У 2023 році майнери продали складські запаси на 1,6 мільярда доларів, збільшуючи кількість біткойнів наполовинуОгляд

Ринковий бум 2023 року став благом для публічних біткойн-майнерів, багато з яких протягом 2023 року отримували тризначні прибутки. Найефективнішими у 2023 році були акції Marathon (591%), Bitfarms (582%), Bit Digital (553%) ), Cipher (546%) і Iris Energy (501%). Найважливіше те, що ці доходи відбулися після ведмежого 2022 року, коли акції майнінгу біткойнів впали на 78%, згідно з даними фондовий індекс майнінгу криптовалют.

Підпишіться тепер до Консультант Forbes з CryptoAsset і Blockchain і успішно орієнтуватися на американських гірках ринку біткойнів і криптовалют.

Державний сектор майнінгу біткойнів використовував високий ринок 2023 року, щоб залучити власний капітал, зміцнивши свої баланси та ліквідувавши борги. Загалом, за перші 9 місяців 2023 року найбільші публічні майнери біткойнів залучили 1,63 мільярда доларів США шляхом публічних продажів або приватних розміщень. Ймовірно, ці майнери продали додатковий капітал у 4-му кварталі 2023 року, але ми не дізнаємося точно, скільки, доки вони не опублікують фінансові дані на кінець року пізніше цього місяця.

Деякі майнери, як-от Marathon, використовували свіжий капітал для погашення величезних боргових навантажень, які виникли під час збільшення масштабів, щоб отримати плату за рахунками 2021 року, тоді як інші використовували кошти для фінансування розширення інфраструктури і нові замовлення майнерів ASIC.


Ключове тло

Зменшення субсидії четвертого блоку біткойна вдвічі заплановано на середину квітня. Ця чотирирічна подія негайно скоротить дохід від майнінгу вдвічі за рахунок зменшення кількості біткойнів, випущених на блок, на 50%. Якби це сталося сьогодні, наприклад, майнери заробляли б приблизно 140 000 доларів США за блок замість ~ 280 000 доларів США, які вони заробляють сьогодні від поточної винагороди за блок, яка включає комісію за транзакції та щойно викарбувані біткойни. Якщо ціна біткойна подвоїться, їх дохід залишиться на тому ж рівні.

Для багатьох майнерів минулий рік був періодом підготовки до того, що, ймовірно, буде найважчим роком у видобутку біткойнів, а продажі акцій свідчать про зміну стратегій фінансового управління, які публічні майнери використовують, щоб адаптуватися до поточних ринкових умов напередодні. навпіл. Наведена нижче діаграма ілюструє скорочення прибутку, яке вдвічі призведе до майнерів. Використовуючи гіпотетичний сценарій, коли майнер використовує 10 Antminer S19 XP за 0,06 дол. США, ми розглядаємо поточний операційний прибуток і операційний прибуток, якби завтра відбулося вдвічі за допомогою використання hashpriceміра доходу, яку використовують майнери, яка вказує, скільки грошей вони можуть заробити на день за свою обчислювальну потужність.

Як видно з діаграми, якби завтра відбулося удвічі, ця гіпотетична маржа майнера скоротилася б з 60% до 19% – значне зниження.

Варто зазначити, що ця гіпотетика розглядає лише прямі операційні витрати щодо електроенергії та що публічні майнери мають накладні витрати, які включають продажні, загальні та адміністративні витрати (SG&A) та інші витрати, такі як обслуговування боргу.

Компанія Core Scientific, яка нещодавно вийшла з банкрутства, є, мабуть, зразком того, як борги можуть обтяжувати публічного майнера біткойнів. Навіть після значного скорочення боргів у розділі 11 реструктуризації, Core Scientific повідомили 680 мільйонів доларів непогашеної заборгованості в 3-му кварталі 2023 року з договірними витратами на відсотки в розмірі 60 мільйонів доларів США за перші дев'ять місяців 2023 року за цими позиками.

Оскільки борг недосяжний, власний капітал став єдиним практичним засобом збору коштів для шахтарів у 2023 році

Публічні майнери біткойнів, як і інші публічні компанії, можуть використовувати боргові ринки або власний капітал для залучення капіталу. Збільшення власного капіталу зазвичай було основним засобом фінансування для цих компаній з двох причин.

