Ось чому біткойн є кращою інвестиційною можливістю, ніж золото

Ці два активи, здається, завжди викликають порівняння.

Це був чудовий час бути власником Bitcoin (BTC 0,57%). З початку 2023 року найбільший цифровий актив зріс на 307%. Затвердження спотових біржових фондів (ETF), а також Квітнева половинкабули недавніми каталізаторами.

Інвестори можуть бути здивовані, дізнавшись, що золото також є близько рекордно високих значень завдяки бичачим настроям. Біткойн і цей дорогоцінний метал часто порівнюють один з одним. Але провідна криптовалюта є кращим активом для володіння.

Чим біткойн і золото схожі

Учасники ринку люблять порівнювати біткойн і золото. Тому, можливо, варто спочатку зрозуміти деякі подібності між цими двома.

Дефіцит – це те, про що інвесторам слід пам’ятати. У програмному забезпеченні біткойна закарбовано обмеження на 21 мільйон монет. А в земній корі є певна кількість золота.

Ціни на активи, які мають фіксовану пропозицію, теоретично повинні зростати разом із зростанням попиту. Цей основний економічний принцип допомагає пояснити, чому золото протягом тривалого періоду часу вважалося популярним засобом збереження вартості.

Крім того, тут також є певна корисність. Золото використовується в основному в ювелірних виробах, але воно присутній і в деяких промислових умовах. Подібним чином цінність біткойна полягає в тому, що він є повністю децентралізованою мережею без жодної відповідальної особи, що дозволяє скоротити транзакційні витрати під час надсилання грошей комусь по всьому світу.

Край біткойна

На високому рівні легко зрозуміти, наскільки дефіцитні біткойн і золото. Крім того, вони обидва корисні в різних ситуаціях. Але якщо ми копнемо глибше, то легко побачимо, що найкраща криптовалюта є чудовою інвестицією.

Повернемося до теми дефіциту. Інвестори можуть подумати, що золото має фіксований ліміт пропозиції, але це не може бути далеким від істини. За даними Геологічної служби США, видобуто 77% усього золота в земній корі. Отже, залишається значна кількість золота, яку ще потрібно видобути.

Якщо з будь-якої причини попит на золото різко зросте за короткий проміжок часу, видобувні компанії отримають стимул активно інвестувати, щоб розширити свою діяльність, щоб націлитися на райони по всьому світу, до яких може бути важко дістатися. Іншими словами, графік пропозиції золота може бути змінений на основі тенденцій попиту.

Ось де біткойн виділяється. Це абсолютно скінченно. Згаданий раніше ліміт пропозиції в 21 мільйон монет навряд чи зміниться, якщо зацікавлені сторони біткойна не захочуть повністю підірвати ціннісні пропозиції всієї мережі. Оскільки графік поставок біткойна неможливо змінити, його ціна зазвичай нестабільна.

Порівняно із золотом, яке є фізичним товаром, біткойн є цифровим активом. А це означає, що його легше зберігати і транспортувати. Біткойн також можна розділити на набагато менші одиниці, але також прийнятний для певних транзакцій. Спробуйте піти в ресторан і відрізати шматок золота, щоб заплатити за рахунок.

Інвесторам також не варто ігнорувати дебати про запас вартості, який, ймовірно, є аспектом, який розглядається найбільше при порівнянні біткойна та золота. Тут біткойн сяє яскравіше дорогоцінного металу.

Зрештою, заощадження та інвестиції — це підвищення купівельної спроможності з часом. За останні п'ять років ціна біткойна різко зросла на 718%. Це означає, що інвестиція в 1000 доларів США в червні 2019 року коштувала б майже 8200 доларів США сьогодні.

З іншого боку, ціна унції золота зросла лише на 73% за той самий період часу. І цей період включав серйозні руйнівні події, такі як пандемія, інфляційний тиск, вищі процентні ставки та загальна економічна невизначеність.

У майбутньому біткойн і золото, ймовірно, продовжуватимуть порівнювати. Але я думаю, що в найближчі п’ять-десять років провідна криптовалюта стане кращою можливістю для інвестицій.

Ніл Пател і його клієнти не мають жодної позиції в жодній із згаданих акцій. Motley Fool має позиції в біткойнах і рекомендує їх. Строкатий дурень має a політика розкриття інформації.

Source link

Поділіться своєю любов'ю