Заарештований хакер Срікі: розгортання афери з біткойнами в Карнатаці в 2017 році | Особисті фінанси

Відомий хакер Шрікрішна Рамеш (Срікі), звинувачений у крадіжці великої кількості криптовалюти біткойн у 2017 році, був заарештований у зв’язку зі зломом веб-сайту криптовалютної біржі в Тумакуру, повідомила поліція у вівторок.

Срікі затримали пізно ввечері в понеділок. Його звинувачують у крадіжці біткойнів на суму один крор рупій у 2017 році.


Вид шахрайства: шахрайство з біткойнами


Сума: 1,14 крор рупій


Винуватці: Шрікрішна Рамеш, 29 років, псевдонім Шрікі


Історія обвинуваченого

29-річний Шрікрішна Рамеш, відомий під різними онлайн-псевдонімами, як-от AP, Rose та Big Boss, був програмістом із значними технічними навичками, набутими в школі. Повідомляється, що ці навички дозволили йому протягом багатьох років брати участь у різних кіберзлочинах. Після вивчення комп’ютерних наук в Амстердамі він повернувся до Індії, де його злочинна діяльність загострилася, включаючи злом індійських сайтів покеру та онлайн-ігор.


Розкриття афери

Шрікрішну Рамеша вперше заарештували в 2020 році у справі про наркотики Центральним відділом боротьби зі злочинністю (CCB). Його підозрювали в закупівлі наркотиків через DarkNet.

У період 2020-2021 років Срікі нібито перевів біткойни на суму 10 мільйонів рупій на різні гаманці за допомогою ноутбука, який було незаконно ввезено до в’язниці, розв’язавши шахрайство з біткойнами. Як повідомляє The Hindu, поліцейського нібито підкупили, щоб він вніс ноутбук усередину за вказівкою деяких впливових осіб, щоб перемістити біткойни та відмити гроші.

Цей інцидент призвів до посилення перевірки та, зрештою, до викриття його причетності до злому Unocoin Technologies Private Limited. Тут стверджується, що Срікі та, можливо, інші вкрали 60,6 біткойнів. Повідомлення про злам було надіслано 23 червня 2017 року, що призвело до FIR, поданого Harish BV, директором біржі криптовалют.

На момент злочину 1 BTC оцінювався в 1 67 481 рупій, а вартість викрадених монет становила 1,14 крор рупій.


Розслідування шахрайства з біткойнами

Шахрайство з біткойнами під час перебування на посаді BJP у Карнатаці включає звинувачення у вилученні поліцією великої кількості криптовалюти, яка була знайдена в криптовалютних гаманцях Sriki у 2020 році. Послуги засновників Unocoin широко використовувалися під час розслідувань відділу злочинності для відновлення Біткойн, знайдений у Срікі, згідно з судовими документами відділу боротьби зі злочинністю та SIT.

Чотирьох колишніх співробітників Центрального відділу боротьби зі злочинністю (CCB) раніше було названо обвинуваченими у справі за спроби злому різних криптовалютних гаманців, платіжних шлюзів і веб-сайтів фондових бірж за допомогою Sriki.

Уряд Конгресу створив SIT 30 червня 2023 року, незабаром після того, як він прийшов до влади в травні 2023 року.


Дії прийняті

Срікі був заарештований у готелі в Ганганагарі, де він проживав кілька днів. Срікі також звинувачують у кількох інших справах, зокрема в шахрайстві та зломі веб-сайту електронних закупівель.


Шахрайство з біткойнами в Індії

Індія вже досить довго бореться зі зростанням кіберзлочинності в країні. Минулого місяця Управління правозастосування вилучило активи на суму 98 крор рупій (близько 12,25 мільйонів доларів) у Раджа Кундри, чоловіка Шилпи Шетті, у рамках більш широкого розслідування справи про відмивання грошей, пов’язаної з біткойнами. Це сталося після січневого арешту Ніхіла Махаджана, менеджера заходів із Делі, у зв’язку з тією ж схемою Bitcoin Ponzi на 6600 рупій.

Запит походить з 2017 року, коли Аміт Бхардвадж, Аджай Бхардвадж і Махендер Бхардвай запустили схему Gain Bitcoin Ponzi через Variable Tech Pte Ltd, залучаючи інвесторів високою прибутковістю від видобутку біткойнів. Обіцявши 10% щомісячного прибутку на початку, схема згодом дала збій.

Махаджана звинувачують в отриманні 40 біткойнів вартістю приблизно 35 лакх рупій кожен від братів Бхардвадж за просування їхньої схеми, організовуючи заходи в Дубаї та забезпечуючи відвідування знаменитостей. Після скарг інвесторів у період з 2018 по 2019 рік поліція Махараштри та Делі зареєструвала кілька FIR. ED також стверджує, що Кундра отримав 285 біткойнів від Аміта Бхардваджа для організації майнінгу біткойнів в Україні.


Криптошахрайство Хімачал-Прадеш

У Хімачал-Прадеш шахрайство з криптовалютою на 2500 крор рупій вплинуло на приблизно 5000 осіб, у тому числі державних службовців і тих, хто отримав компенсацію за свою землю. Шахрайство, зосереджене навколо фіктивної криптовалюти під назвою «Korvio Coin», було організовано місцевими уродженцями Субхашем Шармою, Сухдевом Тхакуром, Хемраджем Тхакуром та іншими.

У схемі було задіяно понад тисячу поліцейських. Хоча багато хто втратив значні суми, деякі отримали прибуток, розширивши мережу інвесторів. Деякі з цих офіцерів навіть пішли на пенсію достроково, щоб стати повноцінними промоутерами шахрайської схеми.


Криптошахрайство Gurugram

Керівника консалтингової фірми Gurugram ошукала приблизно 38 лакхів рупій жінка, яка подружилася з ним через сайт подружжя.

Поліція повідомила, що жертву спокусили інвестувати в криптовалюту під назвою deuncoin і вимагали стягнути інші витрати.


За допомогою агентства

Перша публікація: 08 травня 2024 | 13:09 IST

Source link

Поділіться своєю любов'ю