По-перше, багато фінансистів з недовірою ставилися до кредитування сектора з таким нестабільним ринком. Однак у 2020, 2021 та 2022 роках, коли відсоткові ставки були практично нульовими, залучення боргу було кращим, оскільки борг був дешевшим і ця стратегія не розбавляла їхніх акціонерів.

Частина боргів, отриманих у минулі роки, походить від кредитних установ, наприклад Марафон $200 мільйонів кошти з Silvergate Bank, який нещодавно змотаний. інші, як Core Scientific, взяв борг через конвертовані банкноти (які можна перетворити на капітал), ковенанти та позики на фінансування ASIC-майнерів. Останню категорію зазвичай пропонували крипто-фінансові компанії, такі як NYDIG, Galaxy Digital і Foundry (серед інших), і вони зазвичай мали високі процентні ставки (10-15% або вище) і були забезпечені тими самими майнерами ASIC, яких вони фінансували. . Насправді угоди з фінансування ASIC складали значну частину боргу сектора. Фінансування ASIC становило $47,84 млн державних майнерів у 2020 році, $662,25 мільйонів у 2021 році та $641,80 мільйонів у 2022 році. Як орієнтир, щоб показати високу вартість цього боргу для майнерів, Bloomberg US Corporate High Yield Bond Index сплатив 6,926 % дохідності до погашення 2020-2023 рр.

Ці позики на фінансування ASIC завершилися у 2022 році з a хвиля дефолтів; $277 мільйонів підтверджених дефолтів надійшли від Iris Energy, Stronghold і Greenidge.

Підвищення ставок Федеральною резервною системою протягом 2023 року змінило цільову ставку федеральних фондів з 525-550 базисних пунктів, що зробило боргове фінансування в основному неприйнятним, тому продажі акцій зайняли практично всі зусилля сектора зі збору коштів.

Наповнені капіталом, державні шахтарі стирають борги, розширюючи діяльність

Шахтарі вперше використали ці надприбутки, щоб позбутися боргів. З кінця 2022 року до кінця третього кварталу 2023 року публічні біткойн-майнери зменшили свій тягар з 2,61 мільярда доларів США до 1,56 мільярда доларів США, тобто на 40% менше.

Гроші, зібрані публічними біткойн-майнерами у 2023 році, також пішли на замовлення ASIC-майнерів, щоб підвищити їхні хешрейти перед халвінгом. З 4-го кварталу 2023 року до першої половини 2025 року публічні майнери біткойнів мали на замовлення ASIC для майнінгу біткойн на суму понад 67 EH/s (для довідки, уся мережа Bitcoin наразі має 540 EH/s). Багато з цих замовлень на 2024 і 2025 роки стосуються останніх моделей наступного покоління, які очікуються в новому році, а саме моделей Antminer S21 і T21 і серії Whatsminer M60.

Деякі замовлення замінять існуючі моделі на діючих об’єктах, а інші обладнатимуть нові об’єкти та об’єкти, що будуються. Riot, наприклад, замовила величезну кількість установок M56 і M66 для свого повністю зануреного заводу Corsicana в Західному Техасі, який він планує почати наприкінці першого кварталу 2024 року, а Cipher планує заповнити свій завод Black Pearl – техаський біткойн. ферма для майнінгу, яку вона нещодавно придбала – з Antminer T21, коли вона буде повністю заряджена у 2025 році.

Провідні державні майнери мають 1,2 гігават потужностей, які зараз розробляються (ця цифра включає активне будівництво нових майданчиків, розширення через угоди про купівлю електроенергії з комунальними підприємствами та незавершені придбання). Ця цифра ілюструє, що разом ці майнери будують об’єкти, здатні виробляти 1,2 ГВт електроенергії; для порівняння Нью-Йорк вимагає потужності 5,5 ГВт. Оцінки споживання електроенергії всієї мережі Bitcoin, для довідки, становлять приблизно 17 ГВт, згідно з даними оцінки з індексу хешрейту;18,5 ГВт, відповідно за оцінками Кембриджа; або 18 ГВт, згідно з Coin Metrics.

Як галузевий консультант Аманда Фабіано сказала це«якщо ви не ростете, ви помрете», тому ці плани розширення будуть важливими для державних майнерів, щоб залишатися в хорошій формі після квітневого халвінгу.

Зараз майнери біткойнів HODL менше, ніж у 2021 році. Не більше

Крім того, до 2022 року багато хто накопичував монети, які вони видобули, замість того, щоб продавати їх для фінансування своїх операцій, вирішуючи покладатися на борг і капітал для фінансової смуги.

