Акції майнінгу біткойнів стрімко зростають, оскільки компанії намагаються купувати нове обладнання перед халвінгом


Огляд

Як біткойн-майнери дивляться вниз Зменшення субсидії четвертого блоку біткойна вдвічі, що скоротить дохід від майнінгу біткойнів вдвічі, вони шукають способи скоротити витрати та збільшити дохід. Для деяких друга частина цього рівняння означає придбання дорогого нового обладнання для майнінгу.

Підпишіться тепер до Порадник Forbes з CryptoAsset і Blockchain і успішно орієнтуватися на американських гірках ринку біткойнів і криптовалют.


Ключове тло

Виробництво біткойн-майнерів є переважно китайською дуополією, і два найбільші виробники ASIC для майнінгу біткойнів випустили свої найкращі моделі у вересні та жовтні цього року. На Всесвітньому саміті цифрового майнінгу у вересні лідер ринку Bitmain представив Antminer S21, найпотужнішою та найефективнішою платформою для майнінгу біткойнів. Модель виробляє 200 терахешів на секунду та споживає 17,5 джоулів енергії на терахеш, що на 42% і 19% вище відповідно Antminer S19 XP специфікації – поточний рядок для очищення. Пізніше Bitmain розробив цю модель Antminer T21з меншим хешрейтом 190 TH/s і ефективністю 19 J/TH, але за нижчою ціною за одиницю.

(Терахеш за секунду, або TH/s, є мірою обчислювальної потужності майнінгу, тоді як джоулі на терахеш є мірою того, скільки електроенергії споживає майнінгова установка на терахеш, де джоуль є взаємозамінним з ватом).

MicroBT випустила свої останні ASIC, Whatsminer M60 і M60S, на власній виставці в Дубаї в жовтні; M60 включає в себе моделі з хешрейтом від 162-170 TH/s з ефективністю 19,2 Дж/TH, а M60S поставляється в моделях 178 TH/s і 186TH/s з рейтингом ефективності 17,5 J/TH.

Серед публічних компаній Iris Energy, Cleanspark і Bitfarms публічно оголосили про придбання машин наступного покоління. Cleanspark придбав 22 000 одиниць Antminer S21 вартістю 4,4 екзахеша в секунду (EH/s), тоді як Iris придбав 7 000 одиниць тієї ж моделі вартістю 1,4 EH/s. Bitfarms придбала 35 888 Antminer T21, які здатні виробляти 6,8 EH/s, і компанія також забезпечила опціон на придбання ще 28 000 T21 у 2024 році.

Також варто відзначити, що Iris, Bitfarms і Cleanspark придбали ці машини за конкурентоспроможною ціною ціни в порівнянні з Інші моделі Bitmain, але це тому, що це попередні замовлення, які будуть доставлені кількома партіями протягом 1-го та 2-го кварталів 2024 року. Це означає, що в найкращому випадку вікно доставки буде якраз вчасно для зменшення біткойна вдвічі.

Це лише перші оприлюднені замовлення цих машин наступного покоління, але, ймовірно, підуть інші. Деякі майнери можуть чекати, щоб побачити, наскільки надійні ці моделі, перш ніж розміщувати замовлення.

Коли і чому майнери купують нові машини для майнінгу?

Індустрія майнінгу біткойнів давно розвинулася з хобі в гаражі-магазині, яким будь-який Том, Дік і Гаррі можуть зайнятися своїм персональним комп’ютером. Компанії з майнінгу біткойнів, як державні, так і приватні, тепер є великими, складними організаціями, які керують десятками тисяч спеціалізованих комп’ютерів у складських умовах. При придбанні нового обладнання для цих операцій не існує універсального підходу. Гірничодобувні компанії приймають індивідуальні рішення, виходячи зі своєї фінансової спроможності та позиції на ринку, і вони можуть придбати ці машини, використовуючи поєднання готівки, фінансування та залучення акцій.

