Розробники біткойнів рекламують «програмованість» як каталізатор наступного зростання

(Bloomberg) — Після довгоочікуваного запуску американських біржових фондів біткойнів у січні та оновлення програмного забезпечення один раз на чотири роки під назвою «розполовинення» минулого місяця, велике питання для багатьох криптоінвесторів що спричинить наступне зростання найбільшої криптовалюти?

Багато розробників вважають, що у них є відповідь: додавання можливості програмування до блокчейну біткойн. Сьогодні багато хто розглядає біткойн як цифрове золото — токен, який ви тримаєте для підвищення вдячності, але нічого іншого з ним не можете зробити. Хоча ви можете використовувати його найбільшого конкурента, Ether, для обміну монетами та отримання прибутку в мережі Ethereum, блокчейну Bitcoin не вистачає можливості легко підтримувати додатки за допомогою так званої функції смарт-контрактів, яка дозволяє використовувати такі функції, як самовиконувані угоди, що зберігаються. на блокчейні.

Протягом багатьох років розробники різними способами намагалися виправити цей навмисний недолік дизайну. Вони створили мережі біткойн «Layer 2», такі як Lightning, призначені для масштабування біткойнів для додатків, таких як платежі. Деякі з них виявилися ненадійними, а так звані мости — програмна інфраструктура для переміщення токенів між мережами — були схильні до злому, що змушувало багатьох користувачів вагатися використовувати їх. У будь-якому випадку багато біткойнерів не зацікавлені у використанні жетонів для платежів і тримають їх на довгострокових ставках, які зростуть у тому, що стало відомо як «ходлінг». Однак без нового каталізатора, який би підтримував ентузіазм інвесторів щодо біткойна, оригінальна криптовалюта відступила від свого історичного максимуму в майже 74 000 доларів, встановленого в березні.

Однак нещодавно все змінилося, коли торік почали використовувати Bitcoin Ordinals — спосіб створення незамінних токенів шляхом вбудовування даних у сатоші, як називається найменший номінал Bitcoin. Незабаром після цього анонімний розробник на ім’я Домо запропонував токени BRC-20, які використовують той самий механізм написів для випуску токенів у блокчейні біткойн. Це, у свою чергу, змусило команди розробників шукати шляхи забезпечення ще більшої програмованості біткойнів. Біткойн-спільнота розглядає такі пропозиції, як OP_CAT, який буде оновлювати програмне забезпечення самої мережі та полегшувати програмування. Підходи, над якими ми працюємо, включають один від команди, з якою бере участь Domo, Layer 1 Foundation. Інший підхід — від стартапу Arch, який щойно зібрав 7 мільйонів доларів у раунді під керівництвом Multicoin Capital.

«Це величезне відкриття для біткойнів», — сказав Кайл Самані, співзасновник Multicoin. «Це дуже добре для користувачів».

За словами головного виконавчого директора Arch Метта Мудано, Arch планується відкрити для всіх розробників уже в цьому місяці. На основі біткойн використовується платформа програмного забезпечення, яке потенційно дозволить портувати програми з мережі Solana на біткойн. За його словами, близько 20 команд розробників уже створюють програми для таких функцій, як запозичення та позичання за ординали, а також децентралізовані біржі та стейблкойни.

Тим часом Layer 1 Foundation створює програмований модуль для так званого метапротоколу BRC-20, який, по суті, є просто повідомленнями, що зберігаються в коді, розміщеному на блокчейні біткойн. Індексатор може знайти ці повідомлення та виконати обчислення подібно до смарт-контрактів на Ethereum. Оскільки біткойн має набагато довший час підтвердження блокування, ніж Ethereum – 10 хвилин проти 12 секунд зараз – це залишає більше часу для виконання обчислень, «ми насправді можемо зробити більше», – сказав Еріл Езерел, засновник Best in Slot, агрегатора та дослідника Ordinals.

«Це схоже на другу главу криптовалюти, — сказав Езерель. “Воно велике. Це змушує нас сумніватися, як ми будуємо речі». Хоча створення за допомогою метапротоколів простіше, його достатньо для підтримки більшості фінансових програм, сказав він.

Не всі в спільноті програмістів Bitcoin переконані, що це майбутнє криптовалюти. Джефф Гарзік, колишній розробник ядра біткойна та співзасновник криптоінфраструктури та розробника додатків Bloq, очікує, що Layer 2 зрештою переможе, оскільки використання їх для транзакцій буде дешевшим, ніж запуск програм на біткойнах.

«Програмованість біткойнів зростає — завдяки цим новим біткойнам L2 розширюється охоплення біткойнів», — сказав Гарзік, який працює над злиттям біткойнів та Ethereum Layer 2. «Це одночасно стимулює екосистему Ethereum, а також конкурує з екосистемою Ethereum. .”

Незважаючи на це, нові підприємства роблять ставку на те, що цей новий тип програмування може призвести до напливу децентралізованих фінансових програм на біткойнах. Наразі загальна вартість токенів, заблокованих на ринку Bitcoin DeFi, становить близько 1,1 мільярда доларів США порівняно з 52,7 мільярда доларів США для Ethereum, згідно з даними DeFi Llama.

«Екосистема DeFi біткойнів може вирости до найбільшої серед усіх криптовалют», — сказав Тобі Льюїс, засновник OrdinalsBot. «Цілком можливо, що ринкова капіталізація екосистеми Bitcoin DeFi може зрости до трильйонів доларів протягом наступних кількох років, і це, схоже, є одним із головних факторів зростання криптовалюти в цьому циклі».

І якщо попит матеріалізується, це, можливо, стане наступним каталізатором, на який, здається, чекають інвестори в біткойн.

© Bloomberg LP, 2024Source link

Поділіться своєю любов'ю