Нові біткойн ETF – це простий спосіб заробити багатство, але лише якщо ви плануєте купувати та тримати в довгостроковій перспективі

З моменту появи нового ролика минуло менше двох тижнів Bitcoin (BTC 0,23%) біржові фонди (ETF) почали торгівлю, але, здається, вони вже мають приголомшливий успіх. Фактично, принаймні два з нових спотових Bitcoin ETF залучили більше ніж 1 мільярд доларів нових грошей інвесторів, і активи під управлінням цих нових ETF зростають швидкими темпами.

Однак велике питання полягає в тому, чи мають інвестори повний намір зробити ці нові ETF частиною довгострокової стратегії «купуй і тримай». Початкові дані, здається, вказують на вищий, ніж очікувалося, обсяг торгів у цих ETF, і це може бути сигналом того, що інвестори швидко входять і виходять з них у відповідь на зміну ціни Bitcoin.

Щоб не потрапити в торговельну пастку, пам’ятайте про три речі.

Джерело зображення: Getty Images.

1. Зосередьтеся на довгостроковій ефективності біткойна

Поки нове місце Bitcoin ETF часто описують як спосіб купівлі біткойнів, більш точний спосіб думати про них полягає в тому, що вони є способом отримати доступ до цінових показників біткойнів. Якщо ціна біткойна зросте на 150% (як це було минулого року), то ваш ETF також має зрости на 150%. Ось що робить нові ETF такими привабливими для багатьох інвесторів — вони дозволяють легко отримати доступ до потенційно приголомшливої ​​прибутковості біткойна без будь-яких попередніх знань чи досвіду роботи з криптовалютою.

Якщо ви переглянете історичні свідчення, легко зрозуміти привабливість біткойна. Протягом десятиліття з 2011 по 2021 рік біткойн був найефективнішим активом у світі. І та сама історія була вірною у 2023 році, коли біткойн перевершив усі інші класи активів. Таким чином, хоча попередні показники не є гарантією майбутніх результатів, є підстави думати, що загальний прибуток від вашого нового біткойн ETF буде досить вражаючим через десятиліття.

2. Не надто реагуйте на волатильність біткойна

Але тут є лише одна проблема: біткойн не приносить надійних прибутків з року в рік. Фактично, було кілька років (включно з 2018 і 2022 роками), коли ціна біткойна повністю впала. Біткойн залишається дуже мінливим активом, ціни на які коливаються майже щодня. Тож ви справді не можете очікувати гарного, впорядкованого зростання вартості біткойна.

І це те, що мене хвилює щодо нових Bitcoin ETF. Як інвестори відреагують на будь-яке падіння ціни біткойна, яке ми спостерігаємо зараз? Лише за тиждень після того, як нові біткойн ETF були доступні, ціна біткойна впала на 12%.

Отже, що станеться, якщо ціна знизиться (або залишиться внизу) протягом тривалого періоду часу? Навіть давні інвестори, які купують і тримають, можуть почати відчувати докори сумління покупця.

Якщо це змусить їх продати свої ETF, вони можуть легко втратити довгострокову ефективність біткойна. Дослідження за дослідженнями показують, наскільки важко постійно фіксувати ринок. Якщо ви пропустите навіть кілька днів пікового зростання біткойна, це може призвести до посередності прибутків вашого портфеля. Якщо ви продаєте щоразу, коли на ринку спостерігається складна ситуація, ви завжди будете купувати високо і продавати дешево, замість того, щоб купувати дешево і продавати високо.

3. Мінімізуйте свої витрати на володіння Bitcoin

Нові ETF розроблені як найдешевший і найефективніший спосіб придбання біткойнів сьогодні. Тепер дешевше придбати спотовий біткоін ETF і утримувати його протягом року, ніж здійснити одну угоду, скажімо, Coinbase Global (МОНЕТА -2,29%), друга за величиною біржа криптовалют. Коефіцієнти витрат нових біткойн-ETF є мінімальними — лише 0,20% від активів фонду.

Отже, якщо ви торгуєте своїм Bitcoin ETF, ви робите все неправильно. З точки зору загальної вартості володіння, усі ці торговельні комісії та збитки від спредів між пропозиціями та попитом будуть складатися, і ви потенційно перетворите свій недорогий актив у дорогий. У процесі ви втратите економічну природу нових Bitcoin ETF.

Купуйте та тримайте надовго

Просто майте на увазі: суть нових біткойн ETF полягає в тому, щоб виконувати всю важку роботу за вас. За мінімальну вартість тепер ви можете отримати доступ до біткойнів. Якщо ви потім утримаєте цей біткойн, ви зможете отримати довгострокову прибутковість біткойна майже 1:1. Тож якщо ви думаєте про придбання нових біткоін-ETF, щоб розбагатіти, плануйте це купуйте та тримайте на довгостроковій перспективі.

Source link

Поділіться своєю любов'ю