Огляд Crypto 2023: що сталося з Crypto та Bitcoin у 2023 році

У 2023 році колишнього генерального директора FTX Сема Бенкмана-Фріда засудили через рік після раптового краху криптовалютної біржі [File]
| Фото: REUTERS

У світі криптовалют є набагато більше, ніж просто поточна ціна біткойна. 2023 рік ознаменував значні зміни в ігровому полі блокчейнів, оскільки американські регулятори притягнули до роботи технологічних мільярдерів, а Індія стала основним запроваджувачем криптовалюти, підготувавши основу для того, що може стати 2024 роком, сповненим юридичної драми та суперечок.

Ось лише п’ять переконливих саг, які розгорнулися в секторі блокчейнів цього року:

Сага FTX добігає кінця (майже)

Криптовалютна біржа FTX, якою керував ексцентричний мільярдер із диким волоссям Сем Бенкман-Фрід, відомий своїм розкішним способом життя та багатомільйонними політичними пожертвуваннями, зазнала краху в листопаді 2022 року. Майже рік потому екс-гендиректор був засуджений за семи кримінальними обвинуваченнями, пов’язаними з шахрайством і відмиванням грошейоскільки стало відомо, що кошти клієнтів FTX були зловживані для підтримки дочірньої компанії під назвою Alameda Research.

Під час судових розглядів, які тривали протягом цього року, колишні колеги Бенкмана-Фріда, включно з колишнім романтичним партнером, засвідчили, що він свідомо порушував закони та видавав накази, які шкодили його клієнтам. Явки Бенкмана-Фріда в суді під час судового розгляду були хаотичними, його ув’язнили за втручання в свідків, і він представляв себе бізнесменом, якого підвели його чиновники, а не зловмисним криптозлочинцем.

(Для найкращих технологічних новин дня, підписатися до нашого технічного бюлетеня Today’s Cache)

Його вирок призначений на березень 2024 року, і він може провести десятиліття у в’язниці. Тим часом боржники та ліквідатори FTX у грудні домовилися про глобальне врегулювання, щоб допомогти клієнтам повернути частину своїх активів.

Гендиректор-мільярдер Binance йде у відставку

Канадський криптомагнат і мільярдер китайського походження Чанпен Чжао був відомий як голова Binance, найбільшої у світі криптовалютної біржі. Раніше Binance зупиняла роботу в кількох країнах через регулятивні репресії, але цього року біржа погодилася виплатити значну компенсацію в розмірі приблизно 4 мільярдів доларів уряду США наприкінці листопада за свою незаконну діяльність. На додаток до цього, Чжао визнав себе винним у злочині, пов’язаному з його нездатністю запобігти відмиванню грошей на Binance, і залишив посаду генерального директора.

Міністр фінансів США Джанет Єллен заявила, що Binance дозволив більше ніж 100 000 транзакцій, що порушують санкції США, включно з транзакціями, пов’язаними з бригадами ХАМАС Аль-Касам, Аль-Каїди та навіть сексуальних насильників. Криптобіржа буде контролюватися, оскільки вона буде змушена формально покинути ринок США.

Вокальний вплив Чжао в секторі незаперечний; Його критичні твіти про ділову практику FTX у 2022 році викликали масову паніку, під час якої всі користувачі намагалися вивести свої кошти з FTX, що прискорило крах біржі. Вирок Чжао має відбутися в США наступного лютого.

Офіційний запуск Worldcoin

Генеральний директор OpenAI Сем Альтман був суперечливою фігурою в крипто-спільноті задовго до того, як цього року став головним гравцем у генеративному штучному інтелекті. Його блокчейн-проект Worldcoin має на меті створити біометричну базу даних людського населення в обмін на надання їм доступу до криптографії та цифрового ідентифікатора, який порівнюють з числом Aadhaar в Індії. Ініціативу різко розкритикували захисники конфіденційностівключаючи Едварда Сноудена, під час пробного запуску в 2021 році. Цього травня Альтман залучив 115 мільйонів доларів для проекту, чиї криптотокени недоступні для користувачів із США.

Коли ChatGPT від OpenAI викликав бум штучного інтелекту, а Альтман облетів увесь світ, щоб обговорити регулювання штучного інтелекту з державними лідерами та провідними технологами, він офіційно запустив Worldcoin. «Оператори» по всьому світу почали збирати мільйони знімків райдужної оболонки ока, даючи людям натомість криптовалюту Worldcoin. Worldcoin також проник в Індію, де «оператори сфери» в таких містах, як Делі та Бангалор, заохочують людей пройти сканування. Активісти в таких країнах, як Індонезія, звинуватили волонтерів Worldcoin у тому, що вони змушують бідних людей передавати свої біометричні дані, не отримуючи від них інформованої згоди.

Ціни на токени Worldcoin різко коливалися в листопаді цього року, оскільки Альтман був звільнений з посади генерального директора OpenAI, перш ніж його прийняли на роботу в Microsoft, а потім відновили в OpenAI.

Індія лідирує за масовим усиновленням

2023 рік став ще одним роком, коли масове впровадження криптовалют в Індії значно випередило законодавство, покликане регулювати це як платформу аналітики блокчейну. Chainalysis поставив країну на перше місце у своєму Global Crypto Adoption Index за 2023 рік випущений у жовтні. Крім того, Індія посіла друге місце за оціночною вартістю криптовалюти, отриманої в період з липня 2022 року по червень 2023 року, зафіксувавши близько 250 мільярдів доларів у криптовалюті за минулий рік. Для порівняння, США зафіксували приблизно 1 трильйон доларів у криптовалюті за той самий період.

Однак у міру того, як широке поширення криптовалют зростає, зростає й кількість шахраїв, які націлюються на жертв, які, можливо, не знайомі з технологією блокчейн. У другій половині 2023 р. Індійська влада розслідувала схему Понці Solar Techno Alliance (STA).. Криптоафера STA може бути однією з найбільших в Індії на сьогоднішній день, оскільки, за даними поліції Одіші, в ній було задіяно близько 1000 крор і 2 лакх людей.

Зростання біткоіна

Починаючи з цінами нижче 17 000 доларів, біткойни [BTC] досягла повільного, але значного відновлення, наближаючись до позначки в 45 000 доларів, якої цього року вона ще не досягла. Геополітичні потрясіння, такі як вторгнення Росії в Україну в 2022 році, сильно потрясли цей сектор, але в 2023 році відбулася консолідація цін і відносна стабільність на природно нестабільному ринку. Зростання біткойна так само впливає на інші найпопулярніші криптовалюти та токени, тому кілька популярних активів мають висхідну траєкторію. Із максимальної кількості біткойнів у 21 мільйон більше 19 мільйонів BTC перебували в обігу станом на кінець грудня.

Скріншот, на якому показано траєкторію цін біткойна за минулий рік

Скріншот, на якому показано траєкторію цін біткойна за останній рік | Фото: CoinMarketCap

Згідно зі статистикою CoinMarketCap, за минулий рік біткойн зріс на 161,26%, але найбільша криптовалюта за ринковою капіталізацією далека від своїх максимумів 2021 року, коли її ціна перевищила 65 000 доларів. Ефір Ethereum [ETH]друга за величиною криптовалюта за ринковою капіталізацією, минулого року зросла на 83,54%.

Source link

Поділіться своєю любов'ю