Зростання біткойнів висвітлює ризики для інвесторів

Цього тижня біткойн перевищив 44 000 доларів США вперше з квітня минулого року.

Довгоочікуване схвалення США більш широкої торгівлі біткойнами допомогло найбільшій у світі криптовалюті досягти 20-місячної висоти, однак ризикуючи завдати болю новим інвесторам, які не звикли до її волатильності.

Цього тижня біткойн перевищив 44 000 доларів США вперше з квітня минулого року, але все ще далекий від рекордної позначки у майже 69 000 доларів у 2021 році.

Нещодавній сплеск був викликаний спекуляціями навколо створення так званого біржового фонду для активу, який би безпосередньо відстежував ціну біткойна.

Спотовий біткойн ETF дозволив би більше громадськість інвестувати в криптовалюту, не купуючи її безпосередньо.

«Запровадження біткойн-ETF має потенціал для покращення доступності ринку для інституційних і непрофесійних інвесторів, забезпечуючи (їм) регульований шлях», — сказав AFP Джефф Біллінгем, директор зі стратегічних ініціатив криптогрупи Chainalysis.

Нові інвестори

Поки біткойн а конкуруючі цифрові токени приваблюють нових інвесторів, дослідницький центр Pew у березні повідомив, що загалом лише 17 відсотків дорослих США інвестували або використовували криптовалюту.

Це майже не змінилося порівняно з попередніми двома роками.

Дивлячись на молоді людиЗгідно з даними Франції, вони, схоже, проявляють більший інтерес до криптовалюти порівняно з традиційними інвесторами.

Загалом 54 відсотки нових роздрібних інвесторів у Франції володіють криптовалютою порівняно з 25 відсотками традиційних, згідно з дослідженням, опублікованим минулого місяця французькою фінансовою організацією AMF.

Саймон Пітерс, ринковий аналітик eToro, сказав, що, хоча він не може коментувати конкуруючі платформи, його компанія нещодавно стала свідком «зростання криптовалютної активності».

Здається, деяких інвесторів не злякали нещодавні скандали в секторі, зокрема крах імперії FTX Сема Бенкмана-Фріда, що спричинило обвал цін наприкінці минулого року.

«У криптографії скандалів не більше, ніж у традиційних фінансах», — сказав Томас, 36-річний працівник логістики.

Проблема полягає в «професійному ринку, відкритому для аматорів», приваблених «ажіотажем» і «нездатних освоїти технічну сторону», сказав він AFP.

Крістіан, 30-річний консультант з маркетингу, сказав, що це було як «гра в лотерею», коли він «зробив усі помилки», коли вийшов на криптоарену в 2021 році.

Він нагадав, що інвестував у близько 30 криптовалют перед їх запуском і «не знаючи, про що йдеться».

Лише меншість із них насправді побачила світ, і Крістіан сказав, що в результаті втратив «п’ятизначну суму».

Моллі Вайт, засновниця блогу «Web3 is going just great», де вона документує порушення в криптоіндустрії, сказала, що потрібно більше обізнаності про волатильність криптовалюти.

«Є деякі компанії, які продають криптовалюти, абсолютно не повідомляючи інвесторам».

Вайт сказав, що в криптовалюті «справді немає жодного активу. Немає основного продукту, послуги чи функції, які б підвищували ціну. Насправді це лише ажіотаж і увага».

Деякі аналітики кажуть, що криптовалюта набула популярності, оскільки долар слабшає через очікування зниження процентних ставок у США наступного року.

Біткойн отримав підтримку також напередодні «розполовинення», яке має відбутися у квітні, коли кількість токенів, отриманих від майнінгу, впаде на 50 відсотків.

Для Уайта розмови про криптовалюту — це «не стільки опис чогось, що відбувається чи вже сталося, а насправді просто спроба переконати людей, що їм потрібно зараз увійти, щоб отримати крипто поки не пізно”.

© 2023 AFP

Цитування: Ралі біткойнів привернуло увагу до ризиків інвесторів (2023, 7 грудня) отримано 7 грудня 2023 року з https://techxplore.com/news/2023-12-bitcoin-rally-spotlight-investor.html

Цей документ є об’єктом авторського права. Окрім будь-якої чесної роботи з метою приватного вивчення чи дослідження, жодна частина не може бути відтворена без письмового дозволу. Контент надається виключно в інформаційних цілях.Source link

Поділіться своєю любов'ю