Террі Севідж: Чи підходить вам біткойн?

Біткойн робить заголовки, оскільки регулятори нарешті схвалили спосіб «інвестування», для якого не потрібен криптогаманець, нерегульований «обмінний» посередник і «криптоключ», який можна легко втратити або вкрасти. Коротше кажучи, біткойн приєднався до ліги основних класів активів тепер, коли біткойн-біржові фонди (ETF) стануть доступними для широкого загалу через такі зіркові імена, як Fidelity, Invesco, Wisdom Tree тощо.

Ці ETF торгуватимуть на основі «спотової» (миттєвої) ціни біткойна. Примітно, що ф’ючерси на біткойни торгуються на платформі CME Group з грудня 2017 року. (Повне розкриття інформації: я входжу до ради директорів CME Group.)

Органи регулювання цінних паперів відклали реалізацію фактичної торгівлі «готівковими» цінами на регульованих біржах цінних паперів, щоб захистити інвесторів. Оглядаючись назад, численні та широко розголошені проблеми з «біржами біткойнів» підтвердили їхнє занепокоєння.

Але тепер настав час регульованої публічної торгівлі біткойнами. Отже, для моїх читачів головне питання: чи належить біткойн до вашого портфеля?

І проста відповідь полягає в тому, що це залежить від того, ким ви є, і як ви бачите власну толерантність до ризику. Ви інвестор, спекулянт, азартний гравець? Ви шукаєте гострих відчуттів, прибутків від торгівлі чи довгострокових прибутків? Ви хоч розумієте, що таке біткойн, що він робить чи може зробити в майбутньому?

Привабливість Bitcoin

Коли я вперше написав про біткойн кілька років тому (шукайте в моїх колонках на TerrySavage.com для «Основи біткойнів»), я пояснив, що це форма електронної валюти, схожа на альтернативи паперовим грошам, які використовувалися протягом століть.

Паперові гроші завжди було легко створювати, що з часом зменшувало вартість валюти. У стародавні часи римські імператори робили виступи на краях золотих і срібних монет, щоб власники монет не обрізали краї. Фактично, історично золото завжди було найкращим захистом від знецінення валюти (інфляції). Простий факт полягає в тому, що золото неможливо створити або знищити, незважаючи на багатовікові зусилля алхіміків.

Прихильники вважають біткойн «сучасним золотом» через його обмежену доступність. Згідно з нещодавньою статтею на Investopedia, загальна кількість біткойнів, які коли-небудь можуть існувати, становить 21 мільйон. Станом на 18 грудня 2023 року існувало 19 573 975 біткойнів. Це означає, що залишилося «видобути» 1 426 025 біткойнів.

Мало того, що пропозиція обмежена, але, як і золото, сам біткойн не може бути змінений через технологію блокчейн, яка використовується для його створення. (І я дозволю вам заглибитися в цей процес самостійно.)

Але через обмежену пропозицію біткойнів, а тепер і з більшим доступом до торгівлі та інвестування в них, ціна різко зросла за останні тижні. Він все ще нижчий за свій історичний максимум у близько 69 000 доларів під час піку криптовалютного ралі в листопаді 2021 року, але значно вище нещодавніх мінімумів у 16 ​​000 доларів наприкінці 2022 року.

Bitcoin у вашому портфелі

Робочий обід

будні

Отримуйте заголовки останніх ділових новин на свою поштову скриньку опівдні будніх днів.

Ціни в заголовках і майбутня реклама володіння біткойнами обов’язково змусять вас задуматися, чи варто вам бути покупцем зараз, чи, можливо, зачекати, поки ціна впаде, чи швидко увійти та вийти для швидкої торгівлі. Ви можете бути впевнені, що ваш брокер або інвестиційний консультант буде робити пропозиції, тепер, коли доступ до ціноутворення біткойнів є більш безпечним і регульованим — і тепер, коли ці покупки створюють комісійні!

Перш ніж діяти, ви повинні зрозуміти свою власну емоційну терпимість до ризику. Чи готові ви прийняти волатильність — і потенційні втрати, оскільки ціни на біткойн коливаються на основі емоцій трейдерів? Зрештою, біткойн — це просто товар, який не має внутрішнього використання. Навіть золото має реальне застосування в ювелірній справі та промисловості.

Ціни на товари коливаються залежно від попиту та пропозиції — впливу погоди на сільськогосподарську продукцію, впливу центральних банків на процентні ставки, впливу державної політики на вартість валюти. Але біткойн не має таких базових детермінант товарів; це суто спекуляція.

Якщо ви спекулянт або азартний гравець, біткойн, швидше за все, буде центром уваги в найближчі роки — чудове місце, щоб отримати трохи «дій». Ця волатильність привабить трейдерів, які прагнуть до волатильності, плануючи свої кроки дисципліновано.

Але якщо ви довгостроковий інвестор і створюєте пенсійний фонд, який допоможе вам прожити останні роки, будь ласка, обмежте свій вплив рівно стільки, щоб мати про що поговорити на вечірках. Дуже малоймовірно, що біткойн — або будь-яка криптовалюта — замінить долар протягом вашого життя. Це чиста спекуляція. І це «Дика правда».

(Террі Севідж є зареєстрованим інвестиційним консультантом і автором чотирьох книг-бестселерів, у тому числі «Правда Севіджа про гроші». Террі відповідає на запитання у своєму блозі за адресою TerrySavage.com.)

©2024 Террі Севідж. Розповсюджується Tribune Content Agency, LLC.

Source link

Поділіться своєю любов'ю