Техаський біткойн-майнер Giga співпрацює з Phoenix Global в Аргентині

Брент Вайтхед і Метт Лострох на першому блоку, який вони побудували в східному Техасі.

Метт Лостро

Аргентинська провінція Мендоса славиться своїми виноградниками та насиченими мальбеками. Але популярний виноробний регіон у передгір'ях Анд також є домом для другий у світі за величиною запас сланцевого газу називається Vaca Muerta, що перекладається як «мертва корова».

Для двох Техас біткойн Шахтарі, родовища нафти пропонують ресурс мрії: витрачену енергію.

Брент Уайтхед і Метт Лостро, обидва випускники Техаського університету A&M, займалися видобутком корисних копалин біткойн на нафтових родовищах Східного Техасу з 2019 року. Саме тоді вони заснували Гіга Енергія з метою отримання спаленого природного газу та перетворення його на електроенергію для роботи біткойн-майнів, які, як відомо, енергоємні.

У вівторок Giga оголосила про свій перший набіг на Аргентину після розширення на території США та Шанхаю. Компанія співпрацює з Phoenix Global Resources, нафтогазовою компанією, яка працює в Мендосі, і з компанією, що надає IT-послуги, Exa Tech, щоб запустити 2-мегаватний біткойн-рудник на вершині Vaca Muerta.

Система Giga передбачає розміщення транспортного контейнера, наповненого тисячами біткойн-майнерів, на нафтовій свердловині, а потім перенаправлення природного газу в генератори, які перетворюють газ на електроенергію, яка використовується для живлення майнерів. Цей процес зменшує викиди в еквіваленті CO2 приблизно на 63% порівняно з безперервним спалюванням невикористаного газу, згідно з дослідженням Денверської компанії Crusoe Energy Systems. Це також перетворює витрачену енергію на цінний актив для виробників нафти.

«Уловлюючи природний газ, який живить модульні центри обробки даних для енергоємних обчислень, Giga активно сприяє зниженню глобальних викидів метану», — сказав Вайтхед в інтерв’ю CNBC. Уайтхед походить від довгої лінії «диких кішок», терміна, який використовується для опису тих, хто бере участь у розвідувальному бурінні з високим ризиком.

На невеликому пілотному майданчику в Аргентині Exa Tech займається наземними операціями, Phoenix Global постачає газ, а Giga постачає обладнання.

Операція з видобутку біткойнів у родовитій аргентинській нафтовій ділянці.

ExaTech

Видобуток біткойнів є особливо прибутковим, коли на криптовалюті спостерігається зростання ринку, що робить поточні ринкові умови особливо сприятливими для нарощування. Біткойн має злетіла 170% за останні шість місяців, торкнувшись кількох історичних максимумів ціни за останній час, підвищення, частково спричинене оптимізмом навколо запуску спотових біржових фондів біткойнів у США

Бум допоміг підняти ціни акцій публічних біткойн-майнерів. Риот Платформи минулого року зросла більш ніж у чотири рази. CleanSpark підскочив більш ніж у п’ять разів у 2023 році та зріс ще на 112% цього року. Майнінг шифрів минулого року зріс понад 600%, а у 2024 році – на 27%.

Лострох сказав CNBC, що Giga принесла понад 10 мільйонів доларів доходу в цьому кварталі. Це не єдиний шахтар, який бачить можливості в Аргентині, яка, згідно з даними Світового банку, займає 12 місце в списку найбільших світових викидів метану.

Крузо, що допомагає нафтові компанії, як ExxonMobil перетворити спалений газ на корисний ресурс, допоміг запустити шахту біткойнів у Vaca Muerta В червніяк частину поточних зусиль зі зменшення втрат енергії та впливу спалювання природного газу на навколишнє середовище.

Шахта Гіги навмисно маленька, щоб почати, і поки не планується, щоб вона була прибутковою. Перш ніж масштабувати операцію, компанія спочатку хоче переконатися, що зможе успішно імпортувати все необхідне обладнання. Шахта проводила тестування з грудня, і, за оцінками Lohstroh, сайт видобув біткойнів на суму від 200 000 до 250 000 доларів.

Giga проектує, що шахта має скоротити викиди CO2 приблизно на 30 000 тонн на рік на об’єкті, що розробляється вище за течією. Сайт також призначений для продажу будь-якої надлишкової електроенергії в мережу Аргентини, щоб як отримати дохід, так і стримати операційні резерви.

Операція з видобутку біткойнів у родовитій аргентинській нафтовій ділянці.

ExaTech

Крипто популярна в Аргентині

Це допомагає те, що біткойн не важко продати в країні, жителі якої протягом тривалого часу стикалися з економічною нестабільністю та шаленими коливаннями валют.

Уряду свідчать офіційні дані що річна інфляція досягла 211% у 2023 році, що є найвищим показником за 32 роки, що ще більше знизило купівельну спроможність країни. сьогодні, 2 з 5 аргентинців живуть у бідності.

Віталік Бутерін, співавтор ethereum, раніше повідомляв CNBC що криптовалюта має набагато більше випадків використання в Аргентині, ніж у багатьох інших частинах світу, зазначивши, що він знайшов кафе, які приймають біткойни та ефір.

Коли я відвідав Аргентину наприкінці 2021 року, багато людей використовували криптовалюту, багатьом людям подобалася криптовалюта”, – засмутився Бутерін. “Мене буквально впізнавали на вулицях Буенос-Айреса частіше, ніж мене впізнавали в Сан-Франциско”.

Президент Аргентини Хав'єр Мілей, Про це заявив на Всесвітньому економічному форумі в січні що “шокова терапія” є єдиним способом подолання глибокої кризи, з якою зіткнулася його країна. Одна з тактик передбачала девальвацію національної валюти на 50% з метою стримування інфляції. Мілей, який обійняв посаду президента в грудні, прийняв біткойн і запропонував доларизувати економіку, а також скасувати центральний банк і приватизувати пенсійну систему.

«Ми почали це ще до того, як Майлі прийшла на посаду», — сказав Лостро. «Я вважаю, що досить цікаво, що ми поступово, плавно переводимо це обладнання в Інтернет у регіоні, оскільки воно стає доларизованим, стає більш стабільним і дає реальні долари інвестицій в економіку».

Федеріко Бром, директор з розвитку бізнесу Exa Tech, каже, що Аргентина «загалом заборонила імпорт» як спосіб захистити свою валюту. Це може бути зустрічним вітром для масштабування бізнесу з видобутку біткойнів.

Тим не менш, Бром сказав, що він бачив «велику підтримку, багато галасу та великий інтерес» до того, що вони пропонують.

Виправлення: у попередній версії цієї історії була неправильна цифра прогнозованого скорочення викидів CO2 на аргентинській шахті Giga.

Не пропустіть ці історії від CNBC PRO:

Source link

Поділіться своєю любов'ю