Також не кожен майнер купує нові машини, щойно вони сходять з конвеєра. Іноді у них може не вистачати готівки, щоб забезпечити масову покупку, або вони можуть вирішити використовувати наявні машини, доки вони не застаріють. Ціна наклейки, яка може змінюватися, є ще одним важливим фактором, оскільки початкова ціна придбання ASIC-майнера може значно вплинути на повернення інвестицій. Існує також багато інших факторів, наприклад, чи має майнер особливо вигідний енергетичний контракт, який дозволяє йому працювати з менш ефективними машинами з вищими рівнями прибутковості.

Взагалі кажучи, майнери намагаються продумано вдосконалювати свої операції, коли на ринок з’являється нове передове обладнання, щоб вони могли встигати за змінами складності майнінгу біткойнів. Цей самокоригувальний показник змінюється кожні два тижні залежно від загальної обчислювальної потужності, активної в мережі. Якщо використовується більше обчислювальної потужності, складність зростає, а якщо використовується менша обчислювальна потужність, вона зменшується, і це впливає на прибутковість майнера. Немає швидкого способу знайти блок біткойн – це гонка озброєнь грубою силою.

Для публічних майнерів, які мають більший доступ, ніж інші майнери, до інструментів збору коштів і фінансування, багато з них зазвичай перші в черзі на нове обладнання. Коли Bitmain випустив Antminer S19 XP у листопаді 2021 року, наприклад, Marathon Digital оперативно замовив 78 000 із них за 879 мільйонів доларів та інші майнери, такі як Bitfarms, Cleanspark і Riot наслідував цей приклад у 2022 році.


Ключова статистика

Ексахеш — це одиниця, яка вимірює масову кількість обчислювальної потужності майнінгу біткойнів. Вся мережа біткойн-майнерів наразі виробляє приблизно 500 екзахешів на секунду. Місяць за місяцем він встановлює рекорди.


Перспективи та наслідки

Нові машини можуть компенсувати зменшення вдвічі

Зі своїм замовленням S21 Cleanspark збільшить свій хешрейт на 44% і підвищить енергоефективність на 14%. Iris може підвищити власний хешрейт на 25% і підвищити енергоефективність на 18%. Завдяки T21 Bitfarms більш ніж подвоїть хешрейт і підвищить ефективність на 29%. Ці зміни матимуть суттєвий вплив на отримання прибутку та операційні витрати.

Давайте подивимося, що це означає в конкретних цифрах. Наразі прямі операційні витрати Cleanspark, які включають витрати на електроенергію та робочу силу на місці, становлять 0,059 дол./кВт-год, що може перетворитися на 363 432 дол. США щоденного прибутку; Прямі експлуатаційні витрати Iris становлять 0,048 дол./кВт-год, що може перевести в 229 690 дол. США щоденного доходу; а прямі операційні витрати Bitfarm у розмірі 0,05 дол. США/кВт-год можуть принести компанії 207 900 дол.

Передбачається 100% час безвідмовної роботи на основі хеш-ціни 75 доларів США/PH/день

Якщо все піде за планом із поставками Antminer, ці майнери мають підключити свої нові машини до липня 2024 року. економічні прогнози для hashprice розроблений командою в Луксорі, ми прогнозуємо, якими можуть бути прибуток і витрати Cleanspark і Iris у липні 2024 року після удвічі, якщо припустити, що вони активують (увімкнуть) усі свої замовлення Antminer. Як показано в таблицях нижче, Cleanspark і Iris могли заробляти відповідно 183 000 і 126 000 доларів США на день із S21 у своєму парку проти 73 000 і 67 000 доларів відповідно без них – це різниця в 41% для Cleanspark і 38% для Iris.

Це порівняння розглядає лише прямі операційні витрати, а не загальні операційні накладні витрати або альтернативні способи отримання доходу. Але це показує, що нове апаратне забезпечення може значно змінити рівень прибутковості майнерів після халвінгу 2024 року.

Інші державні майнінгові компанії також можуть скористатися оновленням

Наразі Iris, Cleanspark і Bitfarms є єдиними публічними біткойн-майнерами, які оголосили замовлення S21. Інші, без сумніву, планують це зробити, а деякі, ймовірно, вже зробили це, але вони не оприлюднюють ці накази.

