Зустрічний макроекономічний вітер може спровокувати «нудне» біткойн-літо — або щось гірше

Біткойн більше не є табуйованою річчю, яку ваш дядько-технар незграбно згадує на сімейних зборах.

Що ж, можливо, це тільки для вас актив, але якщо так, то зараз ви в меншості.

Незалежно від того, вірите ви в біткойн чи ні, останніми роками та місяцями він дедалі більше руйнує традиційні фінанси. Установи можуть отримати доступ до криптовалюти через регульований ринок ліквідних деривативів, а нещодавно через біткойн ETF.

У той час як деякі традиційні фінансові лідери все ще критикують актив (принаймні публічно), великі фінансові компанії починають усвідомлювати потенціал BTC, а також технологія блокчейн ширше.

«Раніше людям доводилося купувати монети», — сказав Лукас Кілі, інвестиційний директор Yield App. «Тепер вони можуть торгувати далі [traditional finance] ринки, що означає, що великі гравці ринку можуть залучатися».

Збільшення участі біткойнів у ринку є однією з причин, чому цей актив став більш пов’язаним із світовими ринками — факт, який може викликати занепокоєння інвесторів у такому середовищі, як це.

Це пов’язано з тим, що цілий ряд макрофакторів продовжить впливати на очікування зростання ціни біткойна після вдвічі в найближчі місяці, кажуть спостерігачі галузі.

Халвінг біткойна — коли винагорода за блок майнінгу біткойна зменшується кожні чотири або близько того роки — історично допомагав каталізувати ринки криптовалют.

Детальніше: Зі скороченням вдвічі за лічені години прогнози щодо ціни біткойна зростають

Такі події перед останньою минулого місяця підштовхнули BTC до нових максимумів між 12 і 18 місяцями після халвінгу.

До цього цього разу макросередовище може підштовхнути BTC до падіння.

Макро зустрічний вітер затяжний

Незважаючи на те, що біткойн відновився після свого нещодавнього перебування нижче 57 000 доларів, «інвесторам слід побоюватися, щоб їх не заколисало помилкове відчуття безпеки», зазначив Кілі.

Ціна активу коливалася близько 63 000 доларів США о 16:00 за східним часом у вівторок — це на 9% менше, ніж місяць тому, але зросло майже на 7% за останні п’ять днів.

«Зустрічний макрос, який штовхнув BTC на південь, не зменшився», — сказав він в електронному листі. «У будь-якому випадку глобальна політична невизначеність тільки більш виражена, тоді як інфляція в США все ще не контролюється».

Аналітики дослідження K33 Андерс Хелсет і Ветле Лунде заявили у вівторок, що глобальні макроекономічні умови «знову виникли, щоб стати актуальною рушійною силою ринку». Вони додали, що 30-денна кореляція біткойна з індексом S&P 500 досягла максимуму за сім місяців.

«BTC спочатку пішов за ринком вниз через очікування підвищення процентної ставки в середу, а потім пішов за ринками вгору через очікування зниження процентної ставки в п’ятницю.

Аналітики мають на увазі позицію Федерального резерву минулої середи «вище за довше», яка утримувала процентні ставки на поточному рівні.

Голова ФРС Джером Пауелл назвав шлях уперед «невизначеним», зазначивши, що центральним банкам потрібно буде побачити більше доказів того, що інфляція послаблюється, перш ніж знижувати ставки.

Через два дні ціна біткойна зросла на основі новин про те, що економіка додала 175 000 робочих місць у квітні — це число ближче до середнього місячного показника в 183 000 до пандемії.

Детальніше: Ціна біткойна повернулася вище 60 тисяч доларів, акції зростають завдяки більш холодним даним про робочі місця

За словами ринкового стратега LMAX Group Джоела Крюгера, в останні місяці крипторинок був «поглинутий» першими спотовими запусками ETF біткойнів у США та халвінгом біткойнів.

«Оскільки ці ризики вичерпалися, а ринок заспокоївся, увага переміщується на іншу сторону рівняння, де існує більш гострий ризик волатильності щодо стану долара США, різниці в прибутковості та прогнозу щодо монетарної політики у валюті, – сказав Крюгер Blockworks.

Раніше учасники ринку очікували, що ФРС знизить ставки на 0,75% або 1% у 2024 році, заявив аналітик Finequia International Маттео Греко в дослідницькій записці.

Після коментарів Пауелла минулого тижня багато хто тепер очікує нижчих скорочень у розмірі 0,25% або 0,50% — і лише якщо інфляція не погіршиться.

Як далеко вниз до можливого ралі?

Крім монетарної політики, війна на Близькому Сході продовжується, а внутрішня ситуація в США стає «все більш нестабільною» напередодні президентських виборів у листопаді, сказав Кілі.

Ах так, і Комісія з цінних паперів і бірж, схоже, продовжує свій підхід регулювання шляхом примусового виконання, з Робінхуд нещодавно отримав повідомлення від Уеллса.

Іншими словами, попутних вітрів для біткойнів зараз небагато, додав Кілі.

«У найкращому випадку ми побачимо дуже нудне літо», — пояснив він. «У гіршому випадку біткойн втратить певну ключову підтримку і повернеться до останніх мінімумів».

Такий відступ може означати падіння BTC до 50 000-55 000 доларів, прогнозує Кілі.

За словами Крюгера, окрім розвитку політики центрального банку, інвестори в біткойни повинні стежити за темпами впровадження біткойн-ETF у традиційне фінансування. Деякі установи та корпорації також розглядають можливість додавання біткойнів до свого балансу.

«Ми вважаємо, що будь-які невдачі повинні бути виключно добре підтримані в зоні $50 000, а будь-які падіння нижче будуть короткочасними», — сказав він. «Що стосується верхньої сторони, ми б зовсім не здивувалися, побачивши, що біткойн досягає нових рекордних значень у напрямку наступного великого бар’єру в 100 000 доларів США».


Почніть свій день з найкращих криптовалютних ідей від Девіда Канелліса та Кетрін Росс. Підпишіться на розсилку Імперії.

Source link

Поділіться своєю любов'ю