Одна транзакція біткойна споживає достатньо чистої води, щоб наповнити басейн: дослідження

У 2021 році на майнінг біткойнів у всьому світі було витрачено 1,6 трильйона літрів води.

Згідно з новим дослідженням найпопулярнішої у світі криптовалюти, одна транзакція біткойна може використовувати стільки ж чистої води, скільки потрібно для наповнення басейну в саду. Відповідно до Новий вченийАлекс де Фріс з Амстердамської школи бізнесу та економіки VU в Нідерландах підрахував, що майнінг біткойнів, який частково використовувався для створення нових біткойнів, спожив 1,6 трильйона літрів води в усьому світі у 2021 році. У розбитті на транзакцію це означає одну угоду біткойнів. спожито приблизно 16 000 літрів чистої води, чого достатньо, щоб наповнити невеликий басейн.

Експерти вважають, що цього року використання чистої води для майнінгу біткойнів зросте до 2,3 трильйона літрів. Відповідно до дослідження, опублікованого в журн Стійкість звітів клітинок, такий величезний масштаб споживання води для майнінгу біткойнів може вплинути на питну воду, якщо вона продовжить працювати без регулювання, особливо в країнах, які вже борються з дефіцитом води, включаючи Сполучені Штати. Це «все важче захистити», сказав пан Алекс.

Згідно з дослідженням, для видобутку біткойнів потрібна величезна обчислювальна потужність для вирішення математичних рівнянь в Інтернеті. Вода, яка випаровується, використовується для охолодження комп’ютерів у великих центрах обробки даних, а також для зниження температури на вугільних і газових електростанціях, які також живлять комп’ютери для майнінгу біткойнів.

«Пристрої для майнінгу фактично просто генерують випадкові числа цілий день, і вони просто викидають їх усі, і нічого — нічого — корисного не виходить», — написав пан Алекс у газеті. «Це просто один плавальний басейн на задньому дворі, який піднімається в повітря і буквально випаровується в середньому за кожну транзакцію біткойна», — додав він.

Читайте також | Google DeepMind відкриває «800-річну цінність знань»

Зокрема, згідно з Euronews, вплив майнінгу Bitcoin на навколишнє середовище було широко задокументовано, але це перша оцінка його використання води та більш широкого впливу на навколишнє середовище. Автори дослідження вважають, що зі зростанням ціни біткойна споживання води також зросте до 2300 гігалітрів, що становить понад 40% порівняно з 2021 роком. Пан Алекс стверджував, що використання відновлюваної енергії замість електроенергії не буде рішенням для зменшення вуглецю біткойна. слід.

Однак у дослідженні він також написав, що якби біткойн змінив свою технологію, щоб зробити її більш екологічною, шкода, завдана криптовалютою навколишньому середовищу, зміниться відразу. «Якщо ви робите зміни, ви скорочуєте більшість усього: викиди вуглецю, водний слід, електронні відходи, усе це зникає миттєво. Буквально, коли ви змінюєте програмне забезпечення, усе зникає», — сказав пан Алекс. «Біткойн відповідає за піввідсотка світового споживання електроенергії, [and] ми могли б скоротити це до завтра”, – додав він.

Source link

Поділіться своєю любов'ю