Число розробників криптографії впало на 24% у 2023 році, оскільки будівельники дивляться не тільки на біткойни та Ethereum

За останній рік тисячі розробників відмовилися від криптовалюти, але за кількома іншими ключовими показниками екосистема виглядає такою ж надійною, як і раніше.

Про це йдеться в новому звіті криптовенчурної компанії, опублікованому в середу Електричний капіталв якому йдеться про те, що кількість активних розробників криптографії з відкритим вихідним кодом різко впала на 24% з кінця 2022 до 2023 року. Станом на минулий місяць трохи більше 22 000 розробників зараз працюють у цій галузі через безліч блокчейнів.

Падіння відбулося, безумовно, завдяки крипто-зимі, яка настала після обвалу криптовалют на 60 мільярдів доларів UST і LUNA у травні 2022 року та наступні крах FTX у листопаді того ж року, що підірвало репутацію криптовалюти зростання промисловості.

Але в цій тенденції є срібна підкладка: переважна більшість розробників, які залишили індустрію у 2023 році, схоже, були розробниками доброї погоди, які майже не проводили часу в криптовалюті.

До грудня 2023 року понад 52% нових крипторозробників — із досвідом роботи один рік або менше — залишили простір. Натомість розробників із досвідом від одного до двох років впало лише на незначний 1%, а розробників із досвідом понад два роки. насправді виріс як категорія до кінця року зросла на 33%.

Географічне розмаїття цих розробників також зросло з часом. За даними Electric Capital, у 2018 році розробники зі Сполучених Штатів Америки становили 40% усіх розробників криптовалют у всьому світі. До 2023 року ця цифра скоротилася до 26%. Водночас частка крипторозробників із незахідних країн Азії, Африки та Латинської Америки за той самий період зросла з 18% до 36%.

Європа продовжує випускати найбільше крипторозробників у світі — 34% минулого року.

Різновиди блокчейнів, над якими працюють ці розробники, також багатообіцяюче розвивалися протягом багатьох років. Станом на 2023 рік 34% усіх розробників працюють над декількома ланцюжками, що є помітним збільшенням, яке свідчить про масштаби та глибину розробки в крипто-екосистемі, яка дедалі більше складається з кількох ланцюжків.

Ethereum, як не дивно, продовжує приваблювати більшість розробників криптовалют; минулого року понад 8000 кодерів постійно працювали над блокчейном. Але мережа Ethereum масштабується Багатокутник і суперник Солана також спостерігається помітне зростання кількості нових учасників.

Трохи нижче цих трьох мереж за активністю нових розробників, але вони самі по собі вражаючі Мережа БНБ, Космос, Арбітр, Полкадот, БІЛЯ, Лавина, Оптимізмі Інтернет комп'ютер—кожна з яких залучила від 2000 до 4000 нових розробників у 2023 році.

Найшвидше розвивалася нова крипто-екосистема 2023 року База: мережа Coinbase Ethereum рівня 2, яка взяв галузь штурмом після запуску в серпні. 999 унікальних розробників зробили внесок у Base за останні три місяці 2023 року.

Bitcoin, тим часом, незважаючи на свій статус оригінального блокчейну, більше не є найкрутішою дитиною на вечірці. Якщо колись мережа могла похвалитися, ще в 2015 році, що вона залучила більше нових розробників, ніж будь-який інший блокчейн — 17%, то минулого року ця цифра скоротилася до мізерних 2%.

Зараз екосистема Bitcoin підтримується основною групою з трохи більше 1000 розробників. Але деякі з цих будівельників можуть бути зайнятіші за інших.

Згідно зі звітом Electric Capital, менше 10% розробників Bitcoin працюють над Порядковіцифрові активи, вписані в крихітні номінали BTC, які схожі на NFT. Незважаючи на цей відносно низький показник, порядкові номери, які були a явище втікача у 2023 році зазвичай становили понад 50% транзакційного трафіку в мережі Bitcoin.

Редаговано Ендрю Хейворд

Будьте в курсі криптовалютних новин, отримуйте щоденні оновлення на свою поштову скриньку.

Source link

Поділіться своєю любов'ю