Щоб дослідити, які публічні майнери можуть бути наступними, добре почати з огляду на їхні поточні витрати на електроенергію та ефективність парку. Майнери з вищими витратами на електроенергію та менш ефективними парками, очевидно, отримають найбільшу користь від додавання S21 та M60 до суміші, тоді як інші з нижчими витратами та більш ефективними парками не матимуть такого ж тиску щодо оновлення прямо зараз, навіть із зменшенням доходу вдвічі. На графіку нижче показано експлуатаційні витрати популярних публічних майнерів та ефективність парку станом на 2-й квартал 2023 року.

Bitfarms, Cleanspark і Iris знаходяться в середині групи, коли мова заходить про вартість електроенергії, а Iris і Cleanspark також середні щодо ефективності парку. Отже, хоча лише на основі цих цифр вони можуть бути не очевидним вибором для негайного оновлення, їхні замовлення на машини наступного покоління показують, що ці майнінгові компанії залишаються активними, щоб гарантувати, що вони зможуть залишатися попереду кривої, коли настане халвінг. Ці закупівлі також вказують на те, що якщо ці компанії відчувають потребу в модернізації, то майнерам з вищими витратами на електроенергію та менш ефективним флотом, ймовірно, також слід розглянути можливість оновлення.

Ми можемо зробити цей аналіз ще далі, подивившись на беззбиткові ціни на електроенергію на різних рівнях хеш-прайсів для різних машин. У таблиці нижче ми представляємо моделі Antminer ASIC у порядку спадання відповідно до їх хешрейту (у TH/s) та ефективності (у J/TH). Верхній рядок показує різні рівні хеш-ціни, тоді як рядки нижче показують різні рівні ціни беззбитковості для кожної моделі ASIC відповідно до різних рівнів хеш-прайсу.

Рівні ефективності, представлені в цій таблиці, не зовсім відповідають публічним майнерам на попередній діаграмі. Але ми можемо отримати приблизне уявлення про те, де буде стояти кожен майнер залежно від змін хеш-прайсу. Наприклад, ми бачимо, що, враховуючи енергоефективність 28 Дж/TH і прямі експлуатаційні витрати 0,038 $/кВт-год, хеш-ціна Riot наразі становить 25 $/PH/день.

Виходячи з цього аналізу, будь-який майнер з вищими прямими експлуатаційними витратами в 0,05 дол. США/кВт-год, ефективністю 30 Дж/ТГ або вище, або тим і іншим опиниться під загрозою беззбитковості або збитковості, якщо завтра станеться удвічі. Bitdeer, наприклад, може виграти від оновлення флоту, як і Hut 8 і Hive.

Пункти прийняття рішень


Рішення Iris, Cleanspark і Bitfarms оновити свої флоти, переходячи до халвінгу, безумовно, є позитивними подіями для компаній, але сама по собі модернізація не гарантує, що ці біткойн-майнери вийдуть на перше місце порівняно зі своїми аналогами наступного року. У короткостроковій перспективі оголошення активізували ціни на акції. Bitfarms, яка оголосила про купівлю 27 листопада, виросла на 44% за тиждень. Cleanspark, оголосивши про купівлю 11 жовтня, зріс на 7% протягом наступного тижня, тоді як Iris є винятком, оскільки її акції впали на 12% після оголошення про купівлю 6 жовтня.

Можливо, це не випадково, що під час нинішнього зростання акцій майнінгу біткойнів Iris, Bitfarms і Cleanspark лідирують з 55%, 44% і 27% відповідно за останній тиждень.

Поки інвестори шукають можливості, які призведуть до удвічі 2024 року щодо біткойнів, можливо, варто стежити за тими майнерами, які ще не розмістили замовлення на установки наступного покоління. Згадані раніше – Hut 8, Hive і Bitdeer – найбільше виграють від цих замовлень. Marathon, який має високі витрати на електроенергію, але є одним із найефективніших парків у групі, також може натиснути на курок нових машин, щоб ще більше підвищити свою маржу, не кажучи вже про те, що компанія має досвід придбання найновішого доступного обладнання. коли справа доходить до ринку.

Подальше читання

Source link

Поділіться своєю любов'ю