Ціна біткойна вперше з квітня 2022 року перевищила 42 000 доларів

Біткойн зріс у понеділок, ненадовго перевищивши 42 000 доларів і досягнувши 20-місячного максимуму, у новому сплеску імпульсу, викликаного очікуваннями зниження процентних ставок у США та ставками трейдерів, що американські регулятори незабаром схвалять біржові спотові біткойн-фонди.

Найбільша у світі криптовалюта зросла до 42 162 доларів, що є найвищим показником з квітня 2022 року, здавалося б, розвіявши похмур, який опанував крипторинки після краху FTX та інших крахів криптовалютного бізнесу минулого року. Станом на 20:00 GMT він виріс на 8,27% до 42 005 доларів.

У понеділок біткойн та ефір досягли максимумів 2023 року. (iStock / iStock)

Зростання біткойна підвищило вартість акцій компаній, пов’язаних з криптовалютою, а також біржових фондів (ETF), зареєстрованих у США.

МАРК ГРАНТ ПЕРЕЛІЧАЄ СВОЇ «ПРОБЛЕМИ» З БІТКОЙНАМИ

Coinbase підскочив на 7%, а Microstrategy — на 6,3%, тоді як майнери біткойнів, такі як Riot Platforms, Marathon Digital і CleanSpark, зросли на 7-13%. Минулого тижня Microstrategy оголосила, що придбала додаткові 593 мільйони доларів у біткойнах протягом листопада.

Тікер Безпека Останній Зміна Зміна %
МОНЕТА COINBASE GLOBAL INC. 140,20 -0,89 -0,63%
MSTR MICROSTRATEGY INC. 577,50 +14,28 +2,54%
БУНТ МАШИНКИ 15.14 +0,14 +0,93%
MARA МАРАФОН DIGITAL 15.28 +0,42 +2,83%
CLSK CLEANSPARK INC 9.31 +0,44 +4,96%

ProShares Bitcoin Strategy ETF, який відстежує ф’ючерси на біткойни, зріс на 7,5%, а ProShares Short Bitcoin Strategy ETF, який дозволяє трейдерам робити ставки на падіння ф’ючерсів на біткойни, впав на 7,5%.

Луук Стрієрс, головний комерційний директор біржі криптовалютних деривативів Deribit, написав у понеділок у своїй записці, що «чудове зростання» біткойна можна пояснити «збігом факторів», які сприяли підтримці настроїв.

БІТКІН – ЦЕ «ФРЕДДІ КРЮГЕР» ІНВЕСТИЦІЙ: ДЖЕФФ СІКА

Він посилався на поширений оптимізм щодо того, що регулятор цінних паперів США може незабаром схвалити спотовий біткойн ETF, що відкриє ринок біткоінів ще мільйонам інвесторів. Зменшення інфляції змусить центральні банки почати пом’якшувати підвищення ставок, роблячи ризиковані активи більш привабливими, сказав він, і відзначив постійне зростання інституційної участі.

Біткойн зріс більш ніж на 150% цього року.

Ризиковані інвестиції та інші чутливі до процентних ставок активи, такі як золото, також сильно зросли протягом останніх кількох тижнів, оскільки ринки говорять, що Федеральна резервна система США закінчила підвищення ставок і почне їх знижувати на початку 2024 року.

У жовтні повідомляється, що США Комісія з цінних паперів і бірж (SEC) не буде оскаржувати рішення суду про те, що агентство помилилося, відхиливши його заявку на спотовий біткойн ETF, також спонукало до ставок, що остаточне схвалення вже близько.

Голова SEC Гері Генслер заявив у жовтні, що представники агентства потенційно розглянуть до 10 заявок на біткойн ETF, але не зміг надати вказівки щодо термінів.

БІТКОЙН НАРЕШТІ ВИЗНАЄТЬСЯ «ДОМІНУЮЧИМ ГЛОБАЛЬНИМ МАКРОАКТИВОМ»: НАТАЛІ БРУНЕЛЬ

Спотовий біткойн ETF може надати раніше обережним інвесторам доступ до криптовалюти через жорстко регульований фондовий ринок. Очікується, що попит становитиме 3 мільярди доларів у перші кілька днів торгів, а потім – ще мільярди доларів.

Інвестори впевнені, що SEC зможе схвалити кілька спотових біткойн-ETF вже в січні, виходячи з ключових публічних декларацій SEC і кінцевих термінів коментарів, написав у примітці Маттео Греко, аналітик інвестиційної компанії цифрових активів Fineqia International.

«Очікується, що схвалення принесе короткостроковий приплив капіталу від традиційних фінансових інвесторів».

Інвестори також привітали завершення багаторічного кримінального розслідування в США щодо Binance, найбільшої у світі криптовалютної біржі та ключового гвинтика світового ринку криптовалют.

Угода, в якій Засновник Binance Чанпен Чжао пішов у відставку після того, як визнав себе винним у порушенні законів США про боротьбу з відмиванням грошей, що дозволяє компанії продовжувати роботу.

ОТРИМАЙТЕ FOX BUSINESS НА ХОДУ, НАТИСНУВШИ ТУТ

Ефір, монета, пов’язана з блокчейн-мережею Ethereum, у понеділок подорожчала більш ніж на 6% до 2274,88 доларів США.

Як біткойн, так і ефір залишаються набагато нижчими своїх рекордних значень 2021 року в $69 000 і $4868 відповідно.

Source link

Поділіться своєю любов'ю