Прогнози ціни біткойна (BTC) на 2024 рік

Філіп Радванскі | Sopa Зображення | Lightrocket | Getty Images

Bitcoin у 2023 році відбулося величезне зростання, коли цифрова валюта зросла приблизно на 152% за рік.

І ряд коментаторів, з якими спілкувався CNBC — як усередині, так і поза індустрією криптовалют — очікують, що зростання продовжиться.

Після досягнення рекорду в 2021 році, 2022 рік для біткойна був важкимякий ознаменувався крахом гучних проектів, проблемами з ліквідністю та банкрутствами.

Того року FTX, колись одна з найбільших у світі криптовалютних бірж, подала заяву про банкрутство. У 2023 році її засновник Сема Бенкмана-Фріда визнали винним за всіма семи кримінальними пунктами порушили проти нього федеральні прокурори США

Також у 2023 р. Чанпен Чжао з Binance визнав себе винним до кримінальних звинувачень і залишив посаду генерального директора компанії в рамках врегулювання 4,3 мільярда доларів США з Міністерством юстиції.

Тепер, коли ці дві резонансні справи закриті, багато керівників криптовалютних компаній вважають це шанс рухатися вперед і підведіть риску під поганою поведінкою двох дітей-постерів галузі.

Із запалом, що повертається на крипторинки, керівники галузі називають початком нового зростанняголовним чином базуючись на двох речах — «халвінгу» біткойнів і потенційному схваленні біржового фонду біткойнів у США

Наполовину, що відбувається кожні чотири роки, це подія, записана в коді біткойна. Винагорода, яку так звані майнери отримують за видобуток біткоїнів, зменшується вдвічі. Це зберігає обмеження на пропозицію біткойнів, яких коли-небудь буде лише 21 мільйон. У попередніх цінових циклах, халвінг передував зростанню ціни біткоїна.

Тим часом зростає хвилювання, що Комісія з цінних паперів і бірж США схвалить перший в історії біткойн ETF, після років опозиції. Це означало б, що інвестори можуть купувати продукт, який відстежує ціну біткойна, без необхідності переходити на обмін і зберігати цифрову валюту безпосередньо. Представники галузі сподіваються, що це залучить ширше коло інвесторів, зокрема, великих інституційних інвесторів.

З усім цим хвилюванням приходять деякі досить сміливі прогнози щодо ціни біткойна. Ось добірка деяких із них.

Марк Мобіус: 60 000 доларів

У 2022 році Марк Мобіус правильно прогнозував, що біткойн впаде до 20 000 доларів, коли він торгувався вище 28 000 доларів. Після цього він оголосив ціну в 10 000 доларів, якої він дотримувався в 2023 році. Однак це не відбулося, оскільки біткойн зріс.

У 2024 році Мебіус сказав CNBC, що до кінця року біткойн може досягти 60 000 доларів.

«Немає обґрунтувань для цього прогнозу», — сказав Мобіус, за винятком того, що біткойн ETF виглядає ймовірним і «це підвищило інтерес» до криптовалюти.

Майнінг бітів: $75 000

Ювей Ян, головний економіст криптомайнінгової фірми Bit Mining, вважає, що до 2024 року біткойн може досягти максимуму в 75 000 доларів.

Ян пов’язує очікуване зростання цін із схваленням біткойн-ETF, що призведе до збільшення інституційних інвестицій у біткойни, а також зниженням біткойнів у травні 2024 року вдвічі, що призведе до обмеження пропозиції біткойнів.

«Я передбачаю, що біткойн торгуватиметься приблизно від 25 до 75 тисяч доларів у 2024 році та від 45 до 130 тисяч доларів у 2025 році», — сказав Ян у електронному листі.

«Хоча високі ціни можливі, не всі інвестори отримають прибуток через нестабільність ринку та людську схильність до страху та жадібності».

Значок фондової діаграмиФондова діаграма значок

Динаміка ціни біткойна за останній рік.

Ян сказав, що схвалення ETF залишається найбільшою історією для біткойнів у 2024 році, хоча інвесторам слід бути певною мірою обережними щодо часу, враховуючи рани, залишені крахом великих криптокомпаній, таких як Luna та FTX, і оскільки це рік виборів, коли тема криптовалюта, швидше за все, стане політичною проблемою.

«Визначити ринок важко, але поступовий підхід — накопичення на ведмежих ринках і фіксація прибутку на бичачих — може бути більш ефективною стратегією для тих, хто не має ранніх накопичень».

CoinShares: 80 000 доларів США

Джеймс Баттерфілл, керівник відділу досліджень CoinShares, сказав, що у 2024 році ситуація з цифровими активами очікується «значна зміна» через потенційне схвалення біткойн-ETF у США.

«Ця довгоочікувана розробка має на меті розширити базу інвесторів для криптовалют та тісніше інтегрувати їх із традиційними фінансовими ринками», — сказав Баттерфілл електронною поштою CNBC.

«Оцінки показують, що збільшення інвестицій на 20% від поточних активів під управлінням (близько 3 мільярдів доларів США) може потенційно підняти ціни біткойнів до 80 000 доларів США».

Тим часом, сценарій зниження центральними банками процентних ставок також може «зіграти вирішальну роль» у зростанні біткоіна, додав Баттерфілл.

