Ставка на біткойн від MicroStrategy на межі несподіваної прибутковості для інвесторів

(Bloomberg) — MicroStrategy Inc. може бути на переломній точці, коли справа доходить до суперечливого рішення Майкла Сейлора майже чотири роки тому зробити ставку на майбутнє виробника корпоративного програмного забезпечення на біткойн.

Найбільш читані від Bloomberg

Квартальні результати, ймовірно, стануть більш мінливими через нещодавно затверджену зміну правил бухгалтерського обліку, яка вимагає оцінювати цифрові активи за ринковими цінами. Перед переглядом MicroStrategy довелося брати нарахування на знецінення, щоб списати вартість свого біткойна, коли ціни падали, але не могла розпізнати жодного зростання. Запровадити зміни можна до 2025 року.

Якщо компанія Tysons Corner, штат Вірджинія, MicroStrategy, вирішить прийняти перегляд на четвертий квартал, біткойн на балансі компанії зросте на мільярди доларів завдяки останнім покупкам і майже 60% росту біткойна за цей період. За прогнозом аналітиків, опитаних Bloomberg, інвестори, ймовірно, очікують збитків у розмірі близько 5,8 мільйонів доларів, коли компанія опублікує результати пізніше у вівторок.

У 2020 році MicroStategy стала першою публічною компанією, яка придбала біткойн як стратегію розподілу капіталу, а співзасновник і голова правління Сейлор згодом сказав, що фірмі необхідно прийняти цю політику, щоб вижити. Незважаючи на те, що Сейлор завоював захоплення прихильників цифрових активів, жодна інша американська публічна компанія, окрім Tesla Inc. і кількох пов’язаних з криптовалютою фірм, не вирішила тримати мінливу криптовалюту на своєму балансі. Станом на кінець грудня MicroStrategy володів 189 150 біткойнами.

«Подивіться, його суворі погляди на біткойн не принесли йому багато прихильників в інституційному інвестиційному співтоваристві або не принесли досі», — сказав Ленс Вітанца, аналітик компанії Cowen, яка має рейтинг «перевершити» акції MicroStrategy. «Тепер це може змінитися».

Навіть незважаючи на те, що квартальні результати були різко піддані коливанням ціни біткойна, ті, хто зберігав віру в Сейлора, були значною мірою винагороджені. Акції MicroStrategy зросли більш ніж на 300% з липня 2020 року, тоді як еталонний індекс Standard & Poor's 500 зріс приблизно на 60%, а технічний індекс Nasdaq 100 зріс приблизно на 70% за той самий період. MicroStrategy зросла на 3,3% до $506,96 станом на 10:21 ранку в Нью-Йорку.

Авуари компанії в біткойнах, які на початку року були зареєстровані на рівні 1,8 мільярда доларів США, будуть оновлені до приблизно 8 мільярдів доларів США та більше відповідно до поточної ринкової капіталізації компанії. Зміни в бухгалтерському обліку, якщо вони будуть прийняті, будуть лише частиною історії, оскільки компанія додала 30 905 біткойнів у цьому кварталі на суму понад 1 мільярд доларів до 31 грудня.

Тим часом очікується, що дохід MicroStrategy складе близько 133 мільйонів доларів США, що незначно змінилося порівняно з кварталом минулого року, як показують прогнози. За словами аналітиків, у майбутньому та з незмінним зростанням доходу прибутки MicroStrategy, швидше за все, будуть більше залежати від примхи ціни біткойна.

«Кожні три місяці він буде зростати або знижуватися», — сказав Вітанза.

Додатковий ризик волатильності виникає, оскільки компанія, відома як проксі-сервер біткойнів, уже стикається з новою конкуренцією для інвесторів. Близько дюжини спотових біткойн-ETF дебютували в січні, знизивши премію акцій MicroStrategy по відношенню до біткойнів. Це тому, що інвестори, які не бажали безпосередньо купувати криптовалюту, можуть отримати доступ через біржові фонди, багато з яких спочатку не стягують жодної комісії.

У MicroStrategy відмовилися коментувати, коли запровадять нові правила бухгалтерського обліку.

«Я думаю, що це було б в інтересах компанії, я думаю, що вони повинні прийняти негайно», — сказав Вітанза. «Вони боролися за це, то чому б не зробити це».

–За сприяння Ніколи М. Вайт.

(Оновлення для включення торгової діяльності в шостий абзац.)

Найбільш читані з Bloomberg Businessweek

© Bloomberg LP, 2024

Source link

Поділіться своєю любов'ю