Велике питання навколо криптовалюти після схвалення SEC

Вони очікують, що біткойн ETF прокладе шлях для подібних фондів для інших криптовалют, і вже є заявки на регулятивні ETF, пов’язані з Ethereum.

Але ймовірно, що падіння біткойна також відображало сумніви щодо того, як швидко він зможе позбутися своєї репутації маргінального активу.

Біткойн пройшов довгий шлях з тих пір, як його винахідник Сатоші Накамото, справжню особу якого так і не було розкрито, у 2008 році написав статтю, в якій виклав своє бачення однорангової версії електронної готівки, яка дозволила б надсилати платежі безпосередньо з одного стороні іншій без звернення до фінансової установи.

Я не вірю, що це колись стане валютою. Я вважаю, що це клас активів.

Ларрі Фінк, BlackRock

Але криптовалюта не змогла набути значного поширення як платіжна система, оскільки вона дорога та громіздка у використанні, недолік, який визнають навіть її найвпливовіші прихильники, такі як Ларрі Фінкамериканський мільярдер, який керує BlackRock, найбільшим у світі управляючим активами.

«Я вірю в це, тому що вірю, що це альтернативне джерело накопичення багатства», — сказав він в інтерв’ю на початку цього місяця.

«Я не вірю, що це коли-небудь стане валютою. Я вважаю, що це клас активів».

Але якщо біткойн не має практичної користі, що це означає для його ціни?

“Я вважаю, що він зростає, якщо світ більше наляканий, якщо люди бояться геополітичного ризику або бояться власного ризику”, – сказав Фінк. «Це нічим не відрізняється від того, що являло собою золото протягом тисячоліть.

«Це клас активів, який захищає вас. Але на відміну від золота, де ми виробляємо нове золото, ми майже досягли максимальної кількості біткойнів, які можна створити».

Однак Фінк передбачив, що технологія блокчейн, яка лежить в основі біткойна, зрештою зробить революцію у фінансах.

«Я думаю, що ми збираємося створити цифрові валюти. Ми будемо використовувати для цього технологію. Ми будемо використовувати блокчейн», – сказав він.

«ETF є першим кроком у технологічній революції на фінансових ринках. Другим кроком стане токенізація кожного фінансового активу».

Заявка BlackRock на біткойн-ETF у червні минулого року, коли він торгувався приблизно на рівні 25 000 доларів США, допомогла спровокувати величезне зростання ціни цифрової валюти, оскільки інвестори почали сподіватися, що підтримка гігантського менеджера активів допоможе розвіяти занепокоєння регуляторів. .

Криптоіндустрія роками наполягала на біткойн ETF, стверджуючи, що вони зменшать транзакційні витрати, відкривши сектор для більшої кількості інвесторів.

Включення в портфоліо

Ентузіасти біткойнів кажуть, що ETF розчистять шлях для включення цифрової валюти в 100 трильйонів доларів США (151,5 трильйонів доларів США) в інвестиційних портфелях, якими керують великі установи, такі як банки та суперфонди.

Навіть якщо мізерну частину цих коштів буде виділено на біткойн, це може призвести до значного зростання ціни цифрової валюти, враховуючи, що загальна ринкова вартість біткойна становить близько 820 мільярдів доларів США.

За перші кілька днів торгів минулого тижня спотові біткойн ETF залучили близько 2 мільярдів доларів США; BlackRock ETF досяг позначки в 1 мільярд доларів США за один тиждень.

У той же час великим інституційним інвесторам і фінансовим консультантам, ймовірно, знадобляться роки, щоб прийняти криптовалюти – якщо вони взагалі це зроблять.

Будучи відносно новим класом активів, криптовалютні ETF повинні пройти ретельну перевірку належної перевірки та перевірку відповідності, перш ніж великі фінансові компанії дозволять своїм консультантам рекомендувати продукти клієнтам.

Більше того, хоча початковий скептицизм Уолл-стріт щодо криптовалюти згас, вогнища ворожості залишаються.

Навіть американський регулятор, Комісія з цінних паперів і бірж, дав зрозуміти, що дав свій дозвіл неохоче.

Гері Генслер, голова SEC, сказав, що хоча регулятор схвалив кілька спотових біткойн-ETF, «ми не схвалили і не схвалили біткойн».

Інвестори, додав він, «повинні бути обережними щодо безлічі ризиків, пов’язаних з біткойнами та продуктами, вартість яких пов’язана з криптовалютою».

Тим часом гігант індексних фондів Vanguard також заявив, що не буде пропонувати спотові біткойн-ETF, заявивши, що вони не узгоджуються з його традиційними пропозиціями акцій, облігацій і готівки, «які Vanguard розглядає як будівельні блоки добре збалансованого , довгостроковий інвестиційний портфель».

“Більше схоже на рулетку”

А старший керівник Goldman Sachs попередив, що цифрові валюти все ще більше схожі на рулетку, а не на актив, який слід зберігати на пенсійному рахунку.

«Якщо ви хочете поїхати в Лас-Вегас, чудово», — сказав Шармін Моссавар-Рахмані, який очолює групу інвестиційної стратегії в Goldman Sachs Private Wealth Management. The Wall Street Journal.

«Люди можуть використовувати його, якщо хочуть, для тотальних спекуляцій, але це не інвестиція, і люди не повинні інвестувати в криптовалюти, біткойни, ETF, як частину інвестиційного портфеля».

Криптокритики кажуть, що тенденція біткойна до різких коливань цін, ніж інші активи, робить його непридатним фінансовим продуктом для збереження багатства.

Наприклад, коли фінансові ринки запанікували на ранніх стадіях глобальної пандемії коронавірусу, ціна біткойна впала більш ніж удвічі з максимуму лютого 2020 року до мінімуму через місяць. За цей час блакитні фішки США S&P500 втратив третину своєї вартості, а золото впало на 6 відсотків.

Більше того, критики побоюються, що біткойн ETF лише посилить волатильність його ціни, залучивши більше грошей і спростивши та здешевивши купівлю та продаж цифрової валюти для спекулянтів.

Навіть деякі перші прихильники криптовалюти, яких привернуло бачення Накамото платіжної системи, незалежної від урядів, центральних банків і основних банків, незадоволені прийняттям Уолл-стріт цифрової валюти.

Вони кажуть, що великі фінансові інституції псують початкове бачення, яке дозволяло людям вирватися з-під влади держави, і натомість перетворили цифрову валюту на спекулятивну іграшку.

І вони не надто задоволені тим, що нові біткойн-ETF будуть сильно залежати від банків Уолл-стріт і гігантів електронної торгівлі, які будуть діяти як «авторизовані учасники», які допомагають забезпечити збільшення та скорочення кількості акцій відповідно до попиту інвесторів. .

Source link

Поділіться своєю любов'ю