Тепер державні майнери обирають більш консервативний підхід. З 2022 року вони все більше покладаються на свої щомісячні запаси майнінгу та біткойн-казначейства для отримання готівки. На діаграмі нижче показано сукупне співвідношення ліквідації/виробництва для державних майнерів. Коефіцієнт вище 100% означає, що загалом публічні біткойн-майнери продали більше біткойнів, ніж видобули за місяць, тобто вони вичерпали свої резерви.

Завдяки їхнім новим фінансовим стратегіям – і тому факту, що їхні оцінки значно підвищилися протягом 2023 року – державні майнери зараз перебувають у набагато більш здоровому стані, ніж на початку 2023 року. Ми бачимо це покращення у тому факті, що майже всі протягом 2023 року вони знизили співвідношення боргу до власного капіталу (у більшості галузей співвідношення боргу до власного капіталу нижче 1,0 вважається здоровим).


Перспективи та наслідки

Щоб вижити після халвінгу біткойнів, майнерам потрібен не тільки надійний баланс. Їм також потрібні здорові операції, і деякі з них краще готові, ніж інші. Ознайомившись із останніми даними про ціни на електроенергію для цих майнерів та їхніми останніми замовленнями ASIC, ми можемо визначити енергоефективність їх роботи в порівнянні з їхньою вартістю електроенергії. Для ефективності парку ASIC чим менше число, тим краще. На діаграмі нижче ми показуємо поточну ефективність, а також представляємо прогнозовану ефективність із прозорими точками на діаграмі.

Більшість майнерів мають на меті знизити середню ефективність свого парку нижче 26 Вт на один терахаш. Гіпотетично, якби біткойн вдвічі відбувся завтра за поточних умов Економіка майнінгу біткойнів і ці майнери досягли такої ефективності парку, їхні беззбиткові ціни на електроенергію при 26 Вт за терахаш становили б приблизно 65 доларів США/МВт.

З огляду на цей аналіз ми бачимо, що Riot зараз найкраще позиціонується з операційної точки зору, оскільки вони можуть забезпечити надзвичайно низьку потужність, враховуючи свої можливості скорочення в Техаській раді з надійності електроенергії (ERCOT), і вони модернізують свій парк до наступного покоління. , високоефективні майнери. Подібним чином Terawulf має недорогу електроенергію та високоефективний флот, який стане ще ефективнішим завдяки останнім замовленням; Cipher і Hive також мають низьку вартість, але їм потрібно пройти довший шлях, щоб покращити свій флот.

Марафон – це крайній випадок. Стратегія компанії «зменшення активів» – коли вона історично покладалася на розміщення свого автопарку на інших об’єктах замість володіння власною інфраструктурою – спричиняє високі витрати на електроенергію, хоча на даний момент вона також має найефективніший парк. Marathon змінює цей підхід, придбавши два сайти для майнінгу біткойнів у Generate Capital (один у Керні, штат Небраска, а інший у Гранбері, штат Техас), які Generate повернув назад. Compute North у своєму банкрутстві у 2022 році.

Це допоможе знизити частину витрат на електроенергію Marathon ва-банк, але незрозуміло, чи буде цього достатньо, щоб знизити їх до діапазону, який дасть їм більше простору для дихання, коли настане удвічі. Звичайно, Marathon є одним із найбільших і найстаріших державних майнерів, і він досі залишається таким масивна військова скриня 15 174 BTC і 394 мільйони доларів готівкою, тож вони можуть тимчасово витримати маржу після вдвічі, яка заважає їм працювати.


Пункти прийняття рішень

Тим не менш, резерви отримають шахтарів лише після удвічі, якщо ціна біткойна не піде на новий великий бік. Тому, коли інвестори оцінюють акції цього року, можливо, найкраще зосередитися на майнерах із нижчими витратами на електроенергію, надійною операційною ефективністю та чіткими планами розширення, оскільки конкурентоспроможні витрати та зростання будуть ключовими для того, щоб витримати квітневе 50-відсоткове скорочення прибутку від майнінгу біткойнів. .

Наприклад, як ми згадували вище, Riot має один із найефективніших флотів і надзвичайно низьку вартість електроенергії. Компанія також має вражаючі BTC і грошові резерви 442 мільйони доларів обігового капіталу станом на 3-й квартал 2023 року та скарбницю в 6952 BTC, і Riot практично не має боргів.

Source link

Поділіться своєю любов'ю