Ринок також розглядатиме фактори, окрім халвінгу — який, на його думку, уже оцінений у біткойнах, — які можуть вплинути на ціну цифрової монети далі.

«Таким чином, незважаючи на те, що халвінг є відомою подією, інші елементи, зокрема потенціал для зниження процентної ставки, ймовірно, будуть суттєвими у формуванні ціни біткойна в майбутньому», — сказав Баттерфілл.

Nexo: 100 000 доларів

Антоні Тренчев, відомий біткойн-бик і співзасновник Nexo, криптовалютної біржі, вважає, що біткойн може досягти 100 000 доларів у 2024 році.

У 2022 році він закликав біткоїн досягти 100 000 доларів, але цього не сталося. Натомість того року ціна біткойна впала. Він утримався від будь-яких подальших прогнозів цін.

Але в грудневій записці Тренчев відновив свій запит на 100 000 доларів США на 2024 рік, посилаючись на зменшення вдвічі та потенційне схвалення кількох біткойн-ETF.

«Я очікую, що у 2024 році твін-турбо стимулювання біткойна вдвічі та схвалення спотового ETF підніме біткойн до 100 000 доларів США з перспективою подальших максимумів у 2025 році», — сказав Тренчев у примітці. «Шлях до 100 000 доларів США буде вскритий несподіваними вибоїнами та двозначними падіннями, як біткойн».

Тренчев додав, що найбільші прибутки принесуть цифрові токени та проекти, «про які ще навіть не йдеться».

Standard Chartered: 100 000 доларів США

У листопаді Standard Chartered подвоїла свою заявку на біткоїни на суму 100 000 доларів, зроблену в квітні. Банк заявив, що це буде зумовлено схваленням численних ETF.

Халвінг також підтримає біткойн, повідомили в банку.

Керол Александр: 100 000 доларів

У 2022 році професор фінансів Університету Сассекса Керол Александер провів досить успішну спробу оцінити майбутню ціну біткойна.

Вона передбачила, що біткойн знизиться до 10 000 доларів у 2022 році. Того року біткойн впав приблизно до 15 480 доларів, згідно з даними CoinDesk. У 2023 році, за словами Олександра, біткойн зросте до 50 000 доларів. Біткойн досяг річного максимуму в приблизно 44 700 доларів на початку грудня.

Олександр сказав CNBC, що протягом першого кварталу 2024 року біткойн торгуватиметься в діапазоні від 40 000 до 55 000 доларів через «професійних трейдерів, які створюють волатильність».

Наступний етап залежатиме від того, коли Комісія з цінних паперів і бірж США досягне розрахунків звинувачення проти Coinbase і Binance, які можуть знадобитися перед схваленням біткойн ETF, за словами Олександра, повторюючи інших коментаторів. The SEC подав до суду як на Coinbase, так і на Binance у 2023 році.

Александер сказав, що погашення цих звинувачень, ймовірно, відбудеться або в другому, або в третьому кварталі, після чого ETF будуть затверджені, і ціна біткоїна зросте до 70 000 доларів США, нового історичного максимуму.

Ціна після цього залежить від здатності постачальників ETF, таких як Blackrock і Fidelity, «оснастити своїх маркет-мейкерів не тільки створювати ETF, але й захищати маніпуляції цінами» на біржах, які створюють «надмірну волатильність».

«До кінця 2024 року ціна може перевищити 100 тисяч доларів, але лише якщо алгоритми маркет-мейкерів Blackrock і Fidelity зможуть зменшити волатильність», — підсумував Олександр.

Matrixport: $125 000

Matrixport, яка представляє себе як фірма, що надає криптофінансові послуги, у листопаді опублікувала записку, згідно з якою біткойн досягне 63 140 доларів США до квітня 2024 року та 125 000 доларів США до кінця наступного року.

«Виходячи з нашої моделі інфляції, очікується, що макросередовище залишатиметься стійким попутним вітром для криптовалюти. Очікується ще одне зниження інфляції, що спонукає Федеральну резервну систему, ймовірно, ініціювати зниження процентної ставки», — йдеться у звіті Matrixport.

«У поєднанні з геополітичними перехресними течіями ця здорова доза грошової підтримки повинна підштовхнути біткойн до нових максимумів у 2024 році».

Багато коментаторів бачать пом’якшення монетарної політики як підтримку біткоіну, який вважається ризикованим активом. Тим часом деякі бачать біткойн як своєрідний актив, куди можна вкладати гроші під час геополітичної боротьби, хоча багато хто не погоджується з цією теорією.

CoinFund: до $500 000

Венчурний капітал CoinFund має одну з найвищих цін на біткойн у 2024 році.

«Біткойн має сильну зворотну кореляцію з доларом і реальною прибутковістю, і обидва зараз падають», — сказав CNBC електронною поштою Сет Гінс, керуючий партнер CoinFund. «Ми також очікуємо, що наскрізні надходження після запуску спотового ETF BTC, а також зростання хвилювання навколо ймовірного схвалення спотових ETF ETH (ефіру) пізніше в 2024 році будуть досить значущими».

Гіннс додав, що, на його думку, галузь перебуває в процесі «нормалізації регулювання».

Гінс сказав, що біткойн може досягти 1 мільйона доларів за монету «у цьому наступному циклі», але сказав, що більш «розумне очікування» на 2024 рік становитиме біткойн від 250 000 до 500 000 доларів.

Source link

Поділіться своєю любов'ю