Що говорять три індикатори про наступний великий крок біткойна

Біткойн застряг у колії. Крипто OG відстежує та повторює свої кроки з березня, заблоковані в досить виснажливому торговому діапазоні – від 56 500 до 74 000 доларів за монету – без будь-якого чіткого напрямку. І якщо ви володієте біткойнами (або збираєтеся їх придбати), це, ймовірно, змусило вас задуматися про його наступний реальний крок. Ось три індикатори, які можна використовувати, щоб оцінити статус зростання біткойна та зрозуміти, що він може зробити далі.

1. Верхній індикатор циклу Bitcoin Pi

Щодо акцій, бичачий ринок технічно закінчується, коли ціни падають на 20% або більше. Але з біткойнами такі падіння є нормальними для курсу. Біткойн отримав п’ять таких величин (білим) після того, як він досяг дна в 15 500 доларів минулого року Листопад 2022 року – але загалом він все ще зріс приблизно на 350% (зелений).

Відтоді, як у листопаді 2022 року він досяг дна, біткойн зріс приблизно на 350%. За цей час він п’ять разів впав на 20% більше. Діаграма, складена за допомогою TradingView.

Тож аналітикам довелося придумати химерніші способи розшифрувати статус бичачого ринку криптовалюти OG. Одним із них є Верхній індикатор циклу Bitcoin Piяка (вірте чи ні) встановила чотири основні піки біткойна три дні.

Індикатор запускає «сигнал на продаж», коли помаранчева лінія перетинає зелену лінію. Помаранчева лінія – це 111-денний біткойн ковзне середнє – тобто середня ціна біткойна за останні 111 днів, щодня оновлюється. Отже, зелена лінія бере 350-денне ковзне середнє біткойна та подвоює його. Якщо поділити 350 на 111, ви отримаєте 3,15 – і це близько до грецької літери пі, яка позначає число 3,142 (звідки і назва індикатора). Пі вимірює відношення довжини кола до його діаметра, якщо вам цікаво.

Графік показує індикатор Bitcoin Pi Cycle Top, який точно вимірює чотири основні вершини біткойна протягом трьох днів.  Верхній сигнал спрацьовує, коли помаранчева лінія (111-денна ковзна середня біткойна) перетинає зелену лінію (її 350-денна ковзна середня ціна подвоєна).  Джерело: LookIntoBitcoin.

Графік показує індикатор Bitcoin Pi Cycle Top, який точно вимірює чотири основні вершини біткойна протягом трьох днів. Верхній сигнал спрацьовує, коли помаранчева лінія (111-денна ковзна середня біткойна) перетинає зелену лінію (її 350-денна ковзна середня ціна подвоєна). Джерело: LookIntoBitcoin.

Ви помітите на діаграмі, що помаранчева лінія ще не повністю перетнула зелену лінію. Таким чином, згідно з індикатором, біткойн, швидше за все, матиме ще одну ногу вище, перш ніж завершиться зростання. І це може бути у формі останньої «фази ейфорії» (агресивного, нестабільного зростання), якщо ціна перетне зелену лінію, як це відбувається перед кожною з чотирьох попередніх вершин, виділених вище. Однак у короткостроковій перспективі все стане більш сумнівним, якщо його ціна спочатку впаде нижче 111-денної ковзної середньої, як це сталося, наприклад, наприкінці 2019 року (обведено на графіку).

2. Індикатор стану прибутковості пропозиції Bitcoin

Говорячи про потенційні фази ейфорії, нещодавно мою увагу привернув наступний графік від постачальника даних блокчейну Glassnode. Темно-синя лінія показує відсоток доступної пропозиції біткойнів, власники якого є в ній . На ранніх стадіях минулого зростання він піднявся вище 90%, сигналізуючи про «фазу перед ейфорією», коли довгострокові власники починають продавати свої монети. Але потім, коли біткойн почав підніматися вище своїх колишніх максимумів і входити в «режим визначення ціни», почалася остання «фаза ейфорії».

Відсоток доступної пропозиції біткойнів, власники якого мають прибуток, наразі становить 93,4% (темно-синя лінія).  Джерело: Glassnode.

Відсоток доступної пропозиції біткойнів, власники якого мають прибуток, наразі становить 93,4% (темно-синя лінія). Джерело: Glassnode.

У минулих пробіжках фази ейфорії тривали від шести місяців до року відсоток коливається навколо позначки 90%, оскільки короткострокові інвестори увійшли в зелену зону. Зараз ми майже три місяці перебуваємо у фазі ейфорії, коли 93,4% пропозиції біткойнів утримується прибутковими інвесторами. Отже, якщо цей індикатор буде працювати так само, як і раніше, ви можете очікувати ще три-дев’ять місяців сонячного світла, перш ніж над біткойнами почнуть кружляти темні хмари. З іншого боку, якщо рентабельність пропозиції впаде нижче світло-блакитної горизонтальної лінії посередині (наразі близько 65%), ці хмари можуть накотитися набагато раніше.

3. Розширення Фібоначчі

Ось ще одна грецька буква, на яку звертають увагу біткойн-інвестори: фі. Це число представляє число 1,618 – або в даному випадку це зворотний фі (0,618, що дорівнює одиниці, поділеній на фі). Тепер, на останніх двох ринках бичачого зростання, біткойн перевищив позначку 0,618 Розширення Фібоначчі до піку. Іншими словами, кожен бичачий пробіг знизу до верху становив трохи більше ніж 61,8% попереднього з точки зору процентного зростання. Розширення Фібоначчі 0,618 для це бичачий пробіг поставив биткоин трохи вище 100 000 доларів за монету. Отже, якщо історія повториться, біткойн підскочить десь вище цієї шестизначної позначки, перш ніж цього разу досягне максимуму.

Біткойн перевищив свій рівень розширення Фібоначчі 0,618 під час минулого зростання.  Рівень розширення Фібоначчі для цього зростання становить близько 100 000 доларів.  Діаграма, складена за допомогою TradingView.

Біткойн перевищив свій рівень розширення Фібоначчі 0,618 під час минулого зростання. Рівень розширення Фібоначчі для цього зростання становить близько 100 000 доларів. Діаграма, складена за допомогою TradingView.

Але привіт, ви знаєте стару відмову від відповідальності: попередні результати не є гарантією майбутніх результатів. Отже, хоча тут усе добре для біткойнів, просто пам’ятайте про потенційний ведмежий сценарій. Якщо ви запитаєте мене, я б сказав вам бути обережними, якщо ви побачите, що біткойн впаде нижче травневого мінімуму близько 56 500 доларів. Це сигналізує про серйозні зміни в поведінці інвесторів. Його нинішній діапазон побачить прорив до мінус у такому випадку – і вам, можливо, доведеться почекати деякий час, перш ніж біткойн нарешті захопить небеса.

Source link

Поділіться своєю любов'ю