Як високо може піднятися біткойн? 100 000 доларів більше не здаються божевіллям

Багато людей справді не люблять криптовалюту — вона є всю громаду які витрачають свої дні, засуджуючи це як липке, енергопоглинаюче шахрайство. Вони можуть мати сенс або ні. Але рано чи пізно навіть ненависникам доведеться змиритися з тим фактом, що криптовалюта тут і залишиться, а головний актив галузі, біткойн, швидше за все, перевищить 100 000 доларів до кінця року.

Якщо це звучить надумано, вважайте, що біткойн просто перетнула позначку в 50 000 доларів і не так вже й далеко від історичного максимуму в близько 69 000 доларів, якого він досяг наприкінці 2021 року. Останнє зростання отримало додатковий поштовх завдяки підйому торгівлі під час місячного Нового року, але головним чином було спричинене припливом нової ліквідності від біткойнів ETF та ймовірність зниження ставок ФРС у найближчі місяці. А ще є майбутній халвінг, у результаті якого пропозиція нових біткойнів, видобутих щодня, впаде з 900 до 450. Попит і пропозиція та все таке.

Є ще й історія. Я скептично ставився до тих, хто стверджує, що криптовалютний ринок працює чотирирічними циклами, але, спостерігаючи за знайомою серією подій, що розігруються вчетверте, я думаю, що в цьому може бути щось. У цьому циклі нічого особливого не відбувається протягом двох років або близько того, після чого йде поступовий підйом, а потім спекулятивне вільне для всіх, і, нарешті, лиха, яка лопає бульбашку і приводить усіх до тями.

Перший цикл досяг піку в 2013 році, коли біткойн досяг немислимої на той час 1200 доларів США, а потім впав до 100 доларів після катастрофічний злом. Другий показав, як біткойн досяг майже 20 000 доларів у 2017 році, після чого послідували регулятивні зміни придушення ICO це призвело до падіння ціни до 3000 доларів. Далі прийшла манія 2021 року, коли біткойн досяг останнього історичного максимуму перед крахом Сема Бенкмана-Фріда імперія шахрайства знизив його до 16 000 доларів. Ви зрозуміли. Але також зверніть увагу на ключову особливість цих циклів: мінімальна ціна біткойна ніколи не опускається близько до попередньої, і кожен історичний максимум значно перевищує попередній. Згідно з цією логікою, біткойн досягне 100 000 доларів — це не просто ймовірність — це майже впевненість.

Якщо ідея фінансових циклів вас не захоплює, існує також теоретичний аргумент про те, що базова ціннісна пропозиція біткойна з кожним роком зростає. Нагадаємо, що біткойн з’явився спочатку як протест проти видовища, коли уряди друкують величезні суми грошей, щоб виручити банки, а потім продовжують витрачати, як п’яні моряки. Спочатку біткойн був формою грошей, які можна було вільно обмінювати та не підлягали інфляції чи державному контролю. Враховуючи божевільний рівень боргу США про яку я писав учора, ця справа виглядає привабливішою, ніж будь-коли.

Чи означає це, що до кінця року біткойн досягне 100 000 доларів? Звичайно, ні. Але запитайте себе: якби вам довелося поставити 50 доларів на те, чи буде біткойн вище або нижче цього числа, ви б взяли більше чи менше? Що стосується припинення криптовалюти, це виглядає більш надуманим, ніж будь-коли. Ненависникам це може ніколи не сподобатися, але їм доведеться до цього звикнути.

Джефф Джон Робертс
jeff.roberts@fortune.com
@jeffjohnroberts

ДЕЦЕНТРАЛІЗОВАНІ НОВИНИ

Після запуску телефону вартістю 1000 доларів США, який не мав жодної привабливості, крім безкоштовних жетонів, Солана знову намагається з другою версією пристрою, який продаватиметься за 450 доларів і, як повідомляється, вже зібрав 100 000 клієнтів, які платять. (CoinDesk)

Під час перехресного допиту адвокатами розробників біткойнів британський суддя сказав підроблені сатоші Крейга Райта припинити робити «нерелевантні звинувачення», оскільки він пропонував змінні історії, щоб пояснити сумнівні документи. (CoinDesk)

Судові документи свідчать про вирок Binance засновника CZ, запланований на 25 лютого, тепер має відбутися 30 квітня з невідомих причин. (CNBC)

Пітера Тіля Фонд засновників повідомляється, що в середині 2023 року інвестував 200 мільйонів доларів США в біткойни та Ethereum, що є ознакою того, що венчурні капітальні капітали можуть повернутися до криптовалюти. (Reuters)

Група цифрових валютВ останньому листі акціонерам повідомляється про результативний четвертий квартал із вищими прибутками та збільшенням оцінки та інвестиційного портфеля компанії. (Фортуна)

МЕМ МОМЕНТУ

Яка різниця за два роки:

Це веб-версія Fortune Crypto, щоденного інформаційного бюлетеня про монети, компанії та людей, які формують світ криптовалюти. Зареєструватися безкоштовно.Source link

Поділіться своєю любов'ю