Чи варто купувати дешевші акції майнінгу біткойнів?

Після публікації зіркових тризначних показників прибутковості у 2023 році, Bitcoin (BTC -0,60%) на початку 2024 року акції майнінгу впали за всіма напрямками. Наприклад, Marathon Digital Holdings (MARA -2,85%) знизився на 32%, і Риот Платформи (БУНТ -2,99%) знизився на 35%. Ця різко негативна прибутковість стає ще більш вражаючою, враховуючи весь ажіотаж навколо Bitcoin і нові спотові біржові фонди (ETF).

З одного боку, це може бути фантастична можливість купити дип в акціях майнінгу біткойнів. З іншого боку, ймовірно, існує фундаментальна зміна у поглядах на ринок, яка спричиняє цю різку корекцію в бік зниження. Давайте розглянемо ближче.

Вплив халвінгу Bitcoin

Тепер, коли драма щодо схвалення біткойн-ETF закінчилася, ринок починає прокидатися, усвідомлюючи потенційний вплив наступного халвінгу біткойна, запланованого на квітень 2024 року. Халвінг біткойна відбувається лише раз на чотири роки, і, як наслідок, він дуже очікуваний. ринком. Протягом трьох попередніх циклів халвінгу ціна біткойна різко зросла, і багато інвесторів очікують такої ж моделі цього разу.

Джерело зображення: Getty Images.

Хоча теза про інвестиції досить зрозуміла для самого біткойна, для нього вона трохи туманніша Bitcoin майнери. Халвінг зменшує винагороду за майнінг, що виплачується майнерам біткойнів, наполовину. Зараз щоразу, коли майнер біткойнів додає блок до блокчейну біткойнів, йому виплачується винагорода у розмірі 6,25 BTC, що за сьогоднішніми цінами коштує приблизно 250 000 доларів США. Це може здатися чималим, але значна частина цього йде на володіння та експлуатацію установок для майнінгу біткойнів, які споживають величезну кількість енергії.

У квітні 2024 року «винагорода за майнінг» буде скорочена до 3,125 BTC. Це може здатися неважливим, доки ви не подумаєте, як це впливає як на верхню, так і на нижчу позицію майнерів біткойнів. Подумайте про це на секунду. Що станеться, якби ваш бос сказав вам, що вашу «винагороду за зарплату» скоротять наполовину, починаючи з квітня? О, і від вас також очікується, що ви працюватимете однакову кількість годин і докладатимете стільки ж роботи. Якщо ви схожі на більшість людей, ви, ймовірно, почнете шукати нові можливості якомога швидше.

І тому я думаю, що цього року в індустрії майнінгу біткойнів відбудеться потрясіння. За інших умов майнерам біткойнів буде набагато важче вийти на беззбитковість у 2024 році. Зростає консенсус щодо того, що новою точкою беззбитковості буде ціна біткойна в 40 000 доларів. Якщо ціна біткойна впаде нижче цього рівня, багато біткойн-майнерів можуть припинити роботу.

Складність вибору переможців

У 2023 році все, що справді мало значення, — це кількість установок для майнінгу, які може вивести майнер біткойнів в Інтернет. Чим більше ригів, тим більше біткойнів вони зможуть видобути і тим більше грошей вони зможуть заробити. Дуже легко зрозуміти. Ви щойно купили найбільших майнерів.

Але все змінюється в квітні. Конкурентні умови гри складатимуться на користь компаній, що займаються видобутком біткойнів з найменшими витратами, найбільшою ліквідністю та найменшими боргами. Хоча абсолютна кількість установок для майнінгу, очевидно, все ще матиме значення, наголос буде зосереджений на тому, щоб витрати на виробництво були нижче цієї магічної позначки в 40 000 доларів. Якщо ви використовуєте цілий парк дуже неефективних машин, які споживають багато електроенергії, ви програєте.

Це робить купівлю падіння на біткойн-майнерах настільки ризикованою прямо зараз. Ви справді не знаєте, хто стане новими переможцями. Потрібно враховувати багато факторів. Поточний консенсус полягає в тому, що Riot Platforms через свою низьку вартість буде серед переможців.

Чи є альтернатива купівлі певних акцій майнінгу?

Замість того, щоб намагатися вибрати переможців, можливо, було б легше просто інвестувати в a диверсифікований ETFнаприклад Valkyrie Bitcoin Miners ETF (WGMI -1,59%). Цей фонд володіє приблизно 20 різними акціями, пов’язаними з індустрією видобутку біткойнів. Немає потреби вибирати переможців, оскільки, теоретично, ви дозволяєте набагато розумнішому менеджеру фонду визначити правильну суміш портфеля для вас.

Ні, можливо, ви не отримаєте такого ж зростання, як якщо б вибрали одну акцію майнінгу біткойнів, але ви також диверсифікуєте частину свого ризику. Теоретично, цей ETF повинен мати найбільші асигнування для найкращих біткойн-майнерів. Якщо ви, як і я, очікуєте значних турбулентностей у галузі видобутку біткойнів цього року, це може бути безпечнішим способом гри на акції видобутку біткойнів. Тим не менш, Valkyrie Bitcoin Miners ETF впав на 30% на початку року, тому це, безумовно, не без ризику.

Інвестиційний наратив навколо біткойна продовжує змінюватися. Так, минулого року акції майнінгу біткойнів були невдалою інвестицією. Але якщо ви по-справжньому заглибитеся в економіку майбутньої події біткойн-майнінгу, то легко зрозуміти, що акції майнінгу біткойнів мають набагато більший ризик зниження цього року. Що стосується мене, то я уникаю прямого контакту з акціями майнінгу біткойнів до моменту наступного великого вибуху майнерів.

Source link

Поділіться своєю любов'ю