Затвердження біткойн ETF в США

За останні кілька тижнів криптовалюта знову була в новинах через очікування, що подання біткойн-біржових фондів (ETF) буде схвалено Комісією з цінних паперів і бірж Великобританії (SEC).

У понеділок, 16 жовтня, ціна біткойна стрімко зросла через галузеві чутки про те, що Blackrock біткойн ETF були схвалені (вони не були, і новини повідомляють, що це було відкликано). Через тиждень, у понеділок, 23 жовтня, ціни на біткойни знову підскочили, коли біткойн ETF iShares був зареєстрований у Depository Trust and Clearing Corporation з тикером «IBTC». Пізніше це було описано як стандартний процес виведення нових ETF на ринок, а не як підтвердження схвалення.

Обидві новини підігріли оптимізм у галузі щодо того, що біткойн-ETF будуть схвалені SEC у найближчі місяці, і багато хто вважає, що це змінить правила гри для галузі.

Цікаво, що біткойн ETF вже деякий час діють у Канаді та Європі. Тож чому схвалення в США було б таким важливим?

Давайте зробимо резервні копії та зрозуміємо історію та те, що призвело до того, де ми сьогодні.

Десять років тому Тайлер і Кемерон Вінклвосс (близнюки, які брали участь у заснуванні Facebook) подали перший біткойн ETF до SEC. З тих пір багато інших відомих компаній подали біткойн ETF, але SEC відхилила кожен з них.

Перемотайте десятиліття вперед, і BlackRock змінив дискурс, подавши пропозицію щодо біткойн ETF до SEC. Будучи найбільшим у світі менеджером активів, BlackRock подала сигнал про зміну в тому, як традиційні фінанси (TradFi) сприймають крипто- та Web3-індустрію, і мала чіткий шанс вивести такий продукт на ринок (зверніть увагу, що BlackRock має 99,8% схвалень ETF ). Спонукані цією новиною, багато інших відомих імен у TradFi наслідували їхній приклад і подали біткойн ETF.

Відтоді в галузі зростає оптимізм, кульмінацією якого стало божевілля за останні кілька тижнів через оманливі новини.

Хоча галузь потребує хороших новин, пригнічена роками відмови від SEC і FTX скандалзатвердження біткойн-ETF у США може стати поворотним моментом для цієї галузі.

ETF забезпечать звичайним інвесторам законний і простий спосіб інвестувати в цей новий клас активів (без необхідності володіти біткойнами), і багато хто вважає, що мільярди доларів можуть надходити на ринок, керуючись інтересом інституційних інвесторів.

Але головну користь принесе те, що він представляє. Схвалення ETF у США забезпечить нормативну ясність і каталізує ширшу інтеграцію з традиційними установами, зацікавленими у залученні до галузі.

Хоча на поверхні галузь, здається, відступає, за лаштунками команди Web3 будують. Крім того, традиційні гравці частіше, ніж будь-коли, керують пілотами та експериментами токенізація і стейблкойни випадки використання на передовій цього року. TradFi явно зацікавлений у дослідженні переваг галузі, але не розвинув свої експерименти в діючі рішення через регулювання (або його відсутність).

Зауважте, що деякі країни вже запровадили діючу та популярну нормативну базу. Тим не менш, США є одним із найбільших ринків для багатьох глобальних інституцій, і існуючий підхід регулювання шляхом примусового виконання (прийнятий у США) спонукає великих провідних компаній відмовлятися від рішень і дотримуватися підходу «почекати і побачити».

Схвалення SEC легітимізує не лише біткойн, але й всю криптоіндустрію, прокладаючи шлях для більшого впровадження TradFi та залучення до галузі. І реальність така, що для того, щоб ця галузь процвітала, їй знадобиться широке впровадження та ліквідність гравців TradFi. Замість того, щоб продовжувати дискусію «вони» та «ми», гравці TradFi та Web3 тепер працюють разом, щоб забезпечити легітимність, яку потребує ринок. Зверніть увагу, скільки ETF було подано як партнерство між TradFi і гравцями Web3, такими як Coinbase.

Однак спекуляції, дезінформація та нестабільність останніх кількох тижнів не допомагають легітимізувати галузь. Занадто довго ця галузь страждала від поганої реклами, і багато гравців зосереджені на нестабільності цін, купуючи та демпінгуючи криптовалюту, як їм заманеться. Натомість нам потрібно почати перенаправляти увагу на переваги та фінансові інновації, яких можна досягти за допомогою цієї нової технології.

Ріта Мартінс – виконавчий директор із фінансових послуг, член консультативної ради та автор.

Будь-які погляди, представлені в цій статті, є особистими та належать виключно власнику, а не представляють погляди людей чи організацій, з якими власник може бути або не пов’язаний у професійній чи особистій якості.

Source link

Поділіться своєю любов'ю