Вплив стейблкойнів PayPal на ринки

Представлення PayPal свого рідного стейблкоіна PayPal USD (PYUSD), викликав гарячі дебати в криптоіндустрії щодо можливого впливу на платежі та ширшого впровадження криптовалюти.

Незважаючи на те, що цей крок здається великим стрибком у напрямку прийняття криптовалют у звичайні фінанси, деякі спостерігачі галузі радять бути обережними. Вони підкреслюють перешкоди та обмеження, які можуть сповільнити ширше впровадження.

Що таке PYUSD?

Ця ініціатива спрямована на поєднання сфер фіатної та цифрової валют для споживачів, торговців і розробників. Генеральний директор PayPal Ден Шульман виділено потреба в стабільному цифровому фіатному каналі. PYUSD полегшує різні транзакції, включаючи платежі, перекази коштів між PayPal і сумісними зовнішніми гаманцями, а також конвертацію криптовалюти:

«Перехід до цифрових валют вимагає стабільного цифрового інструменту, який легко підключається до фіатної валюти, як-от долар США. Наша відданість відповідальним інноваціям і дотриманню нормативних вимог, а також досвід надання нових послуг нашим клієнтам створюють основу, необхідну для сприяння розвитку цифрових платежів через PayPal USD».

Монета розроблена для пом’якшення платіжних проблем у віртуальних середовищах, прискорення передачі вартості та спрощення залучення цифрових активів, будучи безпечнішою альтернативою мінливій природі більшості криптовалют.

PYUSD, будучи токеном ERC-20 у блокчейні Ethereum, призначений для сумісності з поширеними біржами, гаманцями та додатками Web3, і планується розширити його доступність для Venmo.

Хоча монета є кроком до скорочення розриву між звичайними та цифровими фінансовими екосистемами, широке впровадження PYUSD серед величезної бази користувачів PayPal на 200 ринках ще належить побачити.

Регулятивний нагляд за PYUSD здійснюється Департаментом фінансових послуг штату Нью-Йорк, а Paxos збирається публікувати щомісячний звіт про резерви та атестацію третьою стороною вартості резервних активів з вересня 2023 року, сприяючи прозорості.

Окрім PYUSD, PayPal продовжує зосереджуватися на покращенні освіти та розуміння цифрової валюти серед споживачів і продавців, доповнюючи свої існуючі послуги, які дозволяють клієнтам здійснювати транзакції у вибраних криптовалютах.

Вплив на галузь

«Запуск PYUSD справді означає, що найбільша платіжна компанія на сьогоднішній день використовує технологію блокчейн таким чином, що створює новий стандарт і новий рівень корисності в самому продукті», — зазначає Волтер Гессерт у американський банкір подкаст. Хессерт є керівником стратегії в Paxos, глобальній компанії, що розробляє блокчейн-інфраструктуру.

«Коли PayPal виходить на ринок і запускає стейблкойн, вони говорять іншим платіжним компаніям і своїм десяткам мільйонів продавців у всьому світі, сотням мільйонів споживачів, які мають свої програми, що стейблкойн — це реальний продукт, ” він додав.

Запуск PYUSD надсилає повідомлення: стейблкоїни в основному, поширюючи переваги блокчейну на щоденні транзакції.

Позиція Хессерта залежить від здатності PayPal виступати в якості іскри для більш широкого визнання криптовалюти. Цифрові активи часто живуть у власних обмежених системах, які стримуються регуляторними рамками. У цьому світлі поява стейблкойна, який виступає як міст між старими та цифровими грошима, має сильну привабливість.

Журнал: Справжні приклади використання штучного інтелекту та крипто, № 4: боротьба з підробками ШІ за допомогою блокчейну

Інших спокушає можливість використання стейблкойна PayPal у кількох системах, вважаючи, що це призведе до появи більшої кількості варіантів використання.

Пан Лораттавут, генеральний директор VUCA Digital, сказав Cointelegraph: «Якщо стейблкойн PayPal можна буде інтегрувати в крос-екосистеми, біржі та гаманці, це збільшить використання багатьох цифрових активів, токенів і криптовалют і зробить його фінансовим лідером, який зможе поєднати багато користувачів у криптосвіт».

Вона стверджує, що наявність стейблкоїнів, якими можна легко торгувати, переказувати та конвертувати в інші криптовалюти або фіатні монети, зробить їх більш універсальними та зручними для криптовалютних і нових користувачів.

Однак Lorattawut не знає про пов’язані з цим ризики. «Незважаючи на те, що стейблкойни та криптовалюти залишаються невеликою частиною фінансової системи, зростає зацікавленість у регулюванні стейблкойнів, якщо вони стають більшими та становлять системний ризик для економіки», — сказала вона.

Але вона також додала, що вихід PayPal на криптоарену може виступати каталізатором для крипто-керованої платіжної системи та добре для більш широкого впровадження крипто-ринку, незважаючи на давні проблеми з регулюванням і відповідністю.

Дехто вважає, що вихід PayPal на простір стейблкойнів може відкрити двері для інших фінтех-компаній наслідувати їхній приклад. Цей крок PayPal може створити прецедент для проактивного корпоративного підходу до інновацій Web3.

Інші більш суперечливі, як-от крипто-інфлюенсер Twitter The Wolf Of Crypto Streets.

Регулятори попередили банки про припинення роботи з PayPal незабаром після запуску стейблкойна, також зменшили шум. Регулятори США нещодавно подали кілька позовів проти технологічних компаній, які просувають токенізацію валюти.

Проблеми регулювання та відповідності

Вхід PayPal у цей світ схожий на двостороннє лезо. З одного боку, це може послужити іскрою для криптоплатіжної системи та допомогти більшій кількості людей використовувати цифрові активи. З іншого боку, розмір і вплив PayPal можуть посилити фокусування правил, що призведе до жорсткішої перевірки та необхідності правил.

Регулятори вже повстали проти цього. Максін Вотерс, головний демократ у Комітеті з фінансових послуг Палати представників, виявила занепокоєння щодо запуску PayPal власного стейблкоїна.

«Я глибоко стурбована тим, що PayPal вирішив запустити власний стейблкоїн, хоча досі немає федеральної системи регулювання, нагляду та схвалення цих активів», — Максін. написав незабаром після випуску стейблкойна.

Сильний фокус на правилах може задушити нові ідеї та позбавити крипторинку симпатії тих, хто цінує його вільний і, здебільшого, нерегульований характер.

Потенціал DeFi для обслуговування тих, хто не має банківських послуг

Відповідно до Світовий банк, приблизно 1,7 мільярда людей у ​​всьому світі не мають банківських рахунків, втрачаючи ключові грошові послуги. Це блокування традиційної банківської системи шкодить їхній здатності брати участь у глобальній грошовій грі.

Розподіл небанківського населення з 2011 по 2021 роки за регіонами. Джерело: Statista

Надаючи доступ до кредитів, заощаджень та інвестиційних можливостей, DeFi може надати владу людям, які не користуються банківськими послугами та мають недостатній доступ до банківських послуг, надаючи їм доступ до криптовалют і, таким чином, до глобальної фінансової системи.

Незважаючи на те, що багато написано про те, як DeFi може змінити долю багатьох країн без банківських послуг, це все ще залишається нездійсненою мрією. Численні вузькі місця все ще існують, причому нормативні проблеми перебувають у верхній частині списку.

Але якщо нормативні акти стануть більш узгодженими з сучасним мисленням і DeFi стане більш прийнятним, чи зможе стейблкоїн PayPal використовувати знайомство PayPal, щоб полегшити перехід від традиційного до DeFi?

У поточному стані PYUSD має сильні централізовані корені та не зробив стрибок у DeFi. Хоча все ще існує можливість для нього бути більш відкритим і вийти на децентралізовану арену, наразі це здається занадто безглуздо, щоб розважати.

Нещодавно: довіра — це найкраща стратегія на ведмежому крипторинку, — генеральний директор Trust Wallet

Натовп криптографів бореться з можливими хорошими та поганими сторонами стейблкоїна PayPal.

Хоча це потенційно може подолати розрив між старими фінансами та цифровими активами, реальні занепокоєння залишаються щодо дотримання систем Web2, оскільки вони недоступні для людей без банківського та регуляторного контролю.

Також є проблема з усиновленням. CoinMarketCap показує, що на момент написання статті токен займає 242 місце. Хоча токен знаходиться в 4452 списках спостереження, щодо нього все ще існують побоювання, багато ведмежі прапори.

Це свідчить про те, що ще багато потрібно зробити, щоб PYUSD став відомим на арені блокчейну. До того часу можна лише припускати, наскільки це може мати вплив на фінансову екосистему.