETF у січні приніс «подвійний ефект» активу. «Вони демократизували доступ до біткойнів, дозволивши ширшому колу інвесторів брати участь без прямого володіння цифровими активами», — написав Сігел. «Однак це створило зустрічний вітер для ціни біткойна через підвищення ліквідності ринку та односторонні настрої інвесторів, що призвели до цієї події».

Він вважає, що ралі біткойнів цього року може створити можливість для купівлі акцій майнерів BTC, які цього року були нижчими.

BlackRock's iShares Bitcoin Trust (IBIT) є безсумнівним лідером за надходженням коштів з спотові біткойн ETF запущені 11 січня. Згідно з даними, станом на 8 квітня він отримав приблизно 14,78 мільярда доларів США Дані CoinShares. Фонд Fidelity Wise Origin Bitcoin (FBTC) займає друге місце з надходженнями в 7,98 мільярда доларів. ARK 21Shares Bitcoin ETF (ARKB) займає третє місце з надходженнями в 2,24 мільярда доларів.

The Grayscale Bitcoin Trust (GBTC) станом на 8 квітня зафіксував відтік у розмірі близько 15,48 мільярдів доларів США. Велика частина з них пов’язана з процедурами банкрутства FTX і Genesis. Тим не менш, Grayscale залишається лідером за обсягом активів з активами в управлінні на суму 32,93 мільярда доларів, за нею йде iShares Bitcoin Trust з 17,89 мільярда доларів.

ETF для прискорення купівлі

Незважаючи на відтік GBTC, спотові біткойн ETF зафіксували приплив майже 13,8 мільярдів доларів США з моменту запуску.

Тим часом емітенти біткойн ETF, швидше за все, прискорять свою активність купівлі та продажу, щоб відобразити цінову дію біткойна. Емітенти Bitcoin ETF зазвичай переказують кошти лише під час торгів. Саме тоді їм потрібно або купити, або продати біткойн на основі діяльності фонду з викупу творів, сказав Кайл Дакруз, директор із продуктів цифрових активів у VanEck, раніше розповідав IBD. Дакруз сказав, що він може говорити лише про VanEck конкретно.

Діяльність погашення створення стосується розширення або скорочення кількості акцій ETF, щоб збалансувати попит і підтримувати ринкову ціну в тісному відповідності з базовою вартістю чистих активів.

Ціна біткойна, криптоакції

У середу біткойн торгувався близько 69 000 доларів, оскільки криптовалюта повертається до нещодавнього рекордного рівня. 14 березня біткойн досяг нового історичного максимуму в 73 798 доларів, перевищивши попередній пік у 68 990 доларів, встановлений у листопаді 2021 року.

Найбільша у світі криптовалюта відновилася приблизно на 157% у 2023 році. Зараз цього року біткойн зріс приблизно на 70%, причому більша частина приросту відбулася в лютому та березні.

Криптобіржа Coinbase, яка є виступаючи в якості зберігача для більшості спотових біткойн ETFдосягла майже 48% у 2024 році.

Спотові біткойн-ETF різко зростали протягом лютого та досягли піку в середині березня, що збіглося з рекордно високим рівнем біткойнів. Група разом торгується значно вище своїх січневих цін у день запуску.

Акції майнінгу біткойнів впали з кінця лютого. Акції Marathon Digital впали приблизно на 47% від свого максимуму 28 лютого 34,09. Акції MARA цього року впали на 24%.

Акції RIOT впали на 35,4% у 2024 році після того, як наприкінці лютого акції не змогли вирватися з бази чашки з ручкою.

CleanSpark піднявся майже на 48% у березні до 24,72 27 березня — найвищого рівня з квітня 2021 року. Відтоді акції впали, але цього року акції CLSK все ще зросли більш ніж на 39%.

Ви можете стежити за Гаррісоном Міллером, щоб отримати більше біржових новин і оновлень на X/Twitter @IBD_Harrison

ВАМ ТАКОЖ МОЖЕ СПОДОБАТИСЯ:

Будьте в курсі цін і новин криптовалюти

Шукаєте наступних великих переможців фондового ринку? Почніть із цих 3 кроків

Приєднуйтесь до IBD у прямому ефірі та навчіться читати топові діаграми та торгувати технікам від професіоналів

Дізнайтеся, як розраховувати ринок за допомогою ринкової стратегії ETF IBDSource link

Поділіться своєю любов'ю