Недорогі спотові біткойн ETF загрожують зниженням маржі Coinbase та обсягу торгів

Автор Медха Сінгх

(Reuters) – За словами аналітиків, Coinbase Global, найбільша біржа криптовалют, що зареєстрована на біржі, може вдарити по обсягу торгів і маржі, якщо більше інвесторів будуть пробувати біткойни з безпеки дешевих біржових фондів, які відстежують його спотову ціну.

Це також вплине на торгові комісії та спреди Coinbase – різницю між ціною пропозиції та ціни, сказав аналітик JP Morgan Кеннет Вортінгтон.

Брокерська компанія попередила, що якщо спотові біткойн ETF досягнуть успіху, це підштовхне потенційних клієнтів Coinbase до брокерів акцій.

Комісія, нижча за середню, яку стягують емітенти ETF, і легкість доступу до цифрових активів через регульовані фондові біржі можуть залучити нових інвесторів.

Відколи новий фінансовий інструмент з’явився на фондових ринках США минулого тижня, акції Coinbase впали майже на 13%, у порівнянні з падінням біткойна на 7,5%, який все ще зріс майже на 60% з кінця вересня в очікуванні ETF.

CFRA Research знизило рейтинг Coinbase до «продавати» з «утримувати», заявивши, що біржа може бути змушена знизити свої торгові комісії, щоб залишатися конкурентоспроможною з недорогими ETF.

Легкість доступу до спотових біткойн-ETF через біржових брокерів, таких як Robinhood, які стягують дуже низькі комісії, також, ймовірно, чинила тиск на маржу Coinbase.

«Це, ймовірно, скине планку для чистої гри, порівняно з криптовалютними біржами, такими як Coinbase», — сказав аналітик Mizuho Ден Долев.

Представник Coinbase сказав, що компанія наразі не планує знижувати комісію за транзакції та очікує отримати вигоду від більш широкого впровадження найбільшої у світі криптовалюти.

Інвестори вклали 1,9 мільярда доларів у дев’ять нових ETF за перші три дні торгів, але ще невідомо, чи збережеться рівень інтересу.

Запуск ETF відбувся, коли Coinbase бореться зі зниженням обсягу торгів, який впав до 11 мільярдів доларів у третьому кварталі з 26 мільярдів доларів роком раніше через негативні настрої, викликані криптозимою, яка почалася наприкінці 2021 року.

Однак перевага для Coinbase — криптоентузіасти, які бачать біткойн як валюту та знаходять більшу цінність у володінні цифровим активом безпосередньо через біржу, вважають аналітики.

За словами аналітика Oppenheimer Оуена Лау, переважна більшість інвесторів, які також хочуть працювати з криптоактивами, окрім біткойнів, залишаться на Coinbase.

ПЛАТІ ЗА ОПІКУВАННЯ МОЖЕ БУТИ НЕДОстатньо

Представник Coinbase сказав, що він очікує отримати вигоду від спотових ETF, монетизуючи комісію за зберігання базового біткойна, придбаного на криптобіржах.

Компанію було названо зберігачем у восьми з 11 лістингів ETF, але вона не надала подробиць щодо своєї комісії за зберігання.

JPMorgan підрахував, що він міг би отримати від 10 до 15 базисних пунктів гонорарів зберігача.

Але підвищення від комісії за зберігання, за словами аналітика CFRA Research Майкла Елліотта, буде недостатньо, щоб компенсувати потенційні втрати інвесторів ETF.

«Ширший бізнес опіки є надзвичайно конкурентоспроможним, і, як наслідок, плата за опіку зазвичай дуже низька».

(Репортаж Медха Сінгха з Бенгалуру; редагування Арун Койюр)

Source link

Поділіться своєю